20
Двојната одбрана на Митревски е за восхит

Двојната одбрана на Митревски е за восхит

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

Голманскиот тандем на нашата репрезентација против Шпанија беше нашата единствена светла точка, имаше вкупно 21 одбрана. Борко Ристовски во првото полувреме 7, додека Никола Митревски во второто 14.

Митревски vs Душебаев

Митревски vs Душебаев

пред еден месец - Off.net.mk - Ракомет

Никола Митревски беше нашиот најдобар поединец на вечерашниот дебакл против Шпанија. Тој влезе во второ полувреме и успеа да стигне до фантастични 14 интервенции кои не беа доволни за барем да се намали победата на Црвената Фурија.

Времеплов
x