20
 Трансверзалец  Планинарите да не даваат изјави за трагедијата на Кајмакчалан

„Трансверзалец“: Планинарите да не даваат изјави за трагедијата на Кајмакчалан

пред 5 дена - Вечер - Македонија

Планинарското друштво „Трансверзалец“ најави дека во наредните денови, најдоцна до петок, ќе се обрати во врска со трагедијата која се случи на „Кајмакчалан“ каде загинаа младите планинари Калина Велевска и Александар Миновски, членови на друштвото.

 Трансверзалец  Планинарите да не даваат изјави за трагедијата на Кајмакчалан

„Трансверзалец“: Планинарите да не даваат изјави за трагедијата на Кајмакчалан

пред 5 дена - Макфакс - Македонија

Планинарското друштво „Трансверзалец“ најави дека во наредните денови, најдоцна до петок, ќе се обрати во врска со трагедијата која се случи на „Кајмакчалан“ каде загинаа младите планинари Калина Велевска и Александар Миновски, членови на друштвото.

 Трансверзалец  Планинарите да се воздржат од изјави за трагедијата на Кајмакчалан

„Трансверзалец“: Планинарите да се воздржат од изјави за трагедијата на Кајмакчалан

пред 5 дена - Денар - Економија

Планинарското друштво „Трансверзалец“ најави дека во наредните денови, најдоцна до петок, ќе се обрати во врска со трагедијата...

Детали за трагедијата на Кајмакчалан Калина и Александар се вратиле по заостаната жена по што им се губат трагите

Детали за трагедијата на Кајмакчалан: Калина и Александар се вратиле по заостаната жена по што им се губат трагите

пред 5 дена - Сител - Македонија

Македонија и граѓаните на Воден, соседна Грција, особено во местото Лутраки се во шок. Сите едноставно не можат да веруваат во тоа што се случи и како дојде до оваа трагедија, пренесува Нова Македонија.

 Трансверзалец ги замоли планинарите да се воздржат од изјави за трагедијата на Кајмакчалан

„Трансверзалец“ ги замоли планинарите да се воздржат од изјави за трагедијата на Кајмакчалан

пред 5 дена - Сител - Македонија

Планинарското друштво „Трансверзалец“ преку статус на својот Фејсбук профил ги замоли сите планинари да се воздржат од изјави поврзани со трагедијата на Кајмакчалан, каде загинаа двајца млади планинари.

Детали за тоа што точно се случи на Кајмакчалан

Детали за тоа што точно се случи на Кајмакчалан

пред 5 дена - Вечер - Македонија

Македонија и граѓаните на Воден, соседна Грција, особено во местото Лутраки се во шок. Сите едноставно не можат да веруваат во тоа што се случи и како дојде до оваа трагедија, пренесува Нова Македонија.

 Трансверзалец ги повикува планинарите да не даваат изјави за трагедијата на Кајмакчалан

„Трансверзалец“ ги повикува планинарите да не даваат изјави за трагедијата на Кајмакчалан

пред 5 дена - Infomax - Македонија

Планинарското друштво „Трансверзалец“ најави дека во наредните денови, најдоцна до петок, ќе се обрати во врска со трагедијата која се случи на „Кајмакчалан“ каде загинаа младите планинари Калина Велевска и Александар Миновски, членови на друштвото.

Неколку верзии се вртат во јавноста за трагедија  Трансверзалец ги замоли планинарите да се воздржат од изјави

Неколку верзии се вртат во јавноста за трагедија- „Трансверзалец“ ги замоли планинарите да се воздржат од изјави

пред 5 дена - Канал 77 - Хроника

Планинарското друштво „Трансверзалец“ најави дека во наредните денови, најдоцна до петок, ќе се обрати во врска со трагедијата која се случи на „Кајмакчалан“ каде загинаа младите планинари Калина Велевска и Александар Миновски, членови на друштвото.

 Трансверзалец ги повикува планинарите да не даваат изјави за трагедијата на Кајмакчалан

„Трансверзалец“ ги повикува планинарите да не даваат изјави за трагедијата на Кајмакчалан

пред 5 дена - A1on - Македонија

Планинарското друштво „Трансверзалец“ најави дека во наредните денови, најдоцна до петок, ќе се обрати во врска со трагедијата која се случи на „Кајмакчалан“ каде загинаа младите планинари Калина Велевска и Александар Миновски, членови на друштвото.

 Трансверзалец ги замоли планинарите да се воздржат од изјави за трагедијата на Кајмакчалан

„Трансверзалец“ ги замоли планинарите да се воздржат од изјави за трагедијата на Кајмакчалан

пред 5 дена - Прес 24 - Македонија

Планинарското друштво „Трансверзалец“ преку статус на својот Фејсбук профил ги замоли сите планинари да се воздржат од изјави поврзани со трагедијата на Кајмакчалан, каде загинаа двајца млади планинари.

Последното интервју со планинарката Калина Велевска

Последното интервју со планинарката Калина Велевска

пред 5 дена - Репортер - Сцена

Калина Велевска, која беше член на планинарскиот клуб ,,Трансверзалец“ и која загина на Кајмакчалан, своето последно интервју го имала направено со новинарката Неда Маретиќ, која била дел од тимот на планинари кои се качуваа на Кајмакчалан.

Организаторите на турата на Кајмакчалан во која животот го загубија двајца планинари бараат молчење до извештајот

Организаторите на турата на Кајмакчалан во која животот го загубија двајца планинари бараат молчење до извештајот

пред 5 дена - еМАГАЗИН - Македонија

Планинарското друштво „Трансверзалец“, кое беше организатор на турата на Кајмакчалан во Грција, во која, животот го загубија двајцата планинари Калина Велевска и Александар Милановски, замолуваат планинарите да се воздржат од изјави.

Што точно се случи на Кајмакчалан

Што точно се случи на Кајмакчалан?

пред 5 дена - Либертас - Македонија

Македонија и граѓаните на Воден, соседна Грција, особено во местото Лутраки се во шок. Сите едноставно не можат да веруваат во тоа што се случи и како дојде до оваа трагедија.

Ова е Александар Миновски  планинарот кој загина на Кајмакчалан

Ова е Александар Миновски - планинарот кој загина на Кајмакчалан

пред 5 дена - Сител - Македонија

Александар Миновски е момчето кое вчера заедно со Калина Велевска беше пронајден мртов на планината Кајмакчалан. Групата планинари откако ја преминале грчката граница, забележале дека Александар и Калина не се со нив и пријавиле во полиција.

Дел од планинарите барале турата да се откаже телата најдени на само 4 метри од врвот Кајмакчалан

Дел од планинарите барале турата да се откаже, телата најдени на само 4 метри од врвот Кајмакчалан

пред 5 дена - Скопје Инфо - Без катеторија

„Трансверзалец“ има само еден лиценциран водич за зимски тури, а тој не бил предводникот на групата од која двајца планинари загинаа на Кајмакчалан.

Дел од планинарите барале турата да се откаже

Дел од планинарите барале турата да се откаже

пред 5 дена - Пулс 24 - Македонија

„Трансверзалец“ има само еден лиценциран водич за зимски тури, а тој не бил предводникот на групата од која двајца планинари загинаа на Кајмакчалан.

ВО СЕЌАВАЊЕ Гостувањето на Калина во Утринска на Телма

ВО СЕЌАВАЊЕ: Гостувањето на Калина во „Утринска на Телма“

пред 5 дена - Infomax - Македонија

Ве потсетуваме на последното гостување на планинарката Калина Велевска во „Утринска на Телма“ во која говореше за планинските предизвици и освојувањето на 12.

ПЛАНИНАРИТЕ БАРАЛЕ ТУРАТА ДА СЕ ОТКАЖЕ Телата на трагично загинатите пронајдени на само 4 метри од врвот Кајмакчалан

ПЛАНИНАРИТЕ БАРАЛЕ ТУРАТА ДА СЕ ОТКАЖЕ: Телата на трагично загинатите пронајдени на само 4 метри од врвот Кајмакчалан!

пред 5 дена - Infomax - Македонија

„Трансверзалец“ има само еден лиценциран водич за зимски тури, а тој не бил предводникот на групата од која двајца планинари загинаа на Кајмакчалан.

Има причина за одговорност по трагедијата на Кајмакчалан

Има причина за одговорност по трагедијата на Кајмакчалан

пред 5 дена - Вечер - Македонија

Трансверзалец има само еден лиценциран водич за зимски тури, а тој не бил предводникот на групата од која двајца планинари загинаа на Кајмакчалан.

ФПСМ Друштвото Трансверзалец не ги почитувало основните правила за зимско искачување на Кајмакчалан

ФПСМ: Друштвото „Трансверзалец“ не ги почитувало основните правила за зимско искачување на Кајмакчалан

пред 5 дена - Сител - Македонија

Embedded video for ФПСМ: Друштвото „Трансверзалец“ не ги почитувало основните правила за зимско искачување на Кајмакчалан...

Извештајот на планинарскиот клуб Трансверзалец ќе открие што се случило на Кајмакчалан

Извештајот на планинарскиот клуб „Трансверзалец" ќе открие што се случило на Кајмакчалан

пред 5 дена - Прес 24 - Македонија

Телата на двајцата млади планинари кои вчера загина на Кајмакчалан се извлечени и во тек се истражни активности на грчките власти.

Детали за планинарската тура на Кајмакчалан каде загинаа двајца планинари

Детали за планинарската тура на Кајмакчалан каде загинаа двајца планинари

пред 5 дена - Прес 24 - Македонија

Двајца вљубеници на планинарењето, наместо во авантура заминаа во смрт. Безживотни тела на двајца македонски планинари без пронајдени вчера на врвот Кајмакчалан по долгата потрага на грчките специјални служби.

 ТРАНСВЕРЗАЛЕЦ ЌЕ ПРЕВЗЕМЕ ОДГОВОРНОСТ ЗА ТРАГЕДИЈАТА  Секој учествува на сопствена одговорност велат од планинарското друштво во кое членуваа Калина и Александар

„ТРАНСВЕРЗАЛЕЦ“ ЌЕ ПРЕВЗЕМЕ ОДГОВОРНОСТ ЗА ТРАГЕДИЈАТА: „Секој учествува на сопствена одговорност“ велат од планинарското друштво во кое членуваа Калина и Александар

пред 5 дена - Infomax - Македонија

Планинарското друштво „Трансверзалец“ најавува прес конференција до крајот на неделава во врска со немилиот настан каде загинаа двајца млади луѓе, членови на друштвото, искачувајќи го Кајмакчалан.

Кога одговорноста и безбедноста на планините ќе бидат земени сериозно

Кога одговорноста и безбедноста на планините ќе бидат земени сериозно

пред 5 дена - Нова ТВ - Без катеторија

Пишува: Југослава Дуковска, планинар Како се почнува текст за стандардите во планинарењето и безбедното движење во планина...

Грчките служби објавија снимка од извлекувањето на телата на загинатите македонски планинари

пред 6 дена - Infomax - Македонија

Грчката противпожарна служба објави видео од извлекувањето на телата на загинатите македонски планинари Калина Велевска (27) и Александар Миновски (35).

Грчката противпожарна служба објави видео од операцијата за извлекување на телата на починатите планинари

Грчката противпожарна служба објави видео од операцијата за извлекување на телата на починатите планинари

пред 6 дена - МТВ 1 - Македонија

Грчката противпожарна служба објави видео од операцијата за извлекување на телата на починатите планинари Калина Велевска и Александар Миновски.

Погледнете како ги вадеа телата на Калина и Александар на Кајмакчалан

Погледнете како ги вадеа телата на Калина и Александар на Кајмакчалан

пред 6 дена - Бизнис вести - Економија

Групата била составена од 50 планинари кога тргнале кон искачување на врвот Кајмакчалан. Групата планинари откако ја преминале грчката граница, забележале дека Александар Миновски и Калина Велевска не се со нив и пријавиле во полиција.

Видео од извлекувањето на македонските планинари

Видео од извлекувањето на македонските планинари

пред 6 дена - Репортер - Живот

Грчката противпожарна служба објави видео од извлекувањето на телата на загинатите македонски планинари Калина Велевска (27) и Александар Миновски (35).

Извлекување на телата на загинатите планинари

Извлекување на телата на загинатите планинари

пред 6 дена - Судство - Хроника

Грчката противпожарна служба објави видео од извлекувањето на телата на загинатите македонски планинари Калина Велевска (27) и Александар Миновски (35).

Противпожарната единица од Грција објави видео од извлекувањето на македонските планинари

Противпожарната единица од Грција објави видео од извлекувањето на македонските планинари

пред 6 дена - Вечер - Македонија

Грчката противпожарна бригада објави видео од извлекувањето на мртвите тела на двајцата млади планинари од Скопје, кои вчера ги загубија животите искачувајќи се на врвот Кајмакчалан.

Времеплов
x