20
НБА  Победа по две продолженија

НБА: Победа по две продолженија

пред еден месец - Сител - Кошарка

Историска партија на центарот на Њу Орлеанс кој со 44 поени , 21 скок и 10 асистенции помогна неговиот тим по две продолженија да слави во пресметката со Чикаго Булс ноќеска во НБА лигата.

Казинс сруши рекорд стар половина век

Казинс сруши рекорд стар половина век

пред еден месец - Вечер - Спорт

Демаркус Казинс „Буги“, центарот на Њу Орлеанс Пеликанс е тема во кошаркарските кругови преку Атлентикот. Во победата на неговиот тим по две продолженија над Чикаго 132:128 тој пружи историска партија.

Казинс сруши рекорд стар половина век

Казинс сруши рекорд стар половина век

пред еден месец - Макфакс - Спорт

Демаркус Казинс „Буги“, центарот на Њу Орлеанс Пеликанс е тема во кошаркарските кругови преку Атлентикот. Во победата на неговиот тим по две продолженија над Чикаго 132:128 тој пружи историска партија.

Буги како некогаш Вилт Чембрлен

Буги како некогаш Вилт Чембрлен

пред еден месец - Top Sport - Кошарка

Демаркус Казинс „Буги“, центарот на Њу Орлеанс Пеликанс е тема во кошаркарските кругови преку Атлентикот. Во победата на неговиот тим по две продолженија над Чикаго 132:128 тој пружи историска партија.

Казинс сруши рекорд стар половина век

Казинс сруши рекорд стар половина век

пред еден месец - Денар - Спорт

Демаркус Казинс „Буги“, центарот на Њу Орлеанс Пеликанс е тема во кошаркарските кругови преку Атлентикот. Во победата на неговиот тим по две продолженија над Чикаго 132:128, тој пружи историска партија.

Казинс со остварување кое го имале само девет играчи во историјата на НБА

Казинс со остварување кое го имале само девет играчи во историјата на НБА

пред еден месец - Sportmedia - Кошарка

„Пеликаните“ дури по две продолжувања славеа против Чкаго со 132:128 Њу Орлеанс пеликанс славеше против Чикаго со 132:128, по две продолженија, во најинтересниот меч одигран рано утрово во НБА лигата.

НБА  Историската ноќ на Казнс донесе победа за Пеликанс

НБА: Историската ноќ на Казнс донесе победа за Пеликанс

пред еден месец - Кајгана - Кошарка

Од деветте натпревари кои беа на програмата на НБА лигата синоќа, шоуто го „украде“ импресивната партија на Демаркус Казнс,...

Времеплов
x