20
 Воините  можат и без помош на тренерот

„Воините“ можат и без помош на тренерот

пред 5 дена - Sportmedia - Кошарка

За време на тајм-аутот, Кер го повика Андре Игудала, му ја даде таблата и фломастерот со кој се цртаат одредени акции, и едноставно се тргна од клупата за резервни играчи.

Стив Кер ги остави  воините  среде натпревар и му ја препушти таблата на Игудала

Стив Кер ги остави „воините“ среде натпревар и му ја препушти таблата на Игудала!

пред 5 дена - Дерби - Кошарка

Голден Стејт го растури Феникс на домашен терен и успеа да стигне до третата победа во низа по двата неочекувани порази кои...

Голден Стејт може и без тренер

Голден Стејт може и без тренер!

пред 5 дена - Канал 77 - Кошарка

Стив Кер, тренерот на Голден Стејт на сред натпревар против Феникс Санс сфати дека нема што повеќе да ги научи играчите на актуелниот НБА шампион.

Времеплов
x