20
Ристовски Не гиневме на теренот

Ристовски: Не гиневме на теренот

пред еден месец - Top Sport - Ракомет

Македонските ракометни фанови доживеаја „студен туш“ во неделата по високиот пораз од Шпанија, правејќи анализи што можеше да биде поинаку.

Борко Ристовски  Не се боревме не гиневме на теренот

Борко Ристовски: „Не се боревме, не гиневме на теренот“

пред еден месец - Репортер - Сцена

По поразот на Македонија од Шпанија, реакциите на јавноста се поделени, но речиси сите се разочарани од резултатот. Сличен...

Ристовски Не се боревме не гиневме на теренот

Ристовски: Не се боревме, не гиневме на теренот

пред еден месец - A1on - Ракомет

По поразот на Македонија од Шпанија, реакциите на јавноста се поделени, но речиси сите се разочарани од резултатот. Сличен...

Ристовски Се залетавме по успесите во Загреб Шпанија нè спушти на земја

Ристовски: Се залетавме по успесите во Загреб, Шпанија нè спушти на земја!

пред еден месец - Бркај работа - Ракомет

Македонија заврши со катастрофален пораз од Шпанија со 20-31, но и натаму со две победи има шанси за полуфинале на Европското првенство.

Прибак Можеме да извлечеме важна поука од поразот од Шпанија

Прибак: Можеме да извлечеме важна поука од поразот од Шпанија

пред еден месец - Дерби - Ракомет

Шпанија ја оправда фаворитската улога во дуелот со Македонија, но она што не им се допадна на навивачите, па и на самите...

Прибак Можеме да извлечеме важна поука од поразот од Шпанија 22 Јануари 2018

Прибак: Можеме да извлечеме важна поука од поразот од Шпанија 22 Јануари, 2018

пред еден месец - Канал 77 - Македонија

Шпанија ја оправда фаворитската улога во дуелот со Македонија, но она што не им се допадна на навивачите, па и на самите...

Ристовски Шпанија не приземји

Ристовски: Шпанија не приземји

пред еден месец - Top Sport - Ракомет

Борко Ристовски беше еден од ретките ракометари кои го покажаа својот максимум, посебно во првото полувреме, меѓутоа ниту неговите одбрани не овозможија Македонија да биде еднаква со силната Шпанија.

Борко ја призна супериорноста на Шпанците и го посочи сегментот во играта кој ја направи енормната разлика

Борко ја призна супериорноста на Шпанците и го посочи сегментот во играта кој ја направи енормната разлика

пред еден месец - Дерби - Ракомет

Македонската ракометна репрезентација го одигра убедливо најлошиот натпревар на Европското првенство, а тоа секако резултираше...

Ристовски Реалноста не спушти на земја ова е добра лекција за помладите

Ристовски: Реалноста не спушти на земја, ова е добра лекција за помладите

пред еден месец - Либертас - Спорт

Македонија беше декласирана од Шпанија на Европското првенство, а голманот Борко Ристовски дека овој пораз е добра лекција за нашата репрезентација, а посебно за помладите, пренесе Телма .

Времеплов
x