20
Суво и студено со северен ветер

Суво и студено со северен ветер

пред еден месец - Алфа - Македонија

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од еден до осум степени.

Во кои градови е 10 степени а каде има снег

Во кои градови е -10 степени, а каде има снег?

пред еден месец - Пулс 24 - Македонија

Според УХМР, по сончевото и студено време во утринските часови, преку денот ќе има зголемување на облачноста и ќе преовладува променливо облачно време со кратки сончеви периоди.

Најстуденото утро оваа зима  допрва не чекаат тешки денови

Најстуденото утро оваа зима - допрва не чекаат тешки денови

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Утрово во Македонија беа измерени најниски температури оваа зима. Во три градови во Македонија беа измерени -10 степени ова утро во 7 часот, а тоа се градовите Берово, Маврово и Лазарополе.

Променливо облачно и студено време

Променливо облачно и студено време

пред еден месец - Весник - Македонија

Денеска во утринските часови ќе преовладува сончево и студено време, а преку денот ќе има зголемување на облачноста и ќе преовладува променливо облачно време со кратки сончеви периоди.

Променливо облачно и студено време

Променливо облачно и студено време

пред еден месец - Вечер - Македонија

Денеска во утринските часови ќе преовладува сончево и студено време, а преку денот ќе има зголемување на облачноста и ќе преовладува променливо облачно време со кратки сончеви периоди.

Променливо облачно и студено време

Променливо облачно и студено време

пред еден месец - Макфакс - Македонија

Денеска во утринските часови ќе преовладува сончево и студено време, а преку денот ќе има зголемување на облачноста и ќе преовладува променливо облачно време со кратки сончеви периоди.

Променливо облачно и студено време

Променливо облачно и студено време

пред еден месец - Денар - Економија

Денеска во утринските часови ќе преовладува сончево и студено време, а преку денот ќе има зголемување на облачноста и ќе преовладува променливо облачно време со кратки сончеви периоди.

Дури сега ќе видиме што е смрзнувачка  доаѓа најстудениот бран

Дури сега ќе видиме што е смрзнувачка - доаѓа најстудениот бран

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Студен бран следните денови ќе ја зафати Македонија. Температурите ќе паднат и до -15 степени. Под влијание на значително...

Променливо облачно и студено време

Променливо облачно и студено време

пред еден месец - A1on - Македонија

Денеска во утринските часови ќе преовладува сончево и студено време, а преку денот ќе има зголемување на облачноста и ќе преовладува променливо облачно време со кратки сончеви периоди.

Најстудено во Берово минус 10 во Скопје минус шест

Најстудено во Берово минус 10, во Скопје минус шест

пред еден месец - Сител - Македонија

Минус десет степени се измерени изутринава во седум часот во Берово, Маврово и Лазарополе, најниска температура во државата,...

Сончево време со умерена облачност

Сончево време со умерена облачност

пред еден месец - Сител - Македонија

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од еден до осум степени.

Временска прогноза за наредните 5 дена

Временска прогноза за наредните 5 дена

пред еден месец - Скопје Инфо - Без катеторија

Денес е вторник, 23 јануари 2018 година, 23-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:49, а ќе зајде во 16:42 часот. Денот ќе трае 9 часа и 53 минути.

Најстудено во Берово минус 10 во Скопје минус шест

Најстудено во Берово минус 10, во Скопје минус шест

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Минус десет степени се измерени изутринава во седум часот во Берово, Маврово и Лазарополе, најниска температура во државата,...

Македонија заледена  неверојатно ниски температури утринава Каде е најстудено

Македонија „заледена", неверојатно ниски температури утринава: Каде е најстудено

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Минус десет степени се измерени изутринава во седум часот во Берово, Маврово и Лазарополе, најниска температура во државата,...

Суво и студено со северен ветер

Суво и студено со северен ветер

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Во Скопје слично време со температура до шест степени. Според УХРМ, следува период на стабилно време со ниски утрински температури.

Најстудено во Берово минус 10 во Скопје минус 6

Најстудено во Берово минус 10, во Скопје минус 6

пред еден месец - Либертас - Македонија

Минус десет степени се измерени изутринава во седум часот во Берово, Маврово и Лазарополе, најниска температура во државата,...

Денеска суво и студено со северен ветер

Денеска суво и студено со северен ветер

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од еден до осум степени.

Денеска суво и студено со северен ветер

Денеска суво и студено со северен ветер

пред еден месец - Либертас - Македонија

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од еден до осум степени.

Студен бран ќе ја зафати Македонија еве до колку ќе паднат температурите

Студен бран ќе ја зафати Македонија- еве до колку ќе паднат температурите

пред еден месец - Пулс 24 - Македонија

Студен бран следните денови ќе ја зафати Македонија. емпературите ќе паднат и до -15 степени. Под влијание на значително...

Времето денеска Суво и студено со северен ветер

Времето денеска: Суво и студено со северен ветер

пред еден месец - Канал 77 - Македонија

Според УХРМ, следува период на стабилно време со ниски утрински температури. Дневните температури ќе бидат во постепен пораст.

Во Македонија темпертури до 15 степени

Во Македонија темпертури до -15 степени

пред еден месец - Репортер - Живот

Под влијание на значително постудена воздушна маса која веќе се спушта од север, следните денови ќе имаме значително пониски температури на воздухот.

Сончево со температура до шест степени

Сончево со температура до шест степени

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.. Температурата ќе се движи од еден до осум степени.

Поларни температури низ цела Македонија  подгответе се

Поларни температури низ цела Македонија - подгответе се!

пред еден месец - Сител - Македонија

Под влијание на значително постудена воздушна маса која веќе започна да се спушта од северните географски широчини во следните...

Студен бран доаѓа кон Македонија Температури и до 15 степени

Студен бран доаѓа кон Македонија: Температури и до -15 степени

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Под влијание на значително постудена воздушна маса која веќе започна да се спушта од северните географски широчини во следните...

Студен бран доаѓа кон Македонија Температури идо 15 степени

Студен бран доаѓа кон Македонија: Температури идо -15 степени

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Под влијание на значително постудена воздушна маса која веќе започна да се спушта од северните географски широчини во следните...

Студен бран во Македонија Темпертури до 15 степени

Студен бран во Македонија: Темпертури до -15 степени

пред еден месец - Сител - Македонија

Под влијание на значително постудена воздушна маса која веќе започна да се спушта од северните географски широчини во следните...

Метеоролозите најавуваат промена на времето

Метеоролозите најавуваат промена на времето

пред еден месец - Пулс 24 - Македонија

Времето денеска претпладне беше променливо облачно, во северните и источните делови се уште има провејување на слаб снег.

Променливото време ни подготвува изненадување  метеоролозите најавуваат промена

Променливото време ни подготвува изненадување - метеоролозите најавуваат промена

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Времето денеска претпладне беше променливо облачно, во северните и источните делови се уште има провејување на слаб снег.

Метео Негативни утрински температури постепен пораст на дневните

Метео: Негативни утрински температури, постепен пораст на дневните

пред еден месец - МТВ 1 - Македонија

Утре во Македонија се очекува сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура насекаде ќе биде негативна, а максималната дневна ќе достигне до 8 степени.

Најмногу снег во Ѓуриште најстудено во Маврово

Најмногу снег во Ѓуриште, најстудено во Маврово

пред еден месец - Алфа - Македонија

Во Македонија најмногу снег има во Ѓуриште, каде што снежната покривка изнесува 14 сантиметри, додека најниска температура е измерена во Маврово -6 степени Целзиусови.

Времеплов
x