20
Кјелини не штедеше комплименти за Кејн  Може да се сопре само на еден начин

Кјелини не штедеше комплименти за Кејн: Може да се сопре само на еден начин

пред 5 дена - Дерби - Фудбал

Јувентус како домаќин оваа вечер ќе го пречека Тотенхем во првиот меѓусбен дуел во осминафиналето во Лигата на шампионите, натпревар пред кој јавноста во Италија секако посебен акцент стави на најдобриот играч на гостите од Англија, Хари Кејн.

Кејн го опиша првиот дуел со Кјелини  Убаво ме покоси  10 минути не си ја чувствував ногата

Кејн го опиша првиот дуел со Кјелини: Убаво ме покоси, 10 минути не си ја чувствував ногата!

пред 5 дена - 24 фудбал - Фудбал

Во пресрет на пресметката помеѓу Јувентус и Тотенхем во осминафиналето од Лигата на шампионите, Хари Кејн имаше само пофални...

Кјелини  Сам да го сопрам Кејн  Тоа е речиси невозможно

Кјелини: Сам да го сопрам Кејн? Тоа е речиси невозможно!

пред 5 дена - 24 фудбал - Фудбал

Дефанзивецот на Јуве побара помош од останатите соиграчи за да се сопре еден од најдобрите напаѓачи во светот. Италијанскиот...

Седум играчи кои најбрзо имаат  испукано  100 погодоци во Премиер лигата

Седум играчи кои најбрзо имаат „испукано“ 100 погодоци во Премиер лигата

пред 6 дена - Дерби - Фудбал

Неодамна напаѓачот на Тотенхем, Хари Кејн дојде до бројката од 100 погодоци во Премиер лигата со што влезе во една одбрано друштво.

Времеплов
x