20
ЕП  Хрватска 2018 Лазаров на прегледи во Загреб репрезентацијата тренира во Вараждин

ЕП - Хрватска 2018: Лазаров на прегледи во Загреб, репрезентацијата тренира во Вараждин

пред 4 недели - Сител - Ракомет

Првиот пораз на македонските ракометари во Вараждин ги донесе и првите проблеми и главоболки. Не боли поразот од Шпанија, туку фактот што може до крајот на првенството да останеме без капитенот Кирил Лазаров.

Ден одмор за ракометарите пред решавачките дули против Чешка и Данска

Ден одмор за ракометарите пред решавачките дули против Чешка и Данска

пред 4 недели - Канал 5 - Македонија

Следен противник е Чешка, а останува отворено прашањето со или без капитенот Кирил Лазаров кој се повреди на вчерашниот дуел со Шпанија.

Лудо сценарио И без две победи Македонија може во полуфинале

Лудо сценарио: И без две победи Македонија може во полуфинале

пред 4 недели - Вечер - Спорт

И без две победи Македонија може да обезбеди полуфинале но во еден речиси неверојатен расплет на настаните и резултати од натпреварите кои само нас би ни одговарале.

И без две победи Македонија може во полуфинале

И без две победи Македонија може во полуфинале

пред 4 недели - Скопје Инфо - Спорт

И без две победи Македонија може да обезбеди полуфинале но во еден речиси неверојатен расплет на настаните и резултати од натпреварите кои само нас би ни одговарале.

И без две победи Македонија може да обезбеди полуфинале

И без две победи Македонија може да обезбеди полуфинале

пред 4 недели - Пулс 24 - Ракомет

И без две победи Македонија може да обезбеди полуфинале но во еден речиси неверојатен расплет на настаните и резултати од натпреварите кои само нас би ни одговарале.

Стоилов Ако ја победиме Чешка дуелот со Данска ќе биде на сè или ништо

Стоилов: Ако ја победиме Чешка, дуелот со Данска ќе биде на сè или ништо

пред 4 недели - Скопје Инфо - Спорт

Македонските ракометари како резултат на многуте грешки го загубија првиот дуел од групата 2 на ЕП и во Вараждин загубија од Шпанија со 31:20.

Ако ја победиме Чешка дуелот со Данска ќе биде на сè или ништо

Ако ја победиме Чешка, дуелот со Данска ќе биде на сè или ништо

пред 4 недели - Пулс 24 - Ракомет

Македонските ракометари како резултат на многуте грешки го загубија првиот дуел од групата 2 на ЕП и во Вараждин загубија од Шпанија со 31:20.

Ако ја победиме Чешка ќе се јадеме со Данска за полуфинале

Ако ја победиме Чешка, ќе се јадеме со Данска за полуфинале

пред 4 недели - Off.net.mk - Ракомет

И покрај тешкиот пораз од Шпанија, Македонија ги задржа шансите за тоа можеби преоптимистичко полуфинале за кое сите зборуваат, небаре борбата за петто место не е одличен успех.

Ракомет фудбал кошарка Македонија  Шпанија 0 14

Ракомет, фудбал, кошарка: Македонија - Шпанија 0:14!

пред 4 недели - Sportmedia - Ракомет

„Црвената фурија“ синоќа лесно ја оддува ракометната репрезентација на Македонија, на Европското првенство во Хрватска Македонија имаше две победи и едно реми во пресрет на дуелот против Шпанија, на европското ракометно првенство во Хрватска.

Стоилов Ништо не е загубено Со две победи пак имаме полуфинале

Стоилов: Ништо не е загубено. Со две победи, пак, имаме полуфинале

пред 4 недели - Македонски Спорт - Ракомет

„Ракометот е таков спорт кога грешиш, грешките ти се казнуваат... Еве загубивме денеска, но имаме уште две шанси, мора да се сконцентрираме и со мирни глави да се вратиме“ – дециден е пикерот Македонија претрпе силен удар вечерва од Шпанија.

ЕП  Хрватска 2018 Стоилов Ме боли поразот имавме реални шанси за победа

ЕП - Хрватска 2018: Стоилов: Ме боли поразот имавме реални шанси за победа

пред 4 недели - Сител - Ракомет

Македонските ракометари како резултат на многуте грешки го загубија првиот дуел од групата 2 на ЕП и во Вараждин загубија од Шпанија со 31:20.

ДО КОГА ВАКА Македонијо засрами се

ДО КОГА ВАКА: Македонијо засрами се!

пред 4 недели - Sportmedia - Ракомет

Не научивме и не научивме, чест за исклучоците, голем срам за оние кои до вчера се крстеа во овие момци, во овој тренер, а сега низ социјалните мрежи „партал“ ги прават ракометарите.

Стоилов Пораз кој боли

Стоилов: Пораз кој боли

пред 4 недели - Sportmedia - Ракомет

Ако го добиеме дуелот со Чешка имаме средба против Данса за се или ништо Од Вараждин, Марија Ковачева Големиот борец Стојанче...

Уште имаме шанси за полуфинале Мора да ги победиме Чешка и Данска

Уште имаме шанси за полуфинале: Мора да ги победиме Чешка и Данска!

пред 4 недели - Sportmedia - Ракомет

Македонија мора да освои максимални четири бода од следните две средби Прв пораз на Македонија и тоа огромен. Двоцифрена беше разликата во корист на Шпанија (31:20), во дуелот на кој Македонија како да се предаде по само 10-тина минути игра.

Шпанија ја декласира Македонија со 11 гола

Шпанија ја декласира Македонија со 11 гола

пред 4 недели - +Инфо - Спорт

Македонската ракометна репрезентација го доживеа првиот пораз на Европското првенство, откако на првиот натпревар од главната фаза загубивме од Шпанија со убедливи 20-31.

Македонија мора да победи на два меча за да игра во полуфиналето

Македонија мора да победи на два меча за да игра во полуфиналето

пред 4 недели - Sportmedia - Ракомет

Само една опција вели дека со една победа и едно реми може да сме барем втори во групата, додека со два триумфи сигурно се...

Македонската ракометна репрезентација вечерва игра со Шпанија  напревар за чекор понатаму на Европското првенство

Македонската ракометна репрезентација вечерва игра со Шпанија - напревар за чекор понатаму на Европското првенство

пред 4 недели - Сител - Македонија

Embedded video for Македонската ракометна репрезентација вечерва игра со Шпанија - напревар за чекор понатаму на Европското...

Македонија против Шпанија вечерва ја отвора втората фаза на ЕП

Македонија против Шпанија вечерва ја отвора втората фаза на ЕП

пред 4 недели - Бркај работа - Ракомет

Сениорската машка ракометна репрезентација денеска ги почнува настапите во втората фаза на Европското Првенство во Хрватска.

ВАРАЖДИН ВРИЕ ОД МАКЕДОНЦИ  Црвено жолтите подготвени за дуелот против Шпанија

ВАРАЖДИН „ВРИЕ“ ОД МАКЕДОНЦИ: „Црвено-жолтите“ подготвени за дуелот против Шпанија

пред 4 недели - Популарно - Спорт

ФОТО: ФЕЈСБУК Вечерва во Вараждин, се е во знакот на „црвено-жолтите“, но не само на Македонија, туку и на селекцијата на Шпанија, кои ќе си ги одмерат силите на теренот од 20.

Македонија против европскиот вицепрвак Шпанија во Вараждин

Македонија против европскиот вицепрвак Шпанија во Вараждин

пред еден месец - Вечер - Спорт

Македонија вечерва против европскиот вицепрвак Шпанија ги продолжува натпреварите на Европското првенство. Во Вараждин македонските ракометари ќе се обидат да ја продолжат серијата без пораз на првенството.

Македонија против европскиот вицепрвак Шпанија во Вараждин

Македонија против европскиот вицепрвак Шпанија во Вараждин

пред еден месец - Макфакс - Спорт

Македонија вечерва против европскиот вицепрвак Шпанија ги продолжува натпреварите на Европското првенство. Во Вараждин македонските ракометари ќе се обидат да ја продолжат серијата без пораз на првенството.

Продолжува раскошната Македонска ракометна приказна

Продолжува раскошната Македонска ракометна приказна

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Новото поглавје на Европското првенство во Хрватска, нашите најдобри ракометари вечерва го почнуваат против еден од фаворитите за медал Шпанија.

Македонија вечерва против Шпанија

Македонија вечерва против Шпанија

пред еден месец - MK News - Македонија

Репрезентацијата на Македонија вечерва ја почнува главната фаза на Европското ракометно првенство, во натпревар против Шпанија, кој може да нѐ доближи како никогаш досега до полуфинале.

ЕП  Хрватска 2018  Црвената фурија нов предизвик за македонските ракометари

ЕП - Хрватска 2018: „Црвената фурија“ нов предизвик за македонските ракометари

пред еден месец - Сител - Ракомет

Македонија вечерва против европскиот вицепрвак Шпанија ги продолжува натпреварите на Европското првенство. Вараждин е ново место каде нашите ракометари ќе се обидат да ја продолжат серијата без пораз.

Нов предизвик Македонските ракометари вечерва против Црвената фурија

Нов предизвик: Македонските ракометари вечерва против „Црвената фурија“

пред еден месец - еМАГАЗИН - Спорт

Македонската ракометна репрезентација е пред нов предизвик. Вечерва во Вараждин во дуел од групата 2 на Европското првенство во Хрватска, Македонија ќе игра против финалистот од последното ЕП Шпанија.

Шпанија нов предизвик за нашите ракометари

Шпанија нов предизвик за нашите ракометари

пред еден месец - Алфа - Спорт

По три дена пауза македонската ракометна репрезентација ги продолжува настапите на Европското првенство во Хрватска. Противник во првото коло од главната рунда ни е селекцијата на Шпанија, а мечот почнува во 20 часот и 30 минути.

Македонските ракометари со желба да ја продолжат успешната серија

Македонските ракометари со желба да ја продолжат успешната серија

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

„Црвената фурија“ има пет победи во дуелите со Македонија, од кои две на Европски првенства и една на Светското првенство, како и две во квалификации.

Македонските ракометари со желба да ја продолжат успешната серија

Македонските ракометари со желба да ја продолжат успешната серија

пред еден месец - Популарно - Спорт

Македонската ракометна репрезентација е пред нов предизвик. Вечерва во Вараждин во дуел од групата 2 на Европското првенство во Хрватска, Македонија ќе игра против финалистот од последното ЕП Шпанија.

Македонија вечерва против Шпанија ќе зачекориме ли кон полуфинале

Македонија вечерва против Шпанија, ќе зачекориме ли кон полуфинале?

пред еден месец - +Инфо - Спорт

Репрезентацијата на Македонија вечерва ја почнува главната фаза на Европското ракометно првенство, во натпревар против Шпанија, кој може да нѐ доближи како никогаш досега до полуфинале на еден голем собир.

ЕП  Хрватска 2018 Поповски Имаме слична игра со црвената фурија

ЕП - Хрватска 2018: Поповски: Имаме слична игра со „црвената фурија“

пред еден месец - Сител - Ракомет

Десното крило на македонската репрезентација Мартин Поповски одлично ја искористи шансата на дуелот со Германија, постигна...

Времеплов
x