20
Навивачките од Пјонгјанг ќе одат в затвор ако нешто згрешат

Навивачките од Пјонгјанг ќе одат в затвор ако нешто згрешат

пред 5 дена - +Инфо - Спорт

Присуството на официјалниот тим на навивачки на Северна Кореја не може да помине незабележано на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг, Јужна Кореја.

Ким Јонг Ун и се заблагодари на Јужна Кореја за гостопримството

Ким Јонг Ун и се заблагодари на Јужна Кореја за гостопримството

пред 5 дена - Канал 5 - Свет

Овие коментари беа дадени откако делегацијата на Северна Кореја, предводена од Ким Јонг Ун и неговата сестра, се вратија дома по посетата на Пјонгјанг.

Ким Важно е да се постигне клима на доверба и дијалог

Ким: Важно е да се постигне клима на доверба и дијалог

пред 5 дена - Алфа - Свет

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун по тридневната посета на Јужна Кореја, каде присуствуваше на отворање на Зимските олимписки игри изјави дека е важно да се постигне „топла клима на помирување и дијалог“, објавија севернокорејските медиуми.

Навивачките од Пјонгјанг ќе одат в затвор ако нешто згрешат

Навивачките од Пјонгјанг ќе одат в затвор ако нешто згрешат

пред 5 дена - Либертас - Свет

Присуството на официјалниот тим на навивачки на Северна Кореја не може да помине незабележано на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг, Јужна Кореја.

Ким Важно е да се постигне клима на доверба и дијалог

Ким: Важно е да се постигне клима на доверба и дијалог

пред 5 дена - МТВ 1 - Свет

Севернокорејскиот лидер Ким Јонг- ун бара уште попозитивна клима за помирување и дијалог. На отворање на Зимските олимписки игри во Јужна Кореја изрази задоволство што земјата- домаќин се потрудила севернокорејската делегација да биде приоритет.

Еве што и кажа Ким на неговата сестра кога се врати од Јужна Кореја Обраќањето на лидерот го шокираше светот

Еве што и кажа Ким на неговата сестра кога се врати од Јужна Кореја: Обраќањето на лидерот го шокираше светот

пред 5 дена - Сител - Свет

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун на делегацијата што присуствуваше на отворање на Зимските олимписки игри во Јужна Кореја, им изјави дека е важно да се постигне „топла клима на помирување и дијалог“, објавија севернокорејските медиуми.

Ким ѝ се заблагодари на Јужна Кореја

Ким ѝ се заблагодари на Јужна Кореја

пред 5 дена - DW - Свет

Политикатата на ЗОИ во Пјонгчанг игра речиси исто толку голема улога како и спортот. Во фокусот е конфликтот на Корејскиот полуостров.

Ким Важно е да се постигне клима на доверба и дијалог КРГ

Ким: Важно е да се постигне клима на доверба и дијалог (КРГ)

пред 5 дена - Сител - Свет

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун на делегацијата што присуствуваше на отворање на Зимските олимписки игри во Јужна Кореја, им изјави дека е важно да се постигне „топла клима на помирување и дијалог“, објавија севернокорејските медиуми.

Ким Важно е да се постигне клима за помирување и дијалог

Ким: Важно е да се постигне клима за помирување и дијалог

пред 5 дена - Вечер - Свет

Важно да се постигне топла клима на помирување и дијалог, изјави севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун по разговорите со високата делегација, која во неделата се врати во земјата по тродневната посета на Јужна Кореја.

Ким Важно е да се постигне клима за помирување и дијалог

Ким: Важно е да се постигне клима за помирување и дијалог

пред 5 дена - Макфакс - Свет

Важно да се постигне топла клима на помирување и дијалог, изјави севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун по разговорите со високата делегација, која во неделата се врати во земјата по тродневната посета на Јужна Кореја.

Северно Корејките посебна атракција за светските медиуми на ЗОИ

Северно Корејките посебна атракција за светските медиуми на ЗОИ

пред 5 дена - Канал 5 - Живот

Ким Јонг-Ун ги испрати да ги бодрат своите спортски натпреварувачи  на  овие зимски олимписки игри во Пјонгчанг но истовремено и да го  привлекуваат вниманието на спортистите љубителите на зимските спортови но и на  медиумите.

Ким Важно е да се постигне клима на доверба и дијалог

Ким: Важно е да се постигне клима на доверба и дијалог

пред 5 дена - Либертас - Свет

Тој изрази задоволство од посетата и истакна дека напорите на Јужна Кореја за неговата посета да биде приоритет биле „многу импресивни“.

Ким Важно е да се постигне клима на доверба и дијалог

Ким: Важно е да се постигне клима на доверба и дијалог

пред 5 дена - 24 вести - Свет

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун на делегацијата што присуствуваше на отворање на Зимските олимписки игри во Јужна Кореја, им изјави дека е важно да се постигне „топла клима на помирување и дијалог“, објавија севернокорејските медиуми.

Ким импресиониран што неговата посета на Јужна Кореја била приоритет за соседите

Ким импресиониран што неговата посета на Јужна Кореја била приоритет за соседите

пред 5 дена - +Инфо - Свет

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун по тридневната посета на Јужна Кореја, каде присуствуваше на отворање на Зимските олимписки игри изјави дека е важно да се постигне „топла клима на помирување и дијалог“, објавија севернокорејските медиуми.

Ким Важно е да се постигне клима на доверба и дијалог

Ким: Важно е да се постигне клима на доверба и дијалог

пред 5 дена - A1on - Свет

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-Ун ја пофали Јужна Кореја за организацијата на Зимските олимписки игри и рече дека е важно да се постигне „топла клима на помирување и дијалог“.

Ким Јонг Ун ѝ се заблагодари на Јужна Кореја

Ким Јонг Ун ѝ се заблагодари на Јужна Кореја

пред 5 дена - Либертас - Македонија

Северна Кореја на првиот викенд од Зимските олимписки игри во Јужна Кореја со шарм-офанзива упати сигнал за помирување. Севернокорејската...

Ким Јонг Ун се заблагодари на Јужна Кореја и повика на мир

Ким Јонг Ун се заблагодари на Јужна Кореја и повика на мир

пред 5 дена - Кајгана - Свет

Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун ја пофали соседската Јужна Кореја за организацијата на овогодинешните Зимски олимписки игри и го повика нивниот народ на „заживување на топлата атмосфера и помирување“.

Како Армијата на убавици на Ким Џонг ун ги бодри севернокорејските спортисти во Пјонгчанг

Како „Армијата на убавици“ на Ким Џонг-ун ги бодри севернокорејските спортисти во Пјонгчанг?

пред 5 дена - A1on - Спорт

„Армијата на убавици“ кои што Ким Џонг-ун ја испрати да ги бодри севернокорејските спортисти на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг го привлекуваат вниманието на сите присутни и на медиумите.

Блумберг Офанзива на шарм на сестрата на Ким Џонг Ун

Блумберг: Офанзива на шарм на сестрата на Ким Џонг Ун

пред 5 дена - Вечер - Свет

Кога дипломатскиот танц би бил олимписка дисциплина, тогаш Северна Кореја би освоила златна медаља, вака западните медиуми ја оценуваат посетата на севернокроејскиот лидер Ким Јо Џонг на Јужна Кореја.

Блумберг Офанзива на шарм на сестрата на Ким Џонг Ун

Блумберг: Офанзива на шарм на сестрата на Ким Џонг Ун

пред 5 дена - Макфакс - Свет

Кога дипломатскиот танц би бил олимписка дисциплина, тогаш Северна Кореја би освоила златна медаља, вака западните медиуми ја оценуваат посетата на севернокроејскиот лидер Ким Јо Џонг на Јужна Кореја.

Западните медиуми Кога дипломатскиот танц би бил олимписка дисциплина тогаш Северна Кореја би освоила златен медал

Западните медиуми: Кога дипломатскиот танц би бил олимписка дисциплина, тогаш Северна Кореја би освоила златен медал

пред 5 дена - A1on - Свет

Кога дипломатскиот танц би бил олимписка дисциплина, тогаш Северна Кореја би освоила златен медал, вака западните медиуми ја оценуваат посетата на севернокроејскиот лидер Ким Јо Џонг на Јужна Кореја.

Спортски дух или пропаганда Навивачките со маски на Ким ги тресат ЗОИ 2018

Спортски дух или пропаганда: Навивачките со маски на Ким ги тресат ЗОИ 2018

пред 6 дена - Кајгана - Спорт

Славната навивачка група на Северна Кореја се најде во контроверзна ситуација поради маските што навивачките ги носеа за време на хокеј натпревар на Зимските Олимписки игри во Пјонгчанг.

Сестрата на Ким ги полуде светските медиуми Ја прогласија како севернокорејската Иванка Трамп еве зошто

Сестрата на Ким ги полуде светските медиуми: Ја прогласија како севернокорејската Иванка Трамп, еве зошто

пред 6 дена - Сител - Свет

Тридневната офанзива на Пјонгјанг во форма на Ким Џо-Јонг не помина незабележано во светската политика, ниту во медиумите во светот.

Од Северна во Јужна Кореа дошле и навивачки кои прекрасно пејат

Од Северна во Јужна Кореа дошле и навивачки кои прекрасно пејат

пред 6 дена - Off.net.mk - Спорт

Најнеобична поддршка на ЗОИ во Пјонгчанг се 230 навивачки на Северна Кореа кои дошле на Игрите облечени во исти палта и црни шапки.

Пенс САД се отворени за преговори со Северна Кореја

Пенс: САД се отворени за преговори со Северна Кореја

пред 6 дена - DW - Свет

Американскиот заменик-претседател Мајк Пенс изјави дека САД се подготвени за преговори со Северна Кореја, но притисокот врз Пјонгјанг ќе биде натамошно зголемуван.

ЗОИ како шанса за пребегнување Се очекуваат ли дезертирања на Севернокорејци

ЗОИ како шанса за пребегнување: Се очекуваат ли дезертирања на Севернокорејци?

пред 6 дена - Факултети - Живот

( Фото: Reuters ) Моментално во Јужна Кореја живеат 31.000 лица што во изминатите децении на различни начини пребегнале од северниот во слободниот, јужен дел од Корејскиот Полуостров.

Запалени знамиња на Северна Кореја во Сеул

Запалени знамиња на Северна Кореја во Сеул

пред 6 дена - Канал 5 - Свет

Во Сеул демонстрантите протестираа против ,,пропагандата “ од Северна Кореја за време на Олимписките игри . Јужнокорејците се  особено гневни откако  сестрата на Ким Јонг Ун го покани претседателот на Јужна Кореја Мун Је-ин на заеднички самит.

Севернокорејската делегација ја заврши посетата на Јужна Кореја

Севернокорејската делегација ја заврши посетата на Јужна Кореја

пред 6 дена - A1on - Свет

Делегацијата на Северна Кореја, вклучувајќи ја и Ким Јо-Сунг – сестрата на севернокорејскиот лидер, ја заврши својата посета на Јужна Кореја.

Севернокорејската делегација ја заврши посетата на Јужна Кореја

Севернокорејската делегација ја заврши посетата на Јужна Кореја

пред 6 дена - Макфакс - Свет

Делегацијата на Северна Кореја, вклучувајќи ја и Ким Јо-Сунг – сестрата на севернокорејскиот лидер,  ја заврши својата посета на Јужна Кореја.

Сестрата на Ким Џон ун испорача тајно писмо до јужнокорејскиот лидер

Сестрата на Ким Џон-ун испорача тајно писмо до јужнокорејскиот лидер

пред една недела - Репортер - Живот

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун го повика претседателот на Јужна Кореја Мун Џае ин во Пјонгјанг и тоа во писмото кое му го предала сестрата на Ким, пренесува Сеул.

Времеплов
x