20
Зголемување на цената на бензините и на дизелот од полноќ

Зголемување на цената на бензините и на дизелот од полноќ

пред еден месец - Сител - Економија

Embedded video for Зголемување на цената на бензините и на дизелот од полноќ Од полноќ поскапуваат горивата за еден денар.

Ново поскапување на горивата  овој пат за еден денар

Ново поскапување на горивата, овој пат за еден денар

пред еден месец - Алфа - Економија

Уште едно непријатно изненадување за возачите. Од полноќ горивата поскапуваат за еден денар – одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

Нови поскапи цени на горивата од полноќ

Нови поскапи цени на горивата од полноќ

пред еден месец - MK News - Македонија

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, на дизелот ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемуваат за 1 ден/лит од полноќ, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

За помалку од 6 месеци горивата поскапеа и за 14 денари по литар

За помалку од 6 месеци горивата поскапеа и за 14 денари по литар

пред еден месец - Прес 24 - Економија

Бензините и дизелот од полноќ поскапуваат за 1 денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Според регулаторот, дизелот од полноќ ја помина границата од 60 денари за литар и ќе се точи за 60,5 денари.

Поскапуваат бензините и дизелот

Поскапуваат бензините и дизелот

пред еден месец - Вечер - Економија

Цените на бензините и на дизелот од ноќеска на полноќ ќе се зголемат за еден денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).

Поскапуваат бензините и дизелот

Поскапуваат бензините и дизелот

пред еден месец - Макфакс - Економија

Цените на бензините и на дизелот од ноќеска на полноќ ќе се зголемат за еден денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).

Регулаторна одлучи  Сите горива поскапуваат од полноќ

Регулаторна одлучи: Сите горива поскапуваат од полноќ

пред еден месец - Скопје Инфо - Без катеторија

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, на дизелот ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемуваат за 1 ден/лит од полноќ, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

Нови поскапи цени на горивата од полноќ

Нови поскапи цени на горивата од полноќ

пред еден месец - Сител - Економија

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, на дизелот ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемуваат за 1 ден/лит од полноќ, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

Горивата поскапи за еден денар

Горивата поскапи за еден денар

пред еден месец - Алфа - Македонија

Горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за еден денар по литар, одлучи денеска регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).

Бензините и дизелот поскапуваат за еден денар

Бензините и дизелот поскапуваат за еден денар

пред еден месец - МТВ 1 - Економија

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука за зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,71%.

Од утре поскапуваат цените на нафтените деривати

Од утре поскапуваат цените на нафтените деривати

пред еден месец - Бизнис вести - Економија

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се зголемуваат во просек за 1,71%.

Од утре поскапуваат цените на нафтените деривати

Од утре поскапуваат цените на нафтените деривати

пред еден месец - Бизнис вести - Економија

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се зголемуваат во просек за 1,71%.

Од полноќ граѓаните ќе точат поскапи горива

Од полноќ граѓаните ќе точат поскапи горива

пред еден месец - Денар - Економија

Горивата од ноќеска на полноќ ќе поскапат за еден денар по литар. Новата малопродажна цена на еуросупер БС-95 ќе изнесува 67,5 денари за литар, на еуросупер БС-98 69,5, а на еуродизел 60,5 денари.

Нови цени: Горивата поскапуваат од полноќ

пред еден месец - ТВ Нова - Без катеторија

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, на дизелот ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемуваат за 1 ден/лит од полноќ, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

Горивата поскапеа за еден денар

Горивата поскапеа за еден денар

пред еден месец - +Инфо - Економија

Горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за еден денар по литар, одлучи денеска регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).

Регулаторна ги објави новите цени  Горивата поскапеа   дизелот отиде над 60 денари за литар

Регулаторна ги објави новите цени: Горивата поскапеа - дизелот отиде над 60 денари за литар

пред еден месец - Прес 24 - Економија

Бензините и дизелот од полноќ поскапуваат за 1 денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Според регулаторот, дизелот од полноќ ја помина границата од 60 денари за литар и ќе се точи за 60,5 денари.

Горивата поскапи за еден денар

Горивата поскапи за еден денар

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Со одлуката се врши зголемување на рафинериските и на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 2,57, односно за 1,71 отсто.

Горивата поскапуваат за еден денар

Горивата поскапуваат за еден денар

пред еден месец - Бизнис инфо - Македонија

Фото: Pixabay Бензините и дизелот од полноќ поскапуваат за еден денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

ПАДНА ОДЛУКА НА РЕГУЛАТОРНА  Горивата поскапуваат од полноќ

ПАДНА ОДЛУКА НА РЕГУЛАТОРНА: Горивата поскапуваат од полноќ!

пред еден месец - Infomax - Без катеторија

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, на дизелот ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемуваат за 1 ден/лит од полноќ, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

Нафтата повторно поскапува

Нафтата повторно поскапува

пред еден месец - Економски - Економија

Денеска околу пладне Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) треба да ја донесе најновата одлука за малопродажните цени на нафтените деривати.

Поскапуваат бензините и дизелот

Поскапуваат бензините и дизелот

пред еден месец - A1on - Економија

Цените на бензините и на дизелот од ноќеска на полноќ ќе се зголемат за еден денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).

Сите горива поскапуваат од полноќ

Сите горива поскапуваат од полноќ

пред еден месец - Пулс 24 - Македонија

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, на дизелот ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемуваат за 1 ден/лит од полноќ, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

Регулаторна одлучи  Сите горива повторно поскапуваат

Регулаторна одлучи: Сите горива повторно поскапуваат

пред еден месец - Бркај работа - Економија

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, на дизелот ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемуваат за 1 ден/лит од полноќ, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

Горивата поскапи за еден денар

Горивата поскапи за еден денар

пред еден месец - 24 вести - Економија

Горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за еден денар по литар, одлучи денеска регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).

Горивата поскапуваат за еден денар

Горивата поскапуваат за еден денар

пред еден месец - еМАГАЗИН - Економија

Горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за еден денар по литар, одлучи денеска регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).

Регулаторна: Горивата поскапуваат за еден денар!

пред еден месец - Car Club - Автомобили

Сподели! ;) Регулаторната Комисија за Енергетика објави дека од вечерва на полноќ цените на горивата се зголемуваат за еден денар.

Од полноќ поскапување на сите горива

Од полноќ поскапување на сите горива

пред еден месец - Денешен - Македонија

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, на дизелот ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемуваат за 1 ден/лит од полноќ, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

Регулаторна одлучува  Нафтата поскапува

Регулаторна одлучува: Нафтата поскапува

пред еден месец - Прес 24 - Економија

Денеска околу пладне Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) треба да ја донесе најновата одлука за малопродажните цени на нафтените деривати.

Нова цена на горивата во Македонија

Нова цена на горивата во Македонија

пред еден месец - Скопје Инфо - Без катеторија

Бензините пред две недели поскапеа за половина денар, дизелот за денар. Литар дизел сега чини 59.5 денари по литар. Цената...

Дали ќе има и за колку ќе биде корегирана цената  на нафтените деривати

Дали ќе има и за колку ќе биде корегирана цената на нафтените деривати?!

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Литар дизел сега чини 59.5 денари по литар. Цената на суровата нафта на светските берзи во последното  тргување го држи  истото ниво.

Времеплов
x