20
Франција прв полуфиналист на Европското ракометно првенство

Франција прв полуфиналист на Европското ракометно првенство

пред 4 месеци - Сител - Ракомет

Ракометарите на актуелниот светски првак во првиот денешен натпревар од програмата во групата 1 во Загреб очекувано ја совладаа Србија со 39:30.

Франција прв полуфиналист на Европското ракометно првенство

Франција прв полуфиналист на Европското ракометно првенство

пред 4 месеци - +Инфо - Спорт

Репрезентацијата на Франција е првиот полуфиналист на Европското првенство во ракомет што се одржува во Хрватска. Ракометарите...

Карабатиќ и дружината заверија полуфинале на ЕП

Карабатиќ и дружината заверија полуфинале на ЕП

пред 4 месеци - Sportmedia - Ракомет

Франција и натаму е единствената репрезентација без пораз на Европското првенство. Убедлива партија против Србија 39-30 на „галските петли“ им донесе пласман во полуфиналето.

Франција обезбеди пласман во полуфиналето

Франција обезбеди пласман во полуфиналето

пред 4 месеци - A1on - Ракомет

Со победата против Србија со 39:30, репрезентацијата на Франција стана првиот патник во полуфиналето од Европското ракометно првенство кое што се игра во Хрватска.

Франција прв полуфиналист на Европското првенство во Хрватска

Франција прв полуфиналист на Европското првенство во Хрватска

пред 4 месеци - 24 вести - Спорт

Репрезентацијата на Франција е првиот полуфиналист на Европското првенство во ракомет што се одржува во Хрватска. Ракометарите...

Франција со рутинска победа против Србија до сигурно полуфинале на ЕП

Франција со рутинска победа против Србија до сигурно полуфинале на ЕП

пред 4 месеци - Дерби - Ракомет

Актуелниот светски шампион Франција обезбеди пласман во полуфиналето на Европското ракометно првенство во Хрватска, победувајќи ја Србија на денешниот меч со 39:30.

Франција во полуфиналето Хрватска на чекор до него

Франција во полуфиналето, Хрватска на чекор до него

пред 4 месеци - Македонски Спорт - Ракомет

„Триколорите“ се првиот сигурен патник во полуфиналето по победата над Шведска, додека домаќинот ја совлада Норвешка на патот кон битката за медал Полека работите се кристализираат во групата еден во Загреб од главната фаза на Европското првенство.

ЕП  Хрватска 2018 Голманите донесоа победи за Франција и за Хрватска

ЕП - Хрватска 2018: Голманите донесоа победи за Франција и за Хрватска

пред 4 месеци - Сител - Ракомет

Репрезентациите на Франција и на Хрватска постигнаа победи на денешните дуели од групата 1 што се игра во Загреб. И на двата натпревара најдобри на теренот беа голманите.

Хрватска ја совлада Норвешка и ги задржа шансите за пласман во полуфинале

Хрватска ја совлада Норвешка и ги задржа шансите за пласман во полуфинале

пред 4 месеци - +Инфо - Спорт

Хрватска ја оствари и втората победа во главната фаза на Европското ракометно првенство.Вечерва ја совладува Норвешка со 32:28, со што  ги задржа шансите за пласман во полуфиналето на овој турнир.

Хрватска обезбеди полуфинале  ја победи Норвешка

Хрватска обезбеди полуфинале , ја победи Норвешка

пред 4 месеци - Канал 5 - Ракомет

Во вториот натпревар на групата 1 , Хрватска ја победи Норвешка со 32: 28. Јунак на мечот беше голманот Иван Стевановиќ со 14 одбрани .

Стевановиќ се разбуди во вистински момент Хрватска ја победи Норвешка

Стевановиќ се разбуди во вистински момент, Хрватска ја победи Норвешка

пред 4 месеци - Sportmedia - Ракомет

Иван Стевановиќ се разбуди во вистински момент и со извонредни одбрани беше главен креатор на мошне важната победа на Хрватска...

Франција на чекор до полуфинале  Петлите го добија дербито со Шведска

Франција на чекор до полуфинале, „Петлите“ го добија дербито со Шведска

пред 4 месеци - Сител - Ракомет

Со цврста одбрана и фантастичниот Жерар на голот, Франција ја совлада Шведска со 17-23 и направи значаен исчекор кон полуфинале Во тврд натпревар, актуелниот светски шампион го доби дерби дуелот со Шведска со 17-23 и стигна до максимални шест бода.

Стевановиќ се разбуди Хрватска ја совлада Норвешка

Стевановиќ се разбуди, Хрватска ја совлада Норвешка

пред 4 месеци - Дерби - Ракомет

Хрватска ја оствари и втората победа во главната фаза на Европското ракометно првенство, а совладувајќи ја вечерва Норвешка со 32:28, ги задржа шансите за пласман во полуфиналето на овој турнир.

Французите ја совладаа Шведска

Французите ја совладаа Шведска

пред 4 месеци - +Инфо - Спорт

Ракометарите на Франција ја забележаа првата победа во новоформираната група 1, на Европскиот шампионат што се одржува во Хрватска.

Франција на чекор до полуфиналe по победатанад Шведска

Франција на чекор до полуфиналe по победатанад Шведска

пред 4 месеци - Канал 5 - Ракомет

Актуелниот светски шампион го доби дерби дуелот со Шведска со 17-23 и стигна до максимални шест бода. Франција постојано беше во позитива, но Шведска не му дозволуваше на противникот да се одлепи.

ЕХФ ЕУРО 2018 Хрватите и Французите во главна улога во Загреб

ЕХФ ЕУРО 2018: Хрватите и Французите во главна улога во Загреб

пред 4 месеци - Нова ТВ - Спорт

Фото: cro2018.ehf-euro.com Хрватската ракометна репрезентација драстично го поправи впечатокот од мечот со Белорусија и запиша нова победа во главната фаза на Европското првенство.

Франција е непобедлива падна и Шведска на патот кон полуфиналето

Франција е непобедлива, падна и Шведска на патот кон полуфиналето

пред 4 месеци - Sportmedia - Ракомет

Во тврд меч, во кој бодовите значеа речиси сигурен пласман во полуфиналето на ЕП, Франција ја победи Шведска со 23:17 и без...

Франција подобра од Шведска за задржување на перфектниот скор

Франција подобра од Шведска за задржување на перфектниот скор

пред 4 месеци - Дерби - Ракомет

Голманите го украдоа шоуто на дербито на ракометното ЕП меѓу Франција и Хрватска, но на крајот актуелниот светски шампион со славеше со убедливи 23:17 и се зацврсти на првото место во групата во Загреб.

И ШВЕЃАНИТЕ СЕ ЛУТИ НА ЛИНО Исфрлете го од шампионатот

И ШВЕЃАНИТЕ СЕ ЛУТИ НА ЛИНО: Исфрлете го од шампионатот!

пред 4 месеци - Sportmedia - Ракомет

Откако селекторот на Хрватска беше казнет со 3.000 евра откако за време на дуелот со Белорусија се обиде и сопре еден противнички играч, се јавија и играчите на Шведска, со истото тврдење.

Времеплов
x