20
По два месеци чекање  повторно е време за химната на ЛШ

По два месеци чекање, повторно е време за химната на ЛШ

пред 5 дена - Денар - Спорт

Лигата на Шампионите се враќа со првите два натпревари од осминафиналето. Во поинтересниот дуел, финалистот од минатата сезона, Јувентус го пречекува Тотенхем.

Покетино  Со храбра игра до победа над Јувентус

Покетино: Со храбра игра до победа над Јувентус

пред 5 дена - 24 фудбал - Фудбал

Стратегот од клупата на тимот од Лондон најаува храбра игра на неговите избраници вечерва. Италијанскиот првак, а воедно...

ЛШ повторно се враќа  Јуве против расположениот Тотенхем  Базел го пречекува Сити

ЛШ повторно се враќа: Јуве против расположениот Тотенхем, Базел го пречекува Сити

пред 5 дена - Кајгана - Фудбал

Омиленото европско фудбалско клупско натпреварување, Лигата на шампионите, се враќа на малите екрани. Најсилното клупско...

Кејн против Буфон  Сити гостува во Базел

Кејн против Буфон, Сити гостува во Базел

пред 5 дена - Top Sport - Фудбал

Два и пол месеци по завршувањето на фазата по групи, најдобрите европски тимови ќе ја започнат заврпната борба за највредниот пехар во клупскиот фудбал.

Алегри нема да ризикува со Дибала за вечерашната пресметка со Тотенхем

Алегри нема да ризикува со Дибала за вечерашната пресметка со Тотенхем

пред 5 дена - 24 фудбал - Фудбал

Јувентус го објави списокот на фудбалери за првата пресметка со премиерлигашот од Лондон. Пауло Дибала е изоставен за вечерашната прва пресметка со Тотенхем во рамките на двомечот во осминафиналето од Лигата на шампионите.

Вечерва почнува она вистинското  Борбата за трофејот во ЛШ

Вечерва почнува она вистинското: Борбата за трофејот во ЛШ

пред 5 дена - Sportmedia - Фудбал

Јувентус - Тотенхем и Базел - Манчестер Сити се првите две двојки во елитната лига на УЕФА Поминаа два месеци од последните возбудувања во Лигата на шампионите, кога се комплетираше групата од 16 екипи, кои останаа во трката за трофејот.

Јувентус некомплетен   но и без главното оружје против Тотенхем во ЛШ

Јувентус некомплетен - но и без главното оружје против Тотенхем во ЛШ

пред 5 дена - Фаланга - Спорт

Напаѓачот на „Старата дама“ Пауло Дибала не се најде во списокот играчи кои ќе конкурираат за мечот во ЛШ против Тотенхем.

Тотенхем без Алдервирлд против десеткуваниот Јувентус

Тотенхем без Алдервирлд против десеткуваниот Јувентус

пред 5 дена - Sportmedia - Фудбал

Тобијас Алдервирлд ќе патува со Тотенхем во Торино за првиот осминафинален меч против Јувентус во Лигата на шампионите, но...

Ѕола  Јувентус е поискусен тим од Тотенхем  но мора да се пазат од  Виери

Ѕола: Јувентус е поискусен тим од Тотенхем, но мора да се пазат од „Виери“

пред 5 дена - Дерби - Фудбал

Утре започнува нокаут фазата во Лигата на шампионите, а еден од двата дуели е оној во Торино каде италијанскиот првак ќе се соочи со Тотенхем.

Јувентус остана без уште еден фудбалер за дуелот со Тотенхем

Јувентус остана без уште еден фудбалер за дуелот со Тотенхем

пред 5 дена - Дерби - Фудбал

Процесот на рехабилитација на Пауло Дибала се движи според посакуваното, но тренерот на Јувентус, Макс Алегри, денеска ги потврди своите најави дека нема да ризикува со Аргентинецот за дуелот со Тотенхем.

Времеплов
x