20
Чунг почнал да игра тенис поради проблеми со видот никој не верувал дека ќе успее на големата сцена

Чунг почнал да игра тенис поради проблеми со видот, никој не верувал дека ќе успее на големата сцена

пред еден месец - Дерби - Тенис

Корејскиот тенисер Хјеон Чунг направи сензација со победата над Новак Ѓоковиќ во осминафиналето на Австралија Опен, а тоа беше можност за тениската јавност подобро да го запознае 21-годишното момче кое поседува голем потенцијал.

Елиминација на Ѓоковиќ и Тим без проблеми за Федерер

Елиминација на Ѓоковиќ и Тим -без проблеми за Федерер

пред еден месец - Алфа - Спорт

Првиот грен слем во сезоната Австралија Опен заврши за Новак Ѓоковиќ откако во три сета загуби од Јужно Корејскиот тенисер, Хјеон Чунг.

Чунг Велат дека сум копија на Новак тоа е одлично за мене

Чунг: Велат дека сум копија на Новак, тоа е одлично за мене

пред еден месец - Sportmedia - Спорт

Хјеон Чунг го изненади и го елиминира Новак Ѓоковиќ во четвртата рунбда на Австралија опен и тоа е во редот на најголемите сензации во последните изданија на гренд-слемот во Мелбурн.

Австралија опен Ѓоковиќ го заврши својот настап Федерер без проблеми во 1 4 финалето

Австралија опен: Ѓоковиќ го заврши својот настап, Федерер без проблеми во 1/4-финалето

пред еден месец - Сител - Тенис

Натпреварите на Австралија опен завршија за Новак Ѓокови. Некогашниот светски рекет број 1, и шесткатниот освојувач на турнирот...

Сензација на АО Елиминирани Тим и Ѓоковиќ

Сензација на АО: Елиминирани Тим и Ѓоковиќ

пред еден месец - +Инфо - Спорт

Големи изненадувања се случија на последните два осминафинални меча од Отвореното првенство на Австралија. Елиминирани се 5.

Корејски шок за Новак Ѓоковиќ

Корејски шок за Новак Ѓоковиќ

пред еден месец - Top Sport - Спорт

Новак Ѓоковиќ го заврши својот настап на првиот Гренд слем турнир во сезоната. Шеткратниот освојувач на Австралија опен, во осмина-финалето со максимални 0:3 (6:7, 5:7, 6:7) загуби од Хјеонг Чунг.

До вчера анонимниот Чунг го порази светскиот шампион Ѓоковиќ

До вчера анонимниот Чунг го порази светскиот шампион Ѓоковиќ

пред еден месец - Прес 24 - Спорт

Јужнокорејската сензација  Хјеон Чунг го совлада Нова Ѓоковиќ. Ѓоковиќ беше совладан со 7:6, 7:5, 7:6. - „Чунг му го прави на Ѓоковиќ она што Новак им го правеше на противниците во изминатите пет години“, напиша Џејми Мареј на Твитер.

Сензација на АО Елиминирани Тим и Ѓоковиќ

Сензација на АО: Елиминирани Тим и Ѓоковиќ

пред еден месец - Канал 5 - Тенис

Австрискиот тенисер во драматичен меч загуби од Американецот Тенис Сандгрен со 3-2, додека Србинот кој е шесткратен победник на Австралија опен е елиминиран од јужнокорејскиот тенисер Хајон Чунг со резултат 3-0.

Новак без џокер против Чунг најмладиот тенисер му се реваншира на Ѓоковиќ

Новак без џокер против Чунг, најмладиот тенисер му се реваншира на Ѓоковиќ

пред еден месец - Sportmedia - Спорт

Хјеон Чунг приреди првокласна снзација со елиминација на Новак Ѓоковиќ во четвртата рунда на Австралија опен, а тоа го стори...

Сензација во Мелбурн Кореецот Чунг со спектакуларна игра го преслуша Ѓоковиќ

Сензација во Мелбурн: Кореецот Чунг со спектакуларна игра го преслуша Ѓоковиќ

пред еден месец - Дерби - Тенис

Хјеон Чунг победи на турнирот на „идни ѕвезди“ кој на крајот на минатата година се одржа во Милано, а зошто важи за една од најголемите млади ѕвезди во тенисот ни потврди денеска, совладувајќи го Новак Ѓоковиќ во три сета во Мелбурн парк.

Сензационален е Тенис од Тенеси Сандгрен приреди нова сензација

Сензационален е Тенис од Тенеси, Сандгрен приреди нова сензација

пред еден месец - Sportmedia - Спорт

Американецот Тенис Сандргрен приреди нова сензација на Австралија опен и е првиот тенисер во последните 20 години што успеал...

Федерер без проблеми обезбеди четврт финале на Австралија Опен

Федерер без проблеми обезбеди четврт-финале на Австралија Опен

пред еден месец - Дерби - Тенис

Роџер Федерер кој е бранител на титулата овогодинешниот прв Грен Слем турнир сезонава, Австралија Опен без никакви проблеми успеа да го победи Мартон Фусович од Унгарија, со резултат од 3:0 (6:4, 7:6/3, 6:2).

Корејска сензација во Мелбурн Чунг го порази Ѓоковиќ

Корејска сензација во Мелбурн: Чунг го порази Ѓоковиќ

пред еден месец - Нова ТВ - Спорт

Јужнокорејската сензација продолжува во Мелбурн. До вчера анонимниот Хјеон Чунг го совлада Нова Ѓоковиќ 7:6, 7:5, 7:6 и закажа дуел со Американецот Тенис Сандгрен за место во четврт финалето на првиот грен слен во сезоната.

АО Бранителот на трофејот Федерер избори четвртфинале

АО: Бранителот на трофејот Федерер избори четвртфинале

пред еден месец - Канал 5 - Тенис

Само во вториот сет Швајцарецот имаше мали проблеми, но победи на тај-брејк со 7:6 (7:3), а во останатите два беше 6:4 и 6:2.

АО Бранителот на трофејот Федерер избори четвртфинале

АО: Бранителот на трофејот Федерер избори четвртфинале

пред еден месец - +Инфо - Спорт

Актуелниот шампион на Австралија опен, Роџер Федерер се пласира помеѓу осумте најдобри, откако утрово го победи Унгарецот Мартин Фучович со 3-0.

Фусович го намачи Федерер Бердих експресно против Фоњини

Фусович го намачи Федерер, Бердих експресно против Фоњини

пред еден месец - Top Sport - Спорт

Роџер Федерер се пласираше во четврт-финалето на Австралија опен, откако во три сета (6:4, 7:6, 6:2) го доби дуелот со Мартон Фусович.

Сензација на Аустралијан Опен Хјон Чунг го порази Ѓоковиќ

Сензација на Аустралијан Опен: Хјон Чунг го порази Ѓоковиќ

пред еден месец - Кајгана - Тенис

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ беше поразен во осминафиналната рунда од Аустралијан Опен од Јужнокореецот Хјонг Чунг, со резултат од 3:0 (7:6, 7:5, 7:6).

Сензација на Австралијан Опен Хјон Чунг го порази Ѓоковиќ

Сензација на Австралијан Опен: Хјон Чунг го порази Ѓоковиќ

пред еден месец - Кајгана - Тенис

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ беше поразен во осминафиналната рунда од Австралијан Опен од страна на Јужнокореецот Хјонг Чунг, со резултат од 3:0 (7:6, 7:5, 7:6).

Федерер е најстариот четвртфиналист на АО во последните 40 години

Федерер е најстариот четвртфиналист на АО во последните 40 години

пред еден месец - Кајгана - Тенис

Роџер Федерер, еден од најдобрите тенисери на светот, влезе во историјата на турнирот Аустралија Опен со победата над Мартон Фусович во осминафиналето од Аутралијан Опен.

АО Димитров го елиминира Киргиос

АО: Димитров го елиминира Киргиос

пред еден месец - Сител - Тенис

Бугарскиот тенисер Григор Димитров се пласира во четвртфиналето на турнирот во Мелбурн откако  3:1 во сетови (7-6, 7-6, 4-6, и 7-6) го елиминира домашниот тенисер Ник Киргиос.

Австралија опен Надал  Чилиќ и Едмунд  Димитров во четвртфиналето

Австралија опен: Надал – Чилиќ и Едмунд - Димитров во четвртфиналето

пред еден месец - Сител - Тенис

Светски тенисер број 1 Рафаел Надал по голема борба се пласира  во четвртфиналето на Австралија опен откако по четири часовен меч го победи Диего Шварцман од Аргентина.

Димитров преку Киргиос до место во четвртиналето

Димитров преку Киргиос до место во четвртиналето

пред еден месец - Канал 5 - Тенис

Димитров кој е трет носител во Мелбург, во меч од четвртата рунда во четири сета со 3:1 беше подобар од домашниот тенисер Ник Киргиос.

Три тај брејка Димитров го елиминира Кирјос

Три тај-брејка, Димитров го елиминира Кирјос

пред еден месец - Top Sport - Спорт

Бугаринот Григор Димитров преку австралиската надеж Ник Кирјос избори пласман во четврт-финалето на Гренд слемот во Мелбурн.

Гришо ги расплака кенгурите  го елиминира Киргиос

Гришо ги расплака „кенгурите", го елиминира Киргиос

пред еден месец - Sportmedia - Спорт

Во еден епски дуел, со три сета кои беа решени во тај-брејк, третиот тенисер на светот го победи адутот на Австралијците со 3:1 во сетови (7-6, 7-6, 4-6, и 7-6).

Надал по четири часа го совлада Шварцман за место во четвртиналето

Надал по четири часа го совлада Шварцман за место во четвртиналето

пред еден месец - Канал 5 - Тенис

Шпанецот одигра тежок меч кој траеше четири часа во дуелот против Диего Шварцман од Аргентина кој го доби со  3-1. Надал...

Австралија опен Надал по четири часа го совлада Шварцман за место во четвртиналето

Австралија опен: Надал по четири часа го совлада Шварцман за место во четвртиналето

пред еден месец - +Инфо - Спорт

Светски тенисер број 1 Рафаел Надал по голема борба се пласира во четвртфиналето на Австралија опен. Шпанецот одигра тежок меч кој траеше четири часа во дуелот против Диего Шварцман од Аргентина кој го доби со 3-1.

АО Четиричасовен маратон на Надал

АО: Четиричасовен маратон на Надал

пред еден месец - Сител - Тенис

Рафаел Надал се пласира  во 1/4 финалето на ОП на Австралија откако во тежок меч по четири часа игра го совлада Диего Шварцман со  3-1 (6:3, 6:7, 6:3, 6:3).

Надал по четири часа го скрши Шварцман

Надал по четири часа го скрши Шварцман

пред еден месец - Top Sport - Спорт

Најдобриот тенисер во светот Рафаел Надал се пласира во четврт-финалето на Австралија опен откако успеа да го совлада со 3:1 (6:3, 6:7, 6:3, 6:3) Аргентинецот Диего Шварцман.

Шварцман се закани но Надал е во четвртфиналето по десетти пат

Шварцман се закани, но Надал е во четвртфиналето, по десетти пат!

пред еден месец - Sportmedia - Спорт

Најдобриот тенисер на светот ќе го игра јубилејното десетто четвртфинале во Австралија откако со (3-1) во сетови беше подобар од Аргентинецот Диего Шварцман.

Надал по четири часовна битка до четвртфиналето во Мелбурн

Надал по четири часовна битка до четвртфиналето во Мелбурн

пред еден месец - Дерби - Тенис

Првиот тесенир на АТП листата, Рафаел Надал обезбеди пласман во четвртфиналето на првиот голем турнир во 2018 година Австралија Опен.

Времеплов
x