20
Вардар домаќин на Цеље  а Металург гостува во Загреб

Вардар домаќин на Цеље, а Металург гостува во Загреб

пред една недела - Сител - Ракомет

Во регионалната ракометна СЕХА лида денеска и утре на програмата се дуелите од 14.коло. Актуелниот шампион во ова натпреварување Вардар, вечерва пред своите симпатизери (20:45 часот) ќе го угости тимот на Цеље.

Сухолезник  Да се задржи Вардар под 30 гола

Сухолезник: Да се задржи Вардар под 30 гола

пред една недела - Sportmedia - Ракомет

Барселона викендов во Лигата на шампионите ја прекина победничката серија на европскиот првак Вардар, а вечерва (20:45 часот) Целје е екипата која ќе се обиде да го стори истото на регионалната сцена.

Вардар против Цеље за потврда на првото место во СЕХА

Вардар против Цеље за потврда на првото место во СЕХА

пред една недела - МТВ 1 - Ракомет

Ракометарите на Вардар вечер го пречекуваат словенечкиот претставник Цеље во дуел од регионалната СЕХА лига. „Црвено-црните" имаат обезбедено пласман на Ф4 турнирот, но со евентуална победа ќе биде многу близу до освојување на првото место.

Вардар против Цеље за потврда на првото место во СЕХА

Вардар против Цеље за потврда на првото место во СЕХА

пред една недела - Канал 5 - Ракомет

„Црвено-црните" имаат обезбедено пласман на Ф4 турнирот, но со евентуална победа ќе биде многу близу до освојување на првото место.

Ракометарите на Металург се смилуваа  отпатуваа во Загреб

Ракометарите на Металург се смилуваа, отпатуваа во Загреб

пред една недела - Sportmedia - Ракомет

И покрај финансиските проблеми и натаму неподмирените долгови, ракометарите на тимот од Автокоманда ќе го одиграат утрешниот дуел со ППД Загреб во рамките на СЕХА-лигата.

Чупиќ и натаму е проблем за Вардар

Чупиќ и натаму е проблем за Вардар

пред една недела - Sportmedia - Ракомет

Иван Чупиќ нема да биде во составот на Вардар за утрешната средба против Целје во рамките на СЕХА-лигата. Нема одмор за Вардар.

Раул Гонзалес  Мора да ја сопреме брзата игра на Целје

Раул Гонзалес: Мора да ја сопреме брзата игра на Целје

пред една недела - Sportmedia - Ракомет

Раул Гонзалес повикува на максимално внимание пред мечот на европскиот првак Вардар против Целје во рамките на СЕХА лигата.

Металург замина за Загреб

Металург замина за Загреб

пред една недела - РК Металург - Ракомет

Македонскиот вицешампион пред малку замина за Загреб, каде утре го чека средба со екипата на ППД Загреб. Се работи за натпревар од 14.

Времеплов
x