20
Гигс не е сигурен кој завршил подобра работа Јунајтед или Арсенал

Гигс не е сигурен кој завршил подобра работа, Јунајтед или Арсенал

пред еден месец - Top Sport - Фудбал

Легендата на Манчестер јунајтед, Рајан Гигс, не е сигурен кој ќе мине подобро во дилот кој го направија „црвените ѓаволи“ и Арсенал.

Санчез со специјално видео за пристигнувањето во Манчестер

Санчез со специјално видео за пристигнувањето во Манчестер

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Алексис Санчез секако предизвика многу реакции во англиската спортска јавност поради сензационалниот премин кој го изрежира...

Епската промоција на Санчез собра 3 5 милиони посети

Епската промоција на Санчез собра 3,5 милиони посети

пред еден месец - Off.net.mk - Фудбал

Манчестер Јунајтед не можеше да направи појако видео со најновото засилување кое се вика Алексис Санчез. Само за еден ден има 3,5 милиони кликови и скоро 150.

Замената комплетирана  Алексис во Јунајтед Мхитарјан во Арсенал

Замената комплетирана – Алексис во Јунајтед, Мхитарјан во Арсенал

пред еден месец - Денар - Спорт

Манчестер јунајтед, конечно, потврди дека склучиле договор со Алексис Санчез за трансфер од Арсенал, а во спротивна насока ќе замине Хенрик Мхитарјан.

Само што дојде а веќе има препорака до Мурињо Алексис ги посочи двете позиции на кои сака да игра во Јунајтед

Само што дојде, а веќе има препорака до Мурињо: Алексис ги посочи двете позиции на кои сака да игра во Јунајтед

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Алексис Санчез секако предизвика многу реакции во англиската спортска јавност поради сензационалниот премин кој го изрежира...

На Санчез му е падна двојна СЕДМИЦА со потписот во Манчестер

На Санчез му е падна двојна СЕДМИЦА со потписот во Манчестер

пред еден месец - Sportmedia - Фудбал

Чилеанецот ќе заработува 26 милиони евра по сезона, а покрај оваа сума, тој го доби и легендарниот број 7 Англиската Премиерлига има нов најскап играч, а тоа е Алекси Санчез.

Алексис Санчез Среќен сум што доаѓам во најголемиот клуб на светот

Алексис Санчез: Среќен сум што доаѓам во најголемиот клуб на светот!

пред еден месец - Фаланга - Спорт

Трансферите на Алексис Санчез во Манчестер Јунајтед и Хенрик Мхитарјан во Арсенал конечно се завршени. Двајцата играчи ги променија своите клубови, а на прв поглед победник во целата ситуација е Манчестер Јунајтед.

Пародија Навивач на Арсенал уверуваше дека Санчез нема да си замине но

Пародија: Навивач на Арсенал уверуваше дека Санчез нема да си замине, но...

пред еден месец - 24 фудбал - Фудбал

Трансферот на Санчез во Манчестер јунајтед му донесе да биде мета на потсмев на социјалните мрежи. Знаат корисниците на социјалните мрежи да бидат доста креативни, но одредени можат и да отидат предалеку во своите убедувања.

Мурињо објасни зошто тој и Манчестер јунајтед никогаш нема да го заборават Мхитарјан

Мурињо објасни зошто тој и Манчестер јунајтед никогаш нема да го заборават Мхитарјан

пред еден месец - 24 фудбал - Фудбал

Португалецот не крие дека Мхитарјан оставил голем позитивен белег во клубот од „Олд Трафорд“. 29 годишниот Хенрих Мхитарјан...

Санчез во Јунајтед Мхитарјан во Арсенал

Санчез во Јунајтед, Мхитарјан во Арсенал

пред еден месец - Македонски Спорт - Фудбал

Чилеанецот стана најплатен фудбалер во Премиер лигата Чилеанскиот напаѓач Алексис Санчез го комплетираше трансферот од Арсенал во Манчестер јунајтед.

Санчез отсвири на пијано нешто специјално за фановите на Манчестер јунајтед

Санчез отсвири на пијано нешто специјално за фановите на Манчестер јунајтед

пред еден месец - 24 фудбал - Фудбал

Чилеанецот уште по промоцијата ги импресионираше фановите на тимот од „Олд Трафорд“. Официјално, Алексис Санчез се пресели...

Комплетирана замената  Алексис во Јунајтед Мхитарјан во Арсенал

Комплетирана замената – Алексис во Јунајтед, Мхитарјан во Арсенал

пред еден месец - Вечер - Спорт

Манчестер јунајтед, конечно, потврди дека склучиле договор со Алексис Санчез за трансфер од Арсенал, додека во спротивна насока ќе замине Хенрик Мхитарјан.

Комплетирана замената  Алексис во Јунајтед Мхитарјан во Арсенал

Комплетирана замената – Алексис во Јунајтед, Мхитарјан во Арсенал

пред еден месец - Макфакс - Спорт

Манчестер јунајтед, конечно, потврди дека склучиле договор со Алексис Санчез за трансфер од Арсенал, додека во спротивна насока ќе замине Хенрик Мхитарјан.

Мхитарјан објасни зошто отсекогаш сонувал да игра за Арсенал

Мхитарјан објасни зошто отсекогаш сонувал да игра за Арсенал

пред еден месец - 24 фудбал - Фудбал

Ерменецот ги откри причините за тоа како станал голем навивач на тимот од Лондон. Ерменскиот репрезентативец и веќе екс...

Јунајтед го потврди слетувањето на Алексис Санчез

Јунајтед го потврди „слетувањето“ на Алексис Санчез

пред еден месец - Top Sport - Фудбал

Манчестер јунајтед, конечно, потврди дека склучиле договор со Алексис Санчез за трансфер од Арсенал, додека во спротивна насока ќе замине Хенрик Мхитарјан.

Повеќе нема дилеми официјално Санчез во Манчестер јунајтед Мхитарјан во Арсенал

Повеќе нема дилеми, официјално: Санчез во Манчестер јунајтед, Мхитарјан во Арсенал!

пред еден месец - 24 фудбал - Фудбал

Едниот вели ќе игра за една голема екипа во светот, а другиот пак, облекувањето на дресот на Арсенал е исполнување на неговиот сон.

Комплетирана замената  Алексис во Јунајтед Мхитарјан во Арсенал

Комплетирана замената – Алексис во Јунајтед, Мхитарјан во Арсенал

пред еден месец - A1on - Фудбал

Манчестер јунајтед, конечно, потврди дека склучиле договор со Алексис Санчез за трансфер од Арсенал, додека во спротивна насока ќе замине Хенрик Мхитарјан.

Стигна и официјална потврда Санчез е нов ѓавол  Мхитаријан нов топчија

Стигна и официјална потврда: Санчез е нов „ѓавол“, Мхитаријан нов „топчија“

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Стигна и официјална потврда, Алексис Санчез и Хенрик Мхитаријан од денеска имаат нови клубови, Чилеанецот од Арсенал се сели во Манчестер Јунајтед, додека пак Ерменецот од Манчестер Јунајтед лета за Арсенал.

Медиумите на Островот го следат во чекор Санчез во Ливерпул за обнова на работната дозвола

Медиумите на Островот го следат во чекор: Санчез во Ливерпул за обнова на работната дозвола

пред еден месец - 24 фудбал - Фудбал

Видео кое потврдува дека Санчез останува во Премиерлигата, детали се во прашање за реализација и официјализација на неговиот трансфер во Манчестер јунајтед.

Јунајтед и Арсенал потврдија Алексис е нов Ѓавол  Михтарјан стана Топџија

Јунајтед и Арсенал потврдија: Алексис е нов „Ѓавол“, Михтарјан стана „Топџија“

пред еден месец - Кајгана - Фудбал

Манчестер Јунајтед и Арсенал официјално објавија дека ги завршиле очекуваните трансфери, односно Алексис Санчез официјално направи трансфер во Јунајтед од редовите на Арсенал, а Михтарјан од редовите на „Ѓаволите“ премина во Лондон.

Венгер Не разбирам како некој сака да си оди од Арсенал

Венгер: Не разбирам како некој сака да си оди од Арсенал

пред еден месец - Македонски Спорт - Фудбал

Стратегот на Арсенал не може да го објасни тоа што фудбалерите сакаат да си заминат од „Емирати“ Алексис Санчез е упорен...

Зошто Арсенал и Манчестер јунајтед се уште ги немаат соопштено трансферите на Санчез односно Мики

Зошто Арсенал и Манчестер јунајтед се уште ги немаат соопштено трансферите на Санчез односно Мики?

пред еден месец - 24 фудбал - Фудбал

Се е договорено за голема трампа во која Алексис Санчез ќе се пресели на Олд Трафорд а во спротивен правец ќе замине Хенрих...

Пречекот на Санчез Како баш случајно Фергусон се најде на лице место

Пречекот на Санчез: Како баш случајно Фергусон се најде на лице место!?

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Англиските медиуми успеаа да „уловат“ една сцена која ни потврдува дека зделката е веќе завршена меѓу Манчестер Јунајтед  и Арсенал.

Бесниот Венгер го разоткри вистинското лице на Санчез и жестоко го нападна Чилеанецот

Бесниот Венгер го разоткри вистинското лице на Санчез и жестоко го нападна Чилеанецот

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Алексис Санчез во најскоро време се очекува да биде и официјално претставен како нов играч на Манчестер Јунајтед, а без разлика...

Венгер Животот продолжува направивме сѐ што можевме за Алексис Санчез

Венгер: Животот продолжува, направивме сѐ што можевме за Алексис Санчез

пред еден месец - Кајгана - Фудбал

Тренерот на Арсенал Арсен Венгер рече дека клубот направил сѐ за да го задржи Алексис Санчез кој во иднина ќе го носи дресот на Манчестер Јунајтед.

Алексис предвреме се сликаше на Олд Трафорд и откри со кој број ќе настапува во Јунајтед

Алексис предвреме се сликаше на „Олд Трафорд“ и откри со кој број ќе настапува во Јунајтед

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Манчестер Јунајтед и Арсенал се уште не излегуваат со официјално соопштение за потврда на размената меѓу Хенрик Мхитаријан...

Алексис Санчез пристина на медицински преглед во Манчестер Јунајтед

Алексис Санчез пристина на медицински преглед во Манчестер Јунајтед

пред еден месец - A1on - Фудбал

Чилеанскиот фудбалер Алексис Санчез денеска беше фотографиран како пристугнува во тренинг центарот на Манчестер Јунајтед, за да се официјализира трансферот од Арсенал.

Мурињо Наскоро го очекувам Санчез на Олд Трафорд

Мурињо: Наскоро го очекувам Санчез на „Олд Трафорд“

пред еден месец - Top Sport - Фудбал

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо, рекол дека наскоро ќе биде реализиран трансферот на Алексис Санчез. „Мислам дека е толку блиску што дококу тоа тоа се случи наскоро нема ни да се реализира трансферот.

Времеплов
x