20
Грчката влада очекува исчекор кон решение на средбата Заев Ципрас во Давос

Грчката влада очекува исчекор кон решение на средбата Заев- Ципрас во Давос

пред еден месец - Сител - Македонија

Embedded video for Грчката влада очекува исчекор кон решение на средбата Заев- Ципрас во Давос

Грчка Влада Разговараме за сложено име со географска или временска одредница ерга омнес

Грчка Влада: Разговараме за сложено име со географска или временска одредница ерга омнес

пред еден месец - еМАГАЗИН - Македонија

На средбата Заев - Ципрас во Давос, очекуваме да се направи напредок во насока на изнаоѓање на едно взаемно прифатливо решение, изјави портпаролот на грчката влада, Димитрис Ѕанакопулос.

Ѕанакопулос Од средбата Заев Ципрас очекуваме напредок кон решение

Ѕанакопулос: Од средбата Заев- Ципрас очекуваме напредок кон решение

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Димитрис Ѕанакопулос,  на денешниот редовен брифинг со новинарите рече дека сите прашања поврзани со разговорите за името и иредентизмот ќе се најдат на агендата разговори меѓу македонскиот и грчкиот премиер во реда во Давос.

Нимиц доаѓа во регионот владата ги разгледува предлозите на медијаторот

Нимиц доаѓа во регионот, владата ги разгледува предлозите на медијаторот

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Медијаторот Mетју Нимиц во нарените десетина дена повторно ќе ги посети Скопје и Атина соопшти грчката ТВ ЕРТ. Во изјавата...

Грчката влада со големи очекувања од средбата Заев-Ципрас

пред еден месец - ТВ Нова - Без катеторија

На средбата Заев – Ципрас во Давос, очекуваме да се направи напредок во насока на изнаоѓање на едно взаемно прифатливо решение, изјави портпаролот на грчката влада, Димитрис Ѕанакопулос, објави МИА.

Грчката Влада од средбата Заев  Ципрас очекува напредок кон решение

Грчката Влада од средбата Заев - Ципрас очекува напредок кон решение

пред еден месец - +Инфо - Македонија

На средбата Заев - Ципрас во Давос, очекуваме да се направи напредок во насока на изнаоѓање на едно взаемно прифатливо решение, изјави портпаролот на грчката влада, Димитрис Ѕанакопулос.

Метју Нимиц во следните десет дена ќе ги посети Скопје и Атина

Метју Нимиц, во следните десет дена ќе ги посети Скопје и Атина

пред еден месец - Алфа - Македонија

Метју Нимиц, во следните десет дена ќе ги посети Скопје и Атина, објавуваат грчите медиуми. Пренесуваат дека медијаторот оптимистично очекувал спорот да се реши во следните шест месеци.

Грција очекува напредок во изнаоѓање на решение на средбата Заев Ципрас

Грција очекува напредок во изнаоѓање на решение на средбата Заев-Ципрас

пред еден месец - A1on - Балкан

На средбата Заев – Ципрас во Давос, очекуваме да се направи напредок во насока на изнаоѓање на едно взаемно прифатливо решение, изјави портпаролот на грчката влада, Димитрис Ѕанакопулос.

Пет тези за спорот за името

Пет тези за спорот за името

пред еден месец - DW - Македонија

Дали е сега моментот за решавање на спорот за името и зошто? Може ли Македонија без ЕУ и НАТО? Како да се зачува идентитетот...

Грчката Влада од средбата Заев  Ципрас очекуваме напредок кон решение

Грчката Влада од средбата Заев - Ципрас очекуваме напредок кон решение

пред еден месец - +Инфо - Македонија

На средбата Заев - Ципрас во Давос, очекуваме да се направи напредок во насока на изнаоѓање на едно взаемно прифатливо решение, изјави портпаролот на грчката влада, Димитрис Ѕанакопулос.

Атина од средбата Заев Ципрас очекува напредок кон решение

Атина од средбата Заев- Ципрас очекува напредок кон решение

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

На средбата Заев – Ципрас во Давос, очекуваме да се направи напредок во насока на изнаоѓање на едно взаемно прифатливо решение, изјави портпаролот на грчката влада, Димитрис Ѕанакопулос, јави МИА.

Ѕанакопулос Од средбата Заев Ципрас очекуваме напредок кон решение

Ѕанакопулос: Од средбата Заев- Ципрас очекуваме напредок кон решение

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Ѕанакопулос на денешниот редовен брифинг со новинарите, јави диписникот на МИА од Атина, кажа дека сите прашања поврзани со разговорите за името и иредентизмот ќе се најдат на агендата разговори меѓу македонскиот и грчкиот премиер во среда во Давос.

Владата ги анализира предлозите на Нимиц

Владата ги анализира предлозите на Нимиц

пред еден месец - Канал 77 - Македонија

Посредникот на Обединетите Нации, Метју Нимиц во следните десет дена ќе ги посети Скопје и Атина за да ги извести шефовите на двете земји за последната рунда разговори, но и за предлозите.

Владата прави анализа и консултации во однос на рамката доставена од медијаторот

Владата прави анализа и консултации во однос на рамката доставена од медијаторот

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Денеска се одржува владина седница, но меѓу точките на дневен ред го нема решавањето на спорот за името. Од Владата само...

Владата ги анализира предлозите на Нимиц

Владата ги анализира предлозите на Нимиц

пред еден месец - MK News - Македонија

Владата на Република Македонија работи на анализа и консулатации за предлозите на медијаторот Метју Нимиц за решение на прашањето за името, потврдија од Владата за МИА.

Владата ги анализира предлозите на медијаторот Метју Нимиц

Владата ги анализира предлозите на медијаторот Метју Нимиц

пред еден месец - Сител - Македонија

Владата на Република Македонија работи на анализа и консулатации за предлозите на медијаторот Метју Нимиц за решение на прашањето за  името, потврдија од Владата за МИА.

Владата ги анализира предлозите на Нимиц

Владата ги анализира предлозите на Нимиц

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Владата на Република Македонија работи на анализа и консулатации за предлозите на медијаторот Метју Нимиц за решение на прашањето за  името, потврдија од Владата за МИА.

Владата се консултира и ги анализира предлозите на Метју Нимиц за името

Владата се консултира и ги анализира предлозите на Метју Нимиц за името

пред еден месец - Весник - Македонија

На дневниот ред на денешната владина седница нема точка која се однесува на предлозите на Нимиц за решение за името, потврдуваат од Владата за „Макфакс“.

Преговорите за името во критична фаза се чека средбата Заев  Ципрас

Преговорите за името во критична фаза, се чека средбата Заев - Ципрас

пред еден месец - Весник - Македонија

Во сенка на вчерашниот масовен протест во Солун и најавената прва директна средба на премиерите Алексис Ципрас и Зоран во Давос, преговорите за името навлегуваат во најкритичната фаза, оценуваат денеска медиумите во Грција, пренесува МИА.

Владата се консултира и ги анализира предлозите на Метју Нимиц за името

Владата се консултира и ги анализира предлозите на Метју Нимиц за името

пред еден месец - Вечер - Македонија

На дневниот ред на денешната владина седница нема точка која се однесува на предлозите на Нимиц за решение за името, потврдуваат од Владата за „Макфакс“.

Владата се консултира и ги анализира предлозите на Метју Нимиц за името

Владата се консултира и ги анализира предлозите на Метју Нимиц за името

пред еден месец - Макфакс - Македонија

На дневниот ред на денешната владина седница нема точка која се однесува на предлозите на Нимиц за решение за името, потврдуваат од Владата за „Макфакс“.

Преговорите за името во критична фаза се чека средбата Заев  Ципрас

Преговорите за името во критична фаза, се чека средбата Заев - Ципрас

пред еден месец - Вечер - Македонија

Во сенка на вчерашниот масовен протест во Солун и најавената прва директна средба на премиерите Алексис Ципрас и Зоран во Давос, преговорите за името навлегуваат во најкритичната фаза, оценуваат денеска медиумите во Грција, пренесува МИА.

Владата ги анализира предлозите на Нимиц

Владата ги анализира предлозите на Нимиц

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Владата ги анализира предлозите на Нимиц Владата на Република Македонија работи на анализа и консулатации за предлозите на медијаторот Метју Нимиц за решение на прашањето за името, потврдија од Владата за МИА.

Владата ги анализира предлозите на Нимиц

Владата ги анализира предлозите на Нимиц

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

- Владата на Република Македонија веќе работи на анализата и консултациите во однос на рамката доставена од медијаторот Метју Нимиц.

Владата ги анализира предлозите на Нимиц

Владата ги анализира предлозите на Нимиц

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Владата на Република Македонија работи на анализа и консулатации за предлозите на медијаторот Метју Нимиц за решение на прашањето за  името.

Преговорите за името во критична фаза се чека средбата Заев  Ципрас

Преговорите за името во критична фаза, се чека средбата Заев - Ципрас

пред еден месец - Сител - Македонија

Во сенка на вчерашниот масовен протест во Солун и најавената прва директна средба на премиерите Алексис Ципрас и Зоран во Давос, преговорите за името навлегуваат во најкритичната фаза, оценуваат денеска медиумите во Грција, пренесува МИА.

ЕРТ Нимиц во следните десет дена ќе ги посети Атина и Скопје

ЕРТ: Нимиц во следните десет дена ќе ги посети Атина и Скопје

пред еден месец - Сител - Македонија

Посредникот на Обединетите нации во спорот за името на Македонија, Матју Нимиц, има намера во следните десет дена да ги посети Атина и Скопје, за со нив да го разгледа ова прашање, соопшти грчката телевизија ЕРТ.

Нимиц во следните десет дена ќе ги посети Атина и Скопје

Нимиц во следните десет дена ќе ги посети Атина и Скопје

пред еден месец - Алфа - Македонија

Посредникот на Обединетите нации во спорот за името на Македонија, Матју Нимиц, има намера во следните десет дена да ги посети Атина и Скопје, за со нив да го разгледа ова прашање, соопшти грчката телевизиа ЕРТ.

ЕРТ Нимиц во наредните 10 дена ќе ги посети Скопје и Атина

ЕРТ: Нимиц во наредните 10 дена ќе ги посети Скопје и Атина

пред еден месец - Вечер - Македонија

Медијаторот Метју Нимиц најави дека во наредните десет дена ќе ги посети Скопје и Атина, објави ЕРТ. „Размислувам да го посетам...

Нимиц во наредните 10 дена ќе ги посети Скопје и Атина

Нимиц во наредните 10 дена ќе ги посети Скопје и Атина

пред еден месец - Макфакс - Македонија

Медијаторот Метју Нимиц најави дека во наредните десет дена ќе ги посети Скопје и Атина, објави ЕРТ. „Размислувам да го посетам...

Времеплов
x