20
Шкендија со Муслиу без Вакили против Вардар

Шкендија со Муслиу без Вакили против Вардар

пред 5 дена - Sportmedia - Фудбал

„Ова е големо дерби во нашето првенство, но Шкендија нема да има некакив посебен притисок. Имаме добра предност од 8 бодови и верувам дека со победа ќе бидеме многу блиску до титула“, изјави Ќатип Османи.

Хасани  Сега сме фаворити против Вардар  со победа ќе бидеме блиску до титулата

Хасани: Сега сме фаворити против Вардар, со победа ќе бидеме блиску до титулата

пред 5 дена - Sportmedia - Фудбал

Ферхан Хасани вели дека по неколку сезони, конечно Шкендија ја има пол-позицијата во однос на големиот ривал Вардар и сега...

Вардар без Брдаровски и Велковски против Шкендија

Вардар без Брдаровски и Велковски против Шкендија

пред 5 дена - Sportmedia - Фудбал

Владица Брдаровски и Дарко Велковски нема да играат за шампионот Вардар против Шкендија, утре во Тетово во големото дерби...

Времеплов
x