20
Јовески Партиите да не се мешаат во јавно обвинителската работа

Јовески: Партиите да не се мешаат во јавно- обвинителската работа

пред еден месец - МТВ 1 - Македонија

Политичките партии да не вршат притисок и да не се мешаат во вршењето на јавно-обвинителската работа, како што е случајот деновиве.

Се одложи судењето за смртта на малиот Алмир

Се одложи судењето за смртта на малиот Алмир

пред еден месец - Прес 24 - Хроника

Судењето за случајот на смртта на малиот Алмир Алиу денеска се одложи во кумановскиот суд, а новото рочиште е  закажано за 6-ти февруари.

Одложено судењето за случајот на малиот Алмир

Одложено судењето за случајот на малиот Алмир

пред еден месец - Бриф - Македонија

Судењето за случајот на смртта на малиот Алмир Алиу денеска е одложена и закажана на 6-ти февруари. Обвинетиот за убиство,...

Јовески бара партиите да не се мешаат во јавно обвинителската работа

Јовески бара партиите да не се мешаат во јавно-обвинителската работа

пред еден месец - Канал 77 - Македонија

Неселективно, непристрасно, професионално и врз основа на законот се постапува во случајот за смртта на малиот Алмир Алиу од Куманово – смета републичкиот јавен обвинител, Љубомир Јовески.

Јовески За Алмир Алиу ќе се постапува неселективно непристрасно и професионално

Јовески: За Алмир Алиу ќе се постапува неселективно, непристрасно и професионално

пред еден месец - Бриф - Македонија

Апелирам до политичките партии да не вршат притисок и да не се мешаат во вршењето на јавно-обвинителската работа, како што...

Јовески Партиите да не вршат притисок во врска со случајот за малиот Алмир

Јовески: Партиите да не вршат притисок во врска со случајот за малиот Алмир

пред еден месец - Весник - Македонија

Јавниот обвинител на Република Македонија, Љубомир Јовески, се огласи со соопштение во кое апелира до политичките партии...

Престанете да се мешате во работата на Обвинителството им порача новиот јавен обвинител на политичките партии

Престанете да се мешате во работата на Обвинителството, им порача новиот јавен обвинител на политичките партии

пред еден месец - Вечер - Македонија

Јавниот обвинител Љубомир Јовески се огласи по вчерашниот протест на група албански интелектуалци кои побараа да не се преквалификува делото, во случајот со смртта на малиот Алмир од Куманово.

Престанете да се мешате во работата на Обвинителството им порача новиот јавен обвинител на политичките партии

Престанете да се мешате во работата на Обвинителството, им порача новиот јавен обвинител на политичките партии

пред еден месец - Макфакс - Македонија

Јавниот обвинител Љубомир Јовески се огласи по вчерашниот протест на група албански интелектуалци кои побараа да не се преквалификува делото, во случајот со смртта на малиот Алмир од Куманово.

Јавниот обвинител бара партиите да не го политизираат случајот за малиот Алмир

Јавниот обвинител бара партиите да не го политизираат случајот за малиот Алмир

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Државениот јавен обвинител Љубомир Јовески денеска соопшти дека за трагичниот настан, во кој животот го загуби четиригодишниот...

Јавен обвинител бара партиите да не го политизираат случајот за малиот Алмир

Јавен обвинител бара партиите да не го политизираат случајот за малиот Алмир

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Државениот јавен обвинител Љубомир Јовески денеска соопшти дека за трагичниот настан, во кој животот го загуби четиригодишниот...

Јовески Партиите да не вршат притисок во врска со случајот за малиот Алмир

Јовески: Партиите да не вршат притисок во врска со случајот за малиот Алмир

пред еден месец - Вечер - Македонија

Јавниот обвинител на Република Македонија, Љубомир Јовески, се огласи со соопштение во кое апелира до политичките партии...

Јовески бара партиите да не се мешаат во јавно обвинителската работа

Јовески бара партиите да не се мешаат во јавно-обвинителската работа

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

- Обвинителите својата работа ја вршат и одлуките ги носат и ќе ги носат исклучиво врз основа на одредбите од законот и изведените докази.

Јовески Партиите да не вршат притисок во врска со случајот за малиот Алмир

Јовески: Партиите да не вршат притисок во врска со случајот за малиот Алмир

пред еден месец - Макфакс - Македонија

Јавниот обвинител на Република Македонија, Љубомир Јовески, се огласи со соопштение во кое апелира до политичките партии...

Јавниот обвинител бара партиите да не се мешаат во случајот со Алмир се постапува неселективно

Јавниот обвинител бара партиите да не се мешаат, во случајот со Алмир се постапува неселективно

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Државениот јавен обвинител Љубомир Јовески денеска соопшти дека за трагичниот настан, во кој животот го загуби четиригодишниот...

Јовески Партиите да ги тргнат рацете од ОЈО

Јовески: Партиите да ги тргнат „рацете“ од ОЈО

пред еден месец - Судство - Македонија

Со моето доаѓање на функцијата Јавен обвинител на Република Македонија ветив дека одлуките нема да се носат врз основа на желби на партиските штабови или центри на моќ.

Јовески Апелирам до политичките партии да не вршат притисок

Јовески: Апелирам до политичките партии да не вршат притисок

пред еден месец - A1on - Македонија

„Апелирам до политичките партии да не вршат притисок и да не се мешаат во вршењето на јавно-обвинителската работа, како што е случајот деновиве.

Обвинителот Јовески за случајот Алмир Партиите да не вршат притисок

Обвинителот Јовески за случајот Алмир: Партиите да не вршат притисок

пред еден месец - Нова ТВ - Македонија

Државениот јавен обвинител Љубомир Јовески денеска соопшти дека за трагичниот настан, во кој животот го загуби четиригодишниот...

Јовески За Алмир Алиу ќе се постапува неселективно непристрасно и професионално партиите да не се мешаат

Јовески: За Алмир Алиу ќе се постапува неселективно, непристрасно и професионално, партиите да не се мешаат

пред еден месец - Либертас - Македонија

Државениот јавен обвинител Љубомир Јовески денеска соопшти дека за трагичниот настан, во кој животот го загуби четиригодишниот...

Протести во Скопје Обвинителство да не го преквалификува делото убиство за смртта на малиот Алмир

Протести во Скопје- Обвинителство да не го преквалификува делото убиство за смртта на малиот Алмир

пред еден месец - MK News - Македонија

Обвинителството да не потклекнува на притисоците за прекфалификација на кривичното дело во случајот со смртта на 4 годишниот Алмир, побараа денеска 100-тина граѓани на протест кај Камениот мост во Скопје.

Протест за малиот Алмир  се бара да се суди како за убиство со умисла

Протест за малиот Алмир – се бара да се суди како за убиство со умисла

пред еден месец - Либертас - Македонија

Револтирани граѓани излегоа на протест на Камениот мост за да ги осудат, како што велат, обидите да се направи преквалификација...

Семејството на Алмир од Куманово бара случајот да се води како убиство

Семејството на Алмир од Куманово бара случајот да се води како убиство

пред еден месец - 24 вести - Македонија

„Обвинителите го убиваат Алмир по втор пат“,  „Правда за Алмир" и „Убиство, а не сообраќајна несреќа", се дел од написите...

Протести во Скопје Обвинителство да не го преквалификува делото убиство за смртта на малиот Алмир

Протести во Скопје- Обвинителство да не го преквалификува делото убиство за смртта на малиот Алмир

пред еден месец - Сител - Македонија

Embedded video for Протести во Скопје- Обвинителство да не го преквалификува делото убиство за смртта на малиот Алмир Обвинителството...

Семејството на Алмир од Куманово бара случајот да се води како убиство

Семејството на Алмир од Куманово бара случајот да се води како убиство

пред еден месец - Весник - Македонија

Револтирани граѓани излегоа на протест на Камени мост за да ги осудат, како што велат, обидите да се направи преквалификација на делото од убиство во сообраќајна несреќа со смртни последици, во врска со случајот со малиот Алмир Алиу од Куманово.

Семејството на Алмир од Куманово бара случајот да се води како убиство

Семејството на Алмир од Куманово бара случајот да се води како убиство

пред еден месец - Вечер - Македонија

Револтирани граѓани излегоа на протест на Камени мост за да ги осудат, како што велат, обидите да се направи преквалификација на делото од убиство во сообраќајна несреќа со смртни последици, во врска со случајот со малиот Алмир Алиу од Куманово.

Семејството на Алмир од Куманово бара случајот да се води како убиство

Семејството на Алмир од Куманово бара случајот да се води како убиство

пред еден месец - Макфакс - Македонија

Револтирани граѓани излегоа на протест на Камени мост за да ги осудат, како што велат, обидите да се направи преквалификација на делото од убиство во сообраќајна несреќа со смртни последици, во врска со случајот со малиот Алмир Алиу од Куманово.

Семејството на Алмир од Куманово бара случајот да се води како убиство

Семејството на Алмир од Куманово бара случајот да се води како убиство

пред еден месец - A1on - Македонија

Револтирани граѓани излегоа на протест на Камени мост за да ги осудат, како што велат, обидите да се направи преквалификација на делото од убиство во сообраќајна несреќа со смртни последици, во врска со случајот со малиот Алмир Алиу од Куманово.

Протест против можната преквалификација на делото за убиството на малиот Алмир

Протест против можната преквалификација на делото за убиството на малиот Алмир

пред еден месец - Канал 77 - Хроника

Фото: Цивил медиа Група граѓани денеска протестираа на Камениот мост во Скопје, барајќи од Јавното обвинителство, но и од...

Протест за малиот Алмир денеска на Камени мост

Протест за малиот Алмир денеска на Камени мост

пред еден месец - Судство - Хроника

Граѓани се организираат преку Фејсбук да излезат денеска во 14 часот на протест на Камени мост во Скопје поради преквалификацијата на делото во случајот со смртта на малиот Алмир во Куманово.

 Обвинителите го убиваат Алмир по втор пат

„Обвинителите го убиваат Алмир по втор пат?!“

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Случајот со смртта на четиригодишниот Алмир Алиу кој беше прегазен пред Здравствениот дом во Куманово на 25 јуни 2016-та,...

ВО ЖИВО Протест за малиот Алмир

ВО ЖИВО: Протест за малиот Алмир

пред еден месец - A1on - Македонија

На Камениот мост во центарот на Скопје се одржува протест против преквалификацијата на делото во случајот со смртта на малиот Алмир во Куманово.

Времеплов
x