20
Марко Ван Бастен ќе ја предводи делегацијата на ФИФА в четврток во Скопје

Марко Ван Бастен ќе ја предводи делегацијата на ФИФА в четврток во Скопје

пред една недела - Сител - Фудбал

Марко Ван Бастен, легендарниот холандски фудбалер, сега во улога на директор за технички развој во ФИФА, ќе ја предводи делегацијата...

Ван Бастен ќе му прави друштво на Чеферин во Скопје

Ван Бастен ќе му прави друштво на Чеферин во Скопје!

пред една недела - Дерби - Фудбал

Фудбалската Федерација на Македонија во текот на вчерашниот ден детално објасни кој е поводот поради што Александар Чеферин...

Марко Ван Бастен ќе ја предводи делегацијата на ФИФА

Марко Ван Бастен ќе ја предводи делегацијата на ФИФА

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Марко Ван Бастен, легендарниот холандски фудбалер, сега во улога на директор за технички развој во ФИФА, ќе ја предводи делегацијата...

Александар Чеферин на отворањето на новиот капитален објект на ФФМ

Александар Чеферин на отворањето на новиот капитален објект на ФФМ

пред една недела - Сител - Фудбал

Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Илчо Ѓорѓиоски ќе го пречека Александар Чеферин, претседателот на УЕФА на официјалното отворање на сместувачкиот капацитет во рамки на тренинг центарот „Петар Милошевски“.

Претседателот на УЕФА  Чеферин гостин на отворањето на новиот капитален објект на ФФМ

Претседателот на УЕФА, Чеферин гостин на отворањето на новиот капитален објект на ФФМ

пред една недела - Канал 5 - Фудбал

Новиот капитален објект на ФФМ ќе биде пуштен во употреба в четврток на 15 февруари. Објектот во склоп на комплексот „Куќа...

Чеферин доаѓа во Скопје  УЕФА со поддршка за ФФМ

Чеферин доаѓа во Скопје: УЕФА со поддршка за ФФМ

пред една недела - Скопје Инфо - Спорт

Фудбалската Федерација на Македонија остави фантастичен впечаток во Европската куќа на фудбалот со одличната организација...

Чеферин доаѓа на гости во Скопје  ФФМ ќе го пушти во употреба хотелот за младите селекции

Чеферин доаѓа на гости во Скопје, ФФМ ќе го пушти во употреба хотелот за младите селекции

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Фудбалската Федерација на Македонија во четврток ќе го промовира и пушти во употреба хотелот за младинските селекции, а гостин...

Претседателот на УЕФА в четврток доаѓа во Скопје

Претседателот на УЕФА в четврток доаѓа во Скопје

пред една недела - Top Sport - Фудбал

Претседателот на УЕФА, Александар Чеферин, по повод официјалното отворање на сместувачкиот капацитет во рамки на тренинг центарот „Петар Милошевски“, в четврток ќе престојува во Скопје.

ФФМ детално ја образложи посетата на Чеферин во Скопје

ФФМ детално ја образложи посетата на Чеферин во Скопје

пред една недела - Дерби - Фудбал

По најавата за посетата на Александер Чеферин на македонската престолнина, Фудбалската Федерација на Македонија излезе и...

Александар Чеферин на отворањето на новиот капитален објект на ФФМ

Александар Чеферин на отворањето на новиот капитален објект на ФФМ

пред една недела - Денар - Спорт

Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Илчо Ѓорѓиоски ќе го пречека Александар Чеферин, претседателот на УЕФА на официјалното отворање на сместувачкиот капацитет во рамки на тренинг центарот „Петар Милошевски“.

Чеферин доаѓа во Скопје  УЕФА со поддршка за ФФМ

Чеферин доаѓа во Скопје: УЕФА со поддршка за ФФМ

пред една недела - Дерби - Фудбал

Фудбалската Федерација на Македонија остави фантастичен впечаток во Европската куќа на фудбалот со одличната организација...

Времеплов
x