20
Нов пораз на МЗТ Скопје Аеродром

Нов пораз на МЗТ Скопје Аеродром

пред еден месец - МТВ 1 - Кошарка

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром го претрпеа 14-тиот пораз во АБА лигата откако вечерва на домашен терен загубија од шампионот Црвена Звезда со 92:58.

Желбата на Фемили исполнета нема повеќе црвени столчиња во Јане Сандански

Желбата на „Фемили“ исполнета, нема повеќе црвени столчиња во „Јане Сандански“

пред еден месец - Скопје Инфо - Спорт

МЗТ Скопје реши да направи некои измени кога е во прашање нивната спортска сала. Почнувајки од дуелот против Црвена Звезда вчера од 18 часот, во рамките на 17.

Лукајиќ Има подобрување но ни треба уште време

Лукајиќ: Има подобрување, но ни треба уште време

пред еден месец - Канал 5 - Кошарка

-Да се изгуби со голема разлика, а да не се каже дека си премногу разочаран, мислам дека говорам искрено. Ѕвезда е сепак тим кој игра и во Евролигата.

Лукајиќ Има подобрување но ни треба уште време

Лукајиќ: Има подобрување, но ни треба уште време

пред еден месец - Идивиди - Кошарка

Тренерот на МЗТ Скопје Аеродром, Жељко Лукајиќ, гледа напредок во играта на неговиот тим, посебно во одбраната, но побара уште време за достигнување на посакуваното ниво.

Лукајиќ Има подобрување но ни треба уште време

Лукајиќ: Има подобрување, но ни треба уште време

пред еден месец - +Инфо - Спорт

Тренерот на МЗТ Скопје Аеродром, Жељко Лукајиќ, гледа напредок во играта на неговиот тим, посебно во одбраната, но побара уште време за достигнување на посакуваното ниво.

Нов пораз на МЗТ Скопје во АБА лигата

Нов пораз на МЗТ Скопје во АБА лигата

пред еден месец - Канал 5 - Кошарка

Со исклучок на првиот период, кој заврши со минимална предност на гостите - 21:18, во другите четвртини „црвено-белите“ беа резултатски подобри и постојано ја зголемуваа предноста.

АНДРЕЈ МАСЛИНКО Работам напорно за да стигнам до ова

АНДРЕЈ МАСЛИНКО: Работам напорно за да стигнам до ова...

пред еден месец - Sportmedia - Кошарка

Андреј Маслинко доби рекордни 30. минути од тренерот Жељко Лукајиќ на овој дуел против топ-фаворитот во АБА лигата. а младиот репрезентативец врати на довербата со реализација на 15.

Звезда со рекорд го совлада МЗТ

Звезда со рекорд го совлада МЗТ

пред еден месец - Македонски Спорт - Кошарка

Без канонада од тројки, МЗТ не може да победи никого во АБА лигата, а за несреќа, налетаа на ривал кој погодуваше како никогаш досега.

Лукајиќ Наш проблем е нападот

Лукајиќ: Наш проблем е нападот

пред еден месец - Македонски Спорт - Кошарка

Тренерот на „металците“ не е разочаран после најубедливиот домашен пораз на МЗТ во АБА лигата „Не сум премногу разочаран.

МЗТ Скопје поразен од Црвена Звезда

МЗТ Скопје поразен од Црвена Звезда

пред еден месец - +Инфо - Спорт

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром го претрпеа 14-тиот пораз во АБА лигата откако вечерва на домашен терен загубија од шампионот на ова натпреварување Црвена Звезда со 92:58 (21:18; 19:7; 28:17 и 24:16).

Црвена звезда со тројки го декласира МЗТ

Црвена звезда со тројки го декласира МЗТ

пред еден месец - Top Sport - Кошарка

Кошаракарите на МЗТ Скопје Аеродорм убедливо се поразени вечерва од Црвена звезда 58:92 (18:21, 7:19, 17:28,16:24) во 17.

ЖЕЉКО ЛУКАЈИЌ Андреј и Андреј  тоа е добивката од вакви мечеви

ЖЕЉКО ЛУКАЈИЌ: Андреј и Андреј – тоа е добивката од вакви мечеви

пред еден месец - Sportmedia - Кошарка

„Ова не е и баш лоша ситуација, затоа што се обидуваме да направиме нешто и за некое идно време. Се обидов со двајцата и едниот и другиот Андреј.

Нов пораз на МЗТ Скопје во АБА лигата

Нов пораз на МЗТ Скопје во АБА лигата

пред еден месец - 24 вести - Спорт

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром го претрпеа 14-тиот пораз во АБА лигата откако вечерва на домашен терен загубија од шампионот на ова натпреварување Црвена Звезда со 92:58 (21:18; 19:7; 28:17 и 24:16).

Црвена Ѕвезда му даде фора на МЗТ Шампионот е пресилен немаше потреба од Перо Антиќ

Црвена Ѕвезда му даде фора на МЗТ: Шампионот е пресилен, немаше потреба од Перо Антиќ!

пред еден месец - Sportmedia - Кошарка

Само во првата четвртина „металците" му дадоа отпор на фаворизираниот противник. Она другото е за потполн заборав, и преориентација...

Црвено белите го освоија Јане Сандански  МЗТ без одговор за шампионот Звезда

Црвено-белите го освоија „Јане Сандански“: МЗТ без одговор за шампионот Звезда

пред еден месец - Дерби - Кошарка

Екипата на МЗТ Скопје сосема очекувано претрпе пораз од Црвена Звезда на денешниот меч од АБА лигата што се одигра во СЦ „Јане Сандаски“.

Кога ќе игра МЗТ ќе нема црвени столчиња

Кога ќе игра МЗТ, ќе нема црвени столчиња!

пред еден месец - Македонски Спорт - Кошарка

Почнувајќи од вечерва кога во „Јане Сандански“ гостува евролигашот Црвена Звезда, црвените столчиња во салата ќе бдат покриени...

МЗТ ќе докажува дека победата над Цибона не е случајна

МЗТ ќе докажува дека победата над Цибона не е случајна

пред еден месец - Македонски Спорт - Кошарка

Црвена Звезда на вечерашното гостување во Скопје без Перо Антиќ Никој не може однапред да му ја одземе надежта на МЗТ Скопје...

МЗТ домаќин на Црвена Звезда

МЗТ домаќин на Црвена Звезда

пред еден месец - Алфа - Спорт

МЗТ Скопје вечерва од 18:00 часот ја пречекува Црвена Звезда во продолжението 17.коло. Македонскиот шампион минатата рунда со победата над Цибона ја прекина очајната серија во Лигата и вечерва ќе се обиде да го врзе и вториот триумф по ред.

ЛАЗИЌ МЗТ Скопје во Загреб покажа и квалитет и карактер мора да бидеме добри во одбраната

ЛАЗИЌ: МЗТ Скопје во Загреб покажа и квалитет и карактер, мора да бидеме добри во одбраната!

пред еден месец - Sportmedia - Кошарка

„Нè очекува тежок натпревар, против Цибона, МЗТ Скопје покажа и карактер и квалитет. Во Загреб покажаа дека до крајот ќе се борат за опстанокот.

МЗТ кога ќе игра црвени столчиња ќе нема во Јане Сандански

МЗТ кога ќе игра, црвени столчиња ќе нема во „Јане Сандански“

пред еден месец - Sportmedia - Кошарка

Раководството на МЗТ Скопје одлучи да им ја исполни желбата на навивачите и на натпреварите на клубот од Аеродром ќе нема...

Црвена Звезда ќе го напаѓа МЗТ со Омиќ но без Антиќ и Фелдејн

Црвена Звезда ќе го напаѓа МЗТ со Омиќ, но без Антиќ и Фелдејн

пред еден месец - Sportmedia - Кошарка

Поранешниот репрезентативец на Словенија Ален Омиќ е нов играч на белградска Црвена Звезда, потврди клубот од Калемегдан пред тргнување за Скопје, каде утре вечер ги чека дуелот со македонскиот шампион.

Звезда гостува на МЗТ Мавра се надева на чудо

Звезда гостува на МЗТ, Мавра се надева на чудо

пред еден месец - Sportmedia - Кошарка

Според досегашната игра и резултатите, гостите се апсолутни фаворити Македонскиот првак МЗТ Скопје Аеродром вечерва од 18 часот во „Јане Сандански“ игра против актуелниот шампион во регионалната АБА лига.

МЗТ Скопје во паника Антиќ доаѓа во Скопје ќе биде во составот против  металците

МЗТ Скопје во паника: Антиќ доаѓа во Скопје, ќе биде во составот против ,,металците”

пред еден месец - Дерби - Кошарка

Настапот на Перо Антиќ за црвено-белите во наредниот период е под знак прашалник, а според неофицијалните информации,тој...

Лукајиќ Да покажеме дека не случајно ја победивме Цибона

Лукајиќ: Да покажеме дека не случајно ја победивме Цибона

пред еден месец - Либертас - Спорт

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром вечер од 18 часот ја пречекуваат Црвена ѕвезда во меч во кој противникот влегува како голем фаворит.

Времеплов
x