20
Лазаров на детални прегледи во Загреб

Лазаров на детални прегледи во Загреб

пред еден месец - Канал 5 - Ракомет

Според информациите од таборот на Ракометната федерација на Македонија, првични информации околу повредата на Лазаров ќе има после 11:30 часот.

Стоилов Ако ја победиме Чешка дуелот со Данска ќе биде на сè или ништо

Стоилов: Ако ја победиме Чешка, дуелот со Данска ќе биде на сè или ништо

пред еден месец - Скопје Инфо - Спорт

Македонските ракометари како резултат на многуте грешки го загубија првиот дуел од групата 2 на ЕП и во Вараждин загубија од Шпанија со 31:20.

Лазаров на детални прегледи во Загреб

Лазаров на детални прегледи во Загреб

пред еден месец - Идивиди - Спорт

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров утрово во 9 часот заминал во Загреб на детални прегледи за да се утврди тежината на повредата.

Како се повреди Кире Лазаров

Како се повреди Кире Лазаров?

пред еден месец - Вечер - Спорт

Најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров се здоби со повреда на дуелот против Шпанија и продолжението од Европското првенство (ЕП) за него е под знак прашалник.

Кире Лазаров патува кон Загреб  Дали капитенот ќе може да игра

Кире Лазаров патува кон Загреб - Дали капитенот ќе може да игра?

пред еден месец - Пулс 24 - Ракомет

Капитенот на македонската репрезентација, Кирил Лазаров кој на вчерашниот меч со Шпанија се здоби со повреда на задната ложа...

Како се повреди Кире Лазаров

Како се повреди Кире Лазаров?

пред еден месец - Скопје Инфо - Спорт

Најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров се здоби со повреда на дуелот против Шпанија и продолжението од Европското првенство (ЕП) за него е под знак прашалник.

Талески Загубивме поради лошиот почеток и повредата на Лазаров

Талески: Загубивме поради лошиот почеток и повредата на Лазаров

пред еден месец - Идивиди - Спорт

Левиот бек на македонската ракометна репрезентација Филип Талески како главни причини за губењето на дуелот со Шпанија ги посочи лошиот старт на „црвено-жолтите“ и повредата на Кирил Лазаров.

Еве го моментот кога се повреди Кире Лазаров

Еве го моментот кога се повреди Кире Лазаров

пред еден месец - Сител - Ракомет

Најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров се здоби со повреда на дуелот против Шпанија и продолжението од Европското првенство (ЕП) за него е под знак прашалник.

Лазаров е на пат кон Згареб на детални прегледи

Лазаров е на пат кон Згареб на детални прегледи

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

Капитенот на македонската репрезентација, Кирил Лазаров кој на вчерашниот меч со Шпанија се здоби со повреда на задната ложа на десната нога, во моментов патува кон Загреб каде ќе му бидат извршени детални прегледи.

Ако ја победиме Чешка дуелот со Данска ќе биде на сè или ништо

Ако ја победиме Чешка, дуелот со Данска ќе биде на сè или ништо

пред еден месец - Пулс 24 - Ракомет

Македонските ракометари како резултат на многуте грешки го загубија првиот дуел од групата 2 на ЕП и во Вараждин загубија од Шпанија со 31:20.

Талески Загубивме поради лошиот почеток и повредата на Лазаров

Талески: Загубивме поради лошиот почеток и повредата на Лазаров

пред еден месец - +Инфо - Спорт

Левиот бек на македонската ракометна репрезентација Филип Талески како главни причини за губењето на дуелот со Шпанија ги посочи лошиот старт на „црвено-жолтите“ и повредата на Кирил Лазаров.

Заврши првенството за Кире Лазаров Раул не верува дека капитенот ќе може да игра

Заврши првенството за Кире Лазаров, Раул не верува дека капитенот ќе може да игра

пред еден месец - Скопје Инфо - Спорт

Македонија се соочува со огромен хендикеп во пресрет на двата преостанати меча од групата во Вараждин на ЕП во Хрватска, бидејќи, најверојатно, Кире Лазаров не може да игра.

Познато кога ќе се знаат повеќе детали за повредата на Лазаров

Познато кога ќе се знаат повеќе детали за повредата на Лазаров

пред еден месец - Пулс 24 - Ракомет

Поради повреда капитенот Кире Лазаров во 11. минута го заврши натпреварот против Шпанија, неизвесно е дали ќе може да ѝ помогне на репрезентацијата и во последните два натпревари.

Раул Мислам дека Кире нема да може да игра до крајот

Раул: Мислам дека Кире нема да може да игра до крајот

пред еден месец - +Инфо - Спорт

Македонија вечерва го претрпи првиот пораз на Европското првенство во Хрватска, но покрај поразот од Шпанија (20:31), многу е голема веројатноста дека до крајот на шампионатот го загуби и капитенот Кирил Лазаров.

Столе за човекот кој ги откажа во дуелот со Шпанија Нема што да се каже нѐ утепа

Столе за човекот кој ги откажа во дуелот со Шпанија: Нема што да се каже, нѐ утепа…

пред еден месец - Дерби - Ракомет

Фото: Филип Вирановски / РФМ Шпанија успеа да ја обезбеди победата во дуелот со Македонија уште во првото полувреме кое го...

Голем хендикеп за ракометната репрезентација Кире Лазаров најверојатно нема да игра до крајот

Голем хендикеп за ракометната репрезентација: Кире Лазаров најверојатно нема да игра до крајот

пред еден месец - еМАГАЗИН - Спорт

Македонија вчера го претрпи првиот пораз на Европското првенство во Хрватска, но покрај поразот од Шпанија (20:31), многу е голема веројатноста дека до крајот на шампионатот го загуби и капитенот Кирил Лазаров.

Што кажаа нашите репрезентативци по средбата со Шпанија

Што кажаа нашите репрезентативци по средбата со Шпанија…

пред еден месец - РК Металург - Ракомет

Општа разочараност и самокритичност преовладуваше во изјавите на нашите репрезентативци, по средбата со Шпанија. . Стојанче Стоилов: “Не може да се каже дека изгоревме.

Стоилов Ништо не е загубено Со две победи пак имаме полуфинале

Стоилов: Ништо не е загубено. Со две победи, пак, имаме полуфинале

пред еден месец - Македонски Спорт - Ракомет

„Ракометот е таков спорт кога грешиш, грешките ти се казнуваат... Еве загубивме денеска, но имаме уште две шанси, мора да се сконцентрираме и со мирни глави да се вратиме“ – дециден е пикерот Македонија претрпе силен удар вечерва од Шпанија.

Раул Гонзалез Денеска немавме никаква шанса

Раул Гонзалез. Денеска немавме никаква шанса

пред еден месец - РК Металург - Ракомет

Раул Гонзалез го доживеа првиот висок пораз на челото на нашата репрезентација, а неговата потиштеност беше видлива и по првата изјава дадена веднаш по натпреварот.

ЕП  Хрватска 2018 Стоилов Ме боли поразот имавме реални шанси за победа

ЕП - Хрватска 2018: Стоилов: Ме боли поразот имавме реални шанси за победа

пред еден месец - Сител - Ракомет

Македонските ракометари како резултат на многуте грешки го загубија првиот дуел од групата 2 на ЕП и во Вараждин загубија од Шпанија со 31:20.

КИРЕ ЛАЗАРОВ НЕМА ДА ИГРА ДО КРАЈОТ НА ПРВЕНСТВОТО Повредата не изгледа добро открива Раул Гонзалес

КИРЕ ЛАЗАРОВ НЕМА ДА ИГРА ДО КРАЈОТ НА ПРВЕНСТВОТО: Повредата не изгледа добро, открива Раул Гонзалес!

пред еден месец - Infomax - Спорт

Македонија се соочува со огромен хендикеп во пресрет на двата преостанати меча од групата во Вараждин на ЕП во Хрватска, бидејќи, најверојатно, Кире Лазаров не може да игра.

Талески Не го слушавме Раул и се случи дебакл

Талески: Не го слушавме Раул и се случи дебакл!

пред еден месец - Скопје Инфо - Спорт

Тешко се наоѓаа зборови по крајот на мечот против Шпанија, кој ракометните репрезентативци на Македонија убедливо го загубија на стартот од втората фаза на ЕП во Вараждин.

Без Лазаров до крајот на ЕП

Без Лазаров до крајот на ЕП!?

пред еден месец - Македонски Спорт - Ракомет

Селекторот со црна прогноза за повредата на капитенот Селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалез не е оптимист околу повредата на нашиот капитен Кире Лазаров.

ТОЛКУ Е За Кире заврши Европското првенство

ТОЛКУ Е: За Кире заврши Европското првенство

пред еден месец - Вечер - Спорт

фото: Гол.мк Селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалез на прес-конференцијата откри дека повредата на Кирил Лазаров е сериозна и тој нема да игра до крајот.

Македонија потона пред Шпанската армада го изгубивме и Лазаров

Македонија потона пред Шпанската армада, го изгубивме и Лазаров

пред еден месец - Репортер - Без катеторија

Македонската ракометна репрезентација во првиот меч, во втората фаза на Европското првенство во Хрватска, доживеа катастрофален пораз од Шпанија 20:31 (6:15).

Раул Бевме катастрофа

Раул: Бевме катастрофа...

пред еден месец - Македонски Спорт - Ракомет

„Катастрофално издание, немавме никакви шанси. Не знам дали ќе може Лазаров да игра на следните два меча, но, ќе видиме каква...

Разочараниот Раул излезе со прва прогноза за повредата на Лазаров

Разочараниот Раул излезе со прва прогноза за повредата на Лазаров

пред еден месец - Дерби - Ракомет

Раул Гонзалес не може никако да биде задоволен од изданието на нашите ракометари оваа вечер во Вараждин, но многу поголем проблем за него може да биде тоа што огромни се шансите да го загуби Кире Лазаров до крајот на шампионатото во Хрватска.

Ристовски Шпанија не приземји

Ристовски: Шпанија не приземји

пред еден месец - Top Sport - Ракомет

Борко Ристовски беше еден од ретките ракометари кои го покажаа својот максимум, посебно во првото полувреме, меѓутоа ниту неговите одбрани не овозможија Македонија да биде еднаква со силната Шпанија.

Македонија потона пред Шпанската амарда го изгубивме и Лазаров

Македонија потона пред Шпанската амарда, го изгубивме и Лазаров

пред еден месец - Репортер - Без катеторија

Македонската ракометна репрезентација во првиот меч, во втората фаза на Европското првенство во Хрватска, доживеа катастрофален пораз од Шпанија 20:31 (6:15).

Раул Бргу да го заборавиме мечот ќе биде тешко без Кире

Раул: Бргу да го заборавиме мечот, ќе биде тешко без Кире

пред еден месец - Top Sport - Ракомет

Македонскиот селектор, Раул Гонзалес не ја криеше разочараноста од катастрофалниот пораз од 31:20 од Шпанија, велејќи дека повеќе сака да размислува на следните натпревари.

Времеплов
x