20
Ван Бастен ќе му прави друштво на Чеферин во Скопје

Ван Бастен ќе му прави друштво на Чеферин во Скопје!

пред 5 дена - Дерби - Фудбал

Фудбалската Федерација на Македонија во текот на вчерашниот ден детално објасни кој е поводот поради што Александар Чеферин...

Марко Ван Бастен ќе ја предводи делегацијата на ФИФА

Марко Ван Бастен ќе ја предводи делегацијата на ФИФА

пред 5 дена - Sportmedia - Фудбал

Марко Ван Бастен, легендарниот холандски фудбалер, сега во улога на директор за технички развој во ФИФА, ќе ја предводи делегацијата...

Александар Чеферин на отворањето на новиот капитален објект на ФФМ

Александар Чеферин на отворањето на новиот капитален објект на ФФМ

пред 6 дена - Сител - Фудбал

Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Илчо Ѓорѓиоски ќе го пречека Александар Чеферин, претседателот на УЕФА на официјалното отворање на сместувачкиот капацитет во рамки на тренинг центарот „Петар Милошевски“.

Претседателот на УЕФА  Чеферин гостин на отворањето на новиот капитален објект на ФФМ

Претседателот на УЕФА, Чеферин гостин на отворањето на новиот капитален објект на ФФМ

пред 6 дена - Канал 5 - Фудбал

Новиот капитален објект на ФФМ ќе биде пуштен во употреба в четврток на 15 февруари. Објектот во склоп на комплексот „Куќа...

Чеферин доаѓа во Скопје  УЕФА со поддршка за ФФМ

Чеферин доаѓа во Скопје: УЕФА со поддршка за ФФМ

пред 6 дена - Скопје Инфо - Спорт

Фудбалската Федерација на Македонија остави фантастичен впечаток во Европската куќа на фудбалот со одличната организација...

Чеферин доаѓа на гости во Скопје  ФФМ ќе го пушти во употреба хотелот за младите селекции

Чеферин доаѓа на гости во Скопје, ФФМ ќе го пушти во употреба хотелот за младите селекции

пред 6 дена - Sportmedia - Фудбал

Фудбалската Федерација на Македонија во четврток ќе го промовира и пушти во употреба хотелот за младинските селекции, а гостин...

Претседателот на УЕФА в четврток доаѓа во Скопје

Претседателот на УЕФА в четврток доаѓа во Скопје

пред 6 дена - Top Sport - Фудбал

Претседателот на УЕФА, Александар Чеферин, по повод официјалното отворање на сместувачкиот капацитет во рамки на тренинг центарот „Петар Милошевски“, в четврток ќе престојува во Скопје.

ФФМ детално ја образложи посетата на Чеферин во Скопје

ФФМ детално ја образложи посетата на Чеферин во Скопје

пред 6 дена - Дерби - Фудбал

По најавата за посетата на Александер Чеферин на македонската престолнина, Фудбалската Федерација на Македонија излезе и...

Александар Чеферин на отворањето на новиот капитален објект на ФФМ

Александар Чеферин на отворањето на новиот капитален објект на ФФМ

пред 6 дена - Денар - Спорт

Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Илчо Ѓорѓиоски ќе го пречека Александар Чеферин, претседателот на УЕФА на официјалното отворање на сместувачкиот капацитет во рамки на тренинг центарот „Петар Милошевски“.

Чеферин доаѓа во Скопје  УЕФА со поддршка за ФФМ

Чеферин доаѓа во Скопје: УЕФА со поддршка за ФФМ

пред 6 дена - Дерби - Фудбал

Фудбалската Федерација на Македонија остави фантастичен впечаток во Европската куќа на фудбалот со одличната организација...

Времеплов
x