20
Непознат сторител извршил тешка кражба во казино во Скопје

Непознат сторител извршил тешка кражба во казино во Скопје

пред еден месец - Бизнис вести - Економија

Вчера 22.01.2018 година во 23.10 часот во Единицата за информаци и команда Скопје било пријавено дека во казино на ул. „Наум Наумовски Борче“ непознат сторител извршил тешка кражба од сеф од каде одзел околу 812.

Од скопско казино украдени 812 000 денари

Од скопско казино украдени 812.000 денари

пред еден месец - Судство - Хроника

Непознат сторител извршил тешка кражба во казино на ул. „Наум Наумовски Борче“ во Скопје. Непознат сторител извршил тешка кражба во казино на ул.

Од скопско казино украдени 812 000 денари

Од скопско казино украдени 812.000 денари

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

МВР информира дека кражбата синоќа во 23.10 часот била пријавена во Единицата за информаци и команда Скопје. Увид на местото на настанот извршила екипа на СВР Скопје.

Ограбена Шарената џамија во Тетово  обид за кражба и во џамијата Ринис

Ограбена Шарената џамија во Тетово, обид за кражба и во џамијата Ринис

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

МВР информира дека во првиот случај сторителот насилно ја отворил влезната врата на Шарената џамија, влегол внатре и од кутијата...

Ограбена Шарената џамија во Тетово

Ограбена Шарената џамија во Тетово

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Непознат сторител ноќта меѓу 21 и 22 јануари извршил тешка кражба во Шарената џамија во Тетово. Во друг случај непознат сторител извршил тешка кражба во обид и во тетовската џамија Ринис.

Ограбена Шарената џамија во Тетово  обид за кражба и во џамијата Ринис

Ограбена Шарената џамија во Тетово, обид за кражба и во џамијата Ринис

пред еден месец - Судство - Хроника

Непознат сторител ноќта меѓу 21 и 22 јануари извршил тешка кражба во Шарената џамија во Тетово, а друг непознат сторител кражба во обид и во тетовската џамија Ринис.

Ограбено казино во Центар  крадецот заминал со плен од  812 000 денари

Ограбено казино во Центар, крадецот заминал со плен од 812.000 денари

пред еден месец - Скопје Инфо - Без катеторија

На 22.01.2018 година во 23.10 часот во Единицата за информаци и команда Скопје било пријавено дека во казино на ул. „Наум  Наумовски Борче“ непознат сторител извршил тешка кражба од сеф од каде одзел околу 812.

Ограбен сеф од казино во Скопје

Ограбен сеф од казино во Скопје

пред еден месец - Сител - Македонија

Вчера во 23.10 часот во Единицата за информаци и команда Скопје било пријавено дека во казино на ул. „Наум Наумовски Борче“ непознат сторител извршил тешка кражба од сеф од каде одзел околу 812.

Кражба во тетовската Шарена џамија

Кражба во тетовската Шарена џамија

пред еден месец - Сител - Македонија

Во периодот од 19.40 часот завчера до 04.30 вчера во верскиот објект „Шарена џамија“ на ул. „Браќа Миладинови“ во Тетово непознат сторител извршил тешка кражба.

Ограбена Шарената џамија во Тетово  обид за кражба и во џамијата Ринис

Ограбена Шарената џамија во Тетово, обид за кражба и во џамијата Ринис

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Непознат сторител ноќта меѓу 21 и 22 јануари извршил тешка кражба во Шарената џамија во Тетово. Во друг случај непознат сторител извршил тешка кражба во обид и во тетовската џамија Ринис.

Од сеф од скопско казино украдени 812 000 денари

Од сеф од скопско казино украдени 812.000 денари

пред еден месец - Либертас - Македонија

Непознат сторител извршил тешка кражба во казино на ул. „Наум Наумовски Борче“ во Скопје, при што од сеф одзел околу 812.

Ограбена Шарената џамија во Тетово  обид за кражба и во џамијата Ринис

Ограбена Шарената џамија во Тетово, обид за кражба и во џамијата Ринис

пред еден месец - Либертас - Македонија

Непознат сторител ноќта меѓу 21 и 22 јануари извршил тешка кражба во Шарената џамија во Тетово. Во друг случај непознат сторител извршил тешка кражба во обид и во тетовската џамија Ринис.

Ограбена џамија во Мала Речица   итрите крадци ги извадиле и камерите

Ограбена џамија во Мала Речица - итрите крадци ги извадиле и камерите

пред еден месец - Прес 24 - Хроника

Вчера околу 14 часот непознати сторители извршиле тешка кражба во џамија во селото Мала Речица. Сторителите влегле преку...

Ограбена џамија во Мала Речица

Ограбена џамија во Мала Речица

пред еден месец - Сител - Македонија

Вчера околу 14.00 часот непознати сторители извршиле тешка кражба во џамија во с.Мала Речица. Сторителите влегле преку незаклучената...

Ограбена џамија во Мала Речица

Ограбена џамија во Мала Речица

пред еден месец - A1on - Македонија

Во текот на вчерашниот дел била ограбена џамија во селото Мала Речица, при што биле украдени околу 2000 денари. Сторителите влегле преку незаклучената врата и од главната просторија за молитва одзеле кутија во која што биле парите.

Расветлени 35 кражби го полошко кои ги извршило едно лице

пред еден месец - Канал 77 - Македонија

Секторот за внатрешни работи Тетово целосно расветли вкупно 35 тешки кражби, претежно извршени во трговски и други објекти во периодот од 24-ти септември минатата до 17-ти јануари оваа година, од кои 20 на тетовското и 15 на гостиварското подрачје.

Кражба во џамија во Мала Речица

Кражба во џамија во Мала Речица

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

- Сторителите влегле во објектот  преку незаклучената врата и од главната просторија за молитва одзеле кутија што била монтирана на sид, а во која се наоѓале близу 3.

Гостиварец осомничен за тешки кражби со вкупна штета од над два милиони денари

Гостиварец осомничен за тешки кражби со вкупна штета од над два милиони денари

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Според СВР Тетово, осомничениот побегнал од затвор, а осомничен е и за кражби во повеќе градови низ земјава. СВР Тетово информираше...

Кражба во џамија во Мала Речица

Кражба во џамија во Мала Речица

пред еден месец - Судство - Хроника

- Сторителите влегле во објектот преку незаклучената врата и од главната просторија за молитва одзеле кутија што била монтирана на sид - рече портпаролот на СВР Тетово Јосифовски.

Кражба во џамија во Мала Речица  украдена и камерата за видео надзор

Кражба во џамија во Мала Речица, украдена и камерата за видео-надзор

пред еден месец - Либертас - Македонија

Околу 5.000 денари штета предизвикале засега непознати сторители по тешката кражба што ја извршиле во џамија во Мала Речица што се наоѓа на улицата „172“ информираше портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски.

Гостиварец осомничен за тешки кражби со вкупна штета од над два милиони денари

Гостиварец осомничен за тешки кражби со вкупна штета од над два милиони денари

пред еден месец - Либертас - Македонија

Дваесет и четиригодишен жител на гостиварското село Дебреше е осомничен дека сторил 35 тешки кражби во полошкиот регион. Според СВР Тетово, осомничениот побегнал од затвор, а осомничен е и за кражби во повеќе градови низ земјава.

Приведен разбојникот од Дебреше по бегството од КПУ Тетово

Приведен разбојникот од Дебреше по бегството од КПУ Тетово

пред еден месец - Сител - Македонија

И.Џ. (24) од село Дебреше, Гостиварско, за кого претходно беше распишан централен распис поради бегство од КПУ Тетово, е приведен од полицијата по претрес во куќа на улицата Методија Андонски во Гостивар.

Уапсен крадец рекордер од Гостивар

Уапсен крадец-рекордер од Гостивар

пред еден месец - Судство - Хроника

МВР тврди дека од десегашната истрага за 24-годишниот И.Џ. е утврдено дека извршил дури 75 кривични дела. Во куќата во која живеел е пронајдено и патничко возило „ауди“, кое го украл во Струга.

Приведен разбојникот од Дебреше по бегството од КПУ Тетово

Приведен разбојникот од Дебреше по бегството од КПУ Тетово

пред еден месец - Либертас - Македонија

И.Џ. (24) од село Дебреше, Гостиварско, за кого претходно беше распишан централен распис поради бегство од КПУ Тетово, е приведен од полицијата по претрес во куќа на улицата „Методија Андонски“ во Гостивар.

Времеплов
x