20
Убави вести од Хрватска Кире Лазаров во составот за Чешка

Убави вести од Хрватска: Кире Лазаров во составот за Чешка!

пред еден месец - Сител - Ракомет

Раул Гонзалес не ја искористи втората и последна замена во оваа главна фаза од Европското ракометно првенство, што значи Кире Лазаров останува во екипата.

 Командантот Раул го избра составот Кире ќе се чека до последен момент

„Командантот“ Раул го избра составот, Кире ќе се чека до последен момент

пред еден месец - Дерби - Ракомет

Присуството на Кирил Лазаров на денешниот меч против Чешка е сериозно доведено во прашање откако заработи незгодна повреда...

Црвено жолтите против Чешка по прв триумф во вториот круг Лазаров неизвесен

Црвено жолтите против Чешка по прв триумф во вториот круг, Лазаров неизвесен

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Од исходот на овој натпревар зависи дали Македонија ќе ги задржи шансите за полуфинале. За да се случи тоа „црвено-жолтите“ мораат да победат, а дали ќе триумфираат во голема мера ќе зависи дали ќе игра капитенот Кирил Лазаров.

Македонија вечерва против Чешка Лазаров неизвесен

Македонија вечерва против Чешка, Лазаров неизвесен

пред еден месец - Пулс 24 - Ракомет

Македонската ракометна репрезентација вечер од 20 часот и 30 минути во Вараждин против Чешка ќе го одигра својот втор дуел од втората фаза на Европското првенство.

МАКЕДОНИЈА ВЕЧЕРВА ПРОТИВ ЧЕШКА Лазаров неизвесен

МАКЕДОНИЈА ВЕЧЕРВА ПРОТИВ ЧЕШКА: Лазаров неизвесен

пред еден месец - Infomax - Македонија

Македонската ракометна репрезентација вечер од 20 часот и 30 минути во Вараждин против Чешка ќе го одигра својот втор дуел од втората фаза на Европското првенство.

ЕП ракомет 2018 Македонија против Чешка Лазаров неизвесен

ЕП ракомет 2018: Македонија против Чешка, Лазаров неизвесен

пред еден месец - 24 вести - Спорт

Македонската ракометна репрезентација вечер од 20 часот и 30 минути во Вараждин против Чешка ќе го одигра својот втор дуел од втората фаза на Европското првенство.

Раул не се откажува Лазаров во составот и за Чешка

Раул не се откажува, Лазаров во составот и за Чешка

пред еден месец - Македонски Спорт - Ракомет

Нема измени во тимот на Македонија пред вечерниот дуел со Чесите. Селекторот ќе чека до последно за услугите на капитенот...

Македонија против Чешка Лазаров неизвесен

Македонија против Чешка, Лазаров неизвесен

пред еден месец - +Инфо - Спорт

Македонската ракометна репрезентација вечер од 20 часот и 30 минути во Вараждин против Чешка ќе го одигра својот втор дуел од втората фаза на Европското првенство.

Лазаров во составот против Чешка

Лазаров во составот против Чешка

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

Селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалез нема да менува ништо во составот за натпреварот со Чешка и покрај повредата на Кирил Лазаров.

Вечерва ракометарите ќе ги одмерат силите со Чешка

Вечерва ракометарите ќе ги одмерат силите со Чешка

пред еден месец - Денар - Спорт

Машката ракометна репрезентација на Македонија вечерва во Вараждин, на Европското првенство, во второто коло во Групата-2 ќе се соочи со репрезентацијата на Чешка.

ЕП ракомет 2018 Македонија против Чешка Лазаров неизвесен

ЕП ракомет 2018: Македонија против Чешка, Лазаров неизвесен

пред еден месец - Идивиди - Спорт

Македонската ракометна репрезентација вечер од 20 часот и 30 минути во Вараждин против Чешка ќе го одигра својот втор дуел од втората фаза на Европското првенство.

Лазаров од болница ќе пристигне директно на дуелот со Чешка

Лазаров од болница ќе пристигне директно на дуелот со Чешка

пред еден месец - Скопје Инфо - Спорт

Капитенот на репрезентацијата на Македонија, Кирил Лазаров изминатат ноќ ја преспа во Загреб каде што се наоѓа после повредата на бутниот мускул на десната нога добиена на дуелот против Шпанија, објави порталот 24 Ракомет.

Ракометарите вечерва против Чешка

Ракометарите вечерва против Чешка

пред еден месец - Вечер - Спорт

Машката ракометна репрезентација на Македонија вечерва во Вараждин, на Европското првенство, во второто коло во Групата-2 ќе се соочи со репрезентацијата на Чешка.

Со Кире или без него Чешка мора да падне

Со Кире или без него Чешка мора да падне

пред еден месец - Top Sport - Ракомет

Машката ракометна репрезентација на Македонија вечерва во Вараждин, на Европското првенство, во второто коло во Групата-2 ќе се соочи со репрезентацијата на Чешка.

Ракометарите вечерва против Чешка

Ракометарите вечерва против Чешка

пред еден месец - Макфакс - Спорт

Машката ракометна репрезентација на Македонија вечерва во Вараждин, на Европското првенство, во второто коло во Групата-2 ќе се соочи со репрезентацијата на Чешка.

ЕП ракомет 2018 Македонија против Чешка Лазаров неизвесен

ЕП ракомет 2018: Македонија против Чешка, Лазаров неизвесен

пред еден месец - Канал 77 - Ракомет

Македонската ракометна репрезентација вечер од 20 часот и 30 минути во Вараждин против Чешка ќе го одигра својот втор дуел од втората фаза на Европското првенство.

Ракометарите вечерва против Чешка

Ракометарите вечерва против Чешка

пред еден месец - A1on - Ракомет

Машката ракометна репрезентација на Македонија вечерва во Вараждин, на Европското првенство, во второто коло во Групата-2 ќе се соочи со репрезентацијата на Чешка.

Лазаров ќе игра или не Дилемата може да се реши и пред самиот меч

Лазаров ќе игра или не? Дилемата може да се реши и пред самиот меч

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

Чешка е противникот кој треба да го победиме, за да останеме со шанси дека може да стигнеме до полуфиналето Со Кирил Лазаров...

ЕП ракомет Македонија против Чешка за шанса за полуфинале

ЕП ракомет: Македонија против Чешка за шанса за полуфинале

пред еден месец - Нова ТВ - Спорт

Фото: cro2018.ehf-euro.com Македонската ракометна репрезентација вечер од 20 часот и 30 минути во Вараждин против Чешка ќе го одигра својот втор дуел од втората фаза на Европското првенство.

 24 ракомет  Кире Лазаров од болница директно во дуел со Чешка

„24 ракомет“: Кире Лазаров од болница директно во дуел со Чешка

пред еден месец - Вечер - Спорт

Капитенот на репрезентацијата на Македонија, Кирил Лазаров и оваа ноќ ќе ја преспие во Загреб каде што се наоѓа после повредата на бутниот мускул на десната нога добиена на дуелот против Шпанија, објави порталот 24 Ракомет.

ЕП  Хрватска 2018 Настапот на Кирил Лазаров неизвесен

ЕП - Хрватска 2018: Настапот на Кирил Лазаров неизвесен

пред еден месец - Сител - Ракомет

Македонската ракометна репрезентација вечерва тренираше, а поради повредата добиена на вчерашниот дуел со Шпанија не тренираше капитенот Кирил Лазаров.

Гонзалес Да заборавиме на поразот од Шпанија да се фокусираме на Чешка

Гонзалес: Да заборавиме на поразот од Шпанија, да се фокусираме на Чешка

пред еден месец - Сител - Ракомет

Непријатниот пораз од Шпанија треба да се заборави и да се мисли само на она што не очекува во наредните два дена. Како што...

Гонзалес Шпанија треба да се заборави мечот со Чешка за нас е финале

Гонзалес: Шпанија треба да се заборави, мечот со Чешка за нас е финале!

пред еден месец - Дерби - Ракомет

Македонија доживеа тежок пораз од Шпанија во првиот меч од втората фаза во Вараждин, но за нас сега следува нов предизвик и битка со Чешка која е закажана за утре од 20:30 часот.

Гонзалез Мора да научиме да играме и без Кире

Гонзалез „Мора да научиме да играме и без Кире“

пред еден месец - Македонски Спорт - Ракомет

„Играчите се чувствуваат подобро кога Лазаров е на теренот, но треба да се обидеме да играме без него. Имаме шанса и ќе се...

Гонзалез Ќе треба да се подготвиме и за игра без Лазаров

Гонзалез: Ќе треба да се подготвиме и за игра без Лазаров

пред еден месец - РК Металург - Ракомет

Македонската машка ракометна репрезентација вечерва го одработи последниот тренинг во пресрет на вториот дуел од главната фаза на Европското првенство во Хрватска со селекцијата на Чешка.

Раул Настапот на Лазаров неизвесен но во мислите ни е само победа

Раул: Настапот на Лазаров неизвесен, но во мислите ни е само победа

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

На тренингот покрај вообичаениот „баскет“ се разработуваше и тактиката за утрешниот противник - селекцијата на Чешка. - Не ја знаеме уште состојбата со Киро Лазаров.

Гонзалез Настапот на Лазаров неизвесен но во мислите ни е само победа

Гонзалез: Настапот на Лазаров неизвесен, но во мислите ни е само победа

пред еден месец - +Инфо - Спорт

Македонската ракометна репрезентација вечерва одржа тренинг, но на него не тренираше капитенот Кире Лазаров поради повредата добиена на вчерашниот дуел со Шпанија.

Гонзалез Имаме шанса и ќе се бориме без разлика дали со или без Кире

Гонзалез: Имаме шанса и ќе се бориме, без разлика дали со или без Кире

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

„Не чека финале со Чешка. Разликата меѓу нас и Шпанија беше голема, но мора да заборавиме на сè и да учиме од поразот“, изјави пред вечерашниот тренинг Раул Гонзалез.

Лазаров Ги чекам резултати од дополнителни прегледи

Лазаров: Ги чекам резултати од дополнителни прегледи

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Македонија вчера беше поразена од Шпанија, но загубата ќе биде дополнително потешка, доколку капитенот Лазаров нема да игра во продолжението на првенството.

Лазаров Ги чекам резултати од дополнителни прегледи

Лазаров: Ги чекам резултати од дополнителни прегледи

пред еден месец - 24 вести - Спорт

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров со смирувачка порака до македонската јавност, дека се уште постои можност тој да биде дел од претстојните натпревари на црвено-жолтите на Европскиот шампионат во Хрватска.

Времеплов
x