20
Звезда со рекорд го совлада МЗТ

Звезда со рекорд го совлада МЗТ

пред 4 недели - Македонски Спорт - Кошарка

Без канонада од тројки, МЗТ не може да победи никого во АБА лигата, а за несреќа, налетаа на ривал кој погодуваше како никогаш досега.

Црвена звезда со тројки го декласира МЗТ

Црвена звезда со тројки го декласира МЗТ

пред 4 недели - Top Sport - Кошарка

Кошаракарите на МЗТ Скопје Аеродорм убедливо се поразени вечерва од Црвена звезда 58:92 (18:21, 7:19, 17:28,16:24) во 17.

МЗТ Скопје поразен од Црвена Звезда

МЗТ Скопје поразен од Црвена Звезда

пред 4 недели - +Инфо - Спорт

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром го претрпеа 14-тиот пораз во АБА лигата откако вечерва на домашен терен загубија од шампионот на ова натпреварување Црвена Звезда со 92:58 (21:18; 19:7; 28:17 и 24:16).

Црвена Ѕвезда му даде фора на МЗТ Шампионот е пресилен немаше потреба од Перо Антиќ

Црвена Ѕвезда му даде фора на МЗТ: Шампионот е пресилен, немаше потреба од Перо Антиќ!

пред 4 недели - Sportmedia - Кошарка

Само во првата четвртина „металците" му дадоа отпор на фаворизираниот противник. Она другото е за потполн заборав, и преориентација...

Нов пораз на МЗТ Скопје во АБА лигата

Нов пораз на МЗТ Скопје во АБА лигата

пред 4 недели - 24 вести - Спорт

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром го претрпеа 14-тиот пораз во АБА лигата откако вечерва на домашен терен загубија од шампионот на ова натпреварување Црвена Звезда со 92:58 (21:18; 19:7; 28:17 и 24:16).

Црвено белите го освоија Јане Сандански  МЗТ без одговор за шампионот Звезда

Црвено-белите го освоија „Јане Сандански“: МЗТ без одговор за шампионот Звезда

пред 4 недели - Дерби - Кошарка

Екипата на МЗТ Скопје сосема очекувано претрпе пораз од Црвена Звезда на денешниот меч од АБА лигата што се одигра во СЦ „Јане Сандаски“.

Кога ќе игра МЗТ ќе нема црвени столчиња

Кога ќе игра МЗТ, ќе нема црвени столчиња!

пред 4 недели - Македонски Спорт - Кошарка

Почнувајќи од вечерва кога во „Јане Сандански“ гостува евролигашот Црвена Звезда, црвените столчиња во салата ќе бдат покриени...

МЗТ ќе докажува дека победата над Цибона не е случајна

МЗТ ќе докажува дека победата над Цибона не е случајна

пред 4 недели - Македонски Спорт - Кошарка

Црвена Звезда на вечерашното гостување во Скопје без Перо Антиќ Никој не може однапред да му ја одземе надежта на МЗТ Скопје...

ЛАЗИЌ МЗТ Скопје во Загреб покажа и квалитет и карактер мора да бидеме добри во одбраната

ЛАЗИЌ: МЗТ Скопје во Загреб покажа и квалитет и карактер, мора да бидеме добри во одбраната!

пред 4 недели - Sportmedia - Кошарка

„Нè очекува тежок натпревар, против Цибона, МЗТ Скопје покажа и карактер и квалитет. Во Загреб покажаа дека до крајот ќе се борат за опстанокот.

МЗТ кога ќе игра црвени столчиња ќе нема во Јане Сандански

МЗТ кога ќе игра, црвени столчиња ќе нема во „Јане Сандански“

пред 4 недели - Sportmedia - Кошарка

Раководството на МЗТ Скопје одлучи да им ја исполни желбата на навивачите и на натпреварите на клубот од Аеродром ќе нема...

МЗТ домаќин на Црвена Звезда

МЗТ домаќин на Црвена Звезда

пред 4 недели - Алфа - Спорт

МЗТ Скопје вечерва од 18:00 часот ја пречекува Црвена Звезда во продолжението 17.коло. Македонскиот шампион минатата рунда со победата над Цибона ја прекина очајната серија во Лигата и вечерва ќе се обиде да го врзе и вториот триумф по ред.

Звезда гостува на МЗТ Мавра се надева на чудо

Звезда гостува на МЗТ, Мавра се надева на чудо

пред 4 недели - Sportmedia - Кошарка

Според досегашната игра и резултатите, гостите се апсолутни фаворити Македонскиот првак МЗТ Скопје Аеродром вечерва од 18 часот во „Јане Сандански“ игра против актуелниот шампион во регионалната АБА лига.

МЗТ Скопје во паника Антиќ доаѓа во Скопје ќе биде во составот против  металците

МЗТ Скопје во паника: Антиќ доаѓа во Скопје, ќе биде во составот против ,,металците”

пред 4 недели - Дерби - Кошарка

Настапот на Перо Антиќ за црвено-белите во наредниот период е под знак прашалник, а според неофицијалните информации,тој...

Лукајиќ Да покажеме дека не случајно ја победивме Цибона

Лукајиќ: Да покажеме дека не случајно ја победивме Цибона

пред 4 недели - Либертас - Спорт

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром вечер од 18 часот ја пречекуваат Црвена ѕвезда во меч во кој противникот влегува како голем фаворит.

Црвена Звезда ќе го напаѓа МЗТ со Омиќ но без Антиќ и Фелдејн

Црвена Звезда ќе го напаѓа МЗТ со Омиќ, но без Антиќ и Фелдејн

пред 4 недели - Sportmedia - Кошарка

Поранешниот репрезентативец на Словенија Ален Омиќ е нов играч на белградска Црвена Звезда, потврди клубот од Калемегдан пред тргнување за Скопје, каде утре вечер ги чека дуелот со македонскиот шампион.

Времеплов
x