20
ЕРДОГАН СО ПОРАКА ДО АМЕРИКА Престанете инаку ќе ја почувствувате отоманската тупаница

ЕРДОГАН СО ПОРАКА ДО АМЕРИКА: Престанете, инаку ќе ја почувствувате отоманската тупаница!

пред една недела - Infomax - Свет

САД би требало да престанат со претставата за борба против терористичката група ИСИС во Сирија, која се претвара во борба против Турција, изјави турскиот лидер Реџеп Таип Ердоган „Имаме 911 километри граница со Сирија.

Лавров Дејствувањето на САД во Сирија е опасно

Лавров: Дејствувањето на САД во Сирија е опасно

пред една недела - Сител - Свет

САД дејствуваат во Сирија унилатерално и на опасен начин, со што го поткопуваат територијалниот интегритет на земјата, изјави денеска рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров.

Ердоган Тие што се закануваат никогаш не ја почувствувале османлиската шлаканица

Ердоган: Тие што се закануваат, никогаш не ја почувствувале османлиската шлаканица

пред една недела - Сител - Свет

- Оние кои велат дека ќе одговорат агресивно доколку бидат удрени, веројатно никогаш во животот на го почувствувале ударот на османлиската шлаканица, изјави денеска турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган.

Лавров Дејствувањето на САД во Сирија е опасно

Лавров: Дејствувањето на САД во Сирија е опасно

пред една недела - Алфа - Свет

САД дејствуваат во Сирија унилатерално и на опасен начин, со што го поткопуваат територијалниот интегритет на земјата, изјави денеска рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров.

Лавров Дејствувањето на САД во Сирија унилатерално и опасно

Лавров: Дејствувањето на САД во Сирија унилатерално и “опасно“

пред една недела - Канал 5 - Свет

Изјавата на Лавров следи по минатонеделниот напад на хеликотери на меѓународната коалиција, предводена од САД, врз позиции...

Лавров Дејствувањето на САД во Сирија е опасно

Лавров: Дејствувањето на САД во Сирија е опасно

пред една недела - A1on - Свет

САД дејствуваат во Сирија унилатерално и на опасен начин, со што го поткопуваат територијалниот интегритет на земјата, изјави денеска рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров.

Ердоган Тие што се закануваат никогаш не ја почувствувале османлиската шлаканица

Ердоган: Тие што се закануваат, никогаш не ја почувствувале османлиската шлаканица

пред една недела - Прес 24 - Свет

Оние кои велат дека ќе одговорат агресивно доколку бидат удрени, веројатно никогаш во животот на го почувствувале ударот на османлиската шлаканица, изјави денеска турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган.

Ердоган Тие што се закануваат никогаш не ја почувствувале османлиската шлаканица

Ердоган: Тие што се закануваат, никогаш не ја почувствувале османлиската шлаканица

пред една недела - Идивиди - Свет

Оние кои велат дека ќе одговорат агресивно доколку бидат удрени, веројатно никогаш во животот на го почувствувале ударот на османлиската шлаканица, изјави денеска турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган.

Ердоган со закана до САД Не ја почувствувале моќта на отоманскиот удар

Ердоган со закана до САД: Не ја почувствувале моќта на отоманскиот удар

пред една недела - A1on - Балкан

Одлуката на САД да продолжат со финансирањето на силите на курдската милиција ЈПГ во Сирија ќе влијае врз одлуките на Турција,...

Лавров Дејствувањето на САД во Сирија е опасно

Лавров: Дејствувањето на САД во Сирија е опасно

пред една недела - +Инфо - Свет

САД дејствуваат во Сирија унилатерално и на опасен начин, со што го поткопуваат територијалниот интегритет на земјата, изјави денеска рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров.

Ердоган со закана до САД Не ја почувствувале моќта на отоманскиот удар

Ердоган со закана до САД: Не ја почувствувале моќта на отоманскиот удар

пред една недела - Алфа - Балкан

Одлуката на САД да продолжат со финансирањето на силите на курдската милиција ЈПГ во Сирија ќе влијае врз одлуките на Турција,...

EРДОГАН СО ЗАКАНА ДО АМЕРИКА  Не сте го почувствувале отоманскиот удар

EРДОГАН СО ЗАКАНА ДО АМЕРИКА: „Не сте го почувствувале отоманскиот удар“

пред една недела - Infomax - Свет

Одлуката на Вашингтон да продолжи да ги финансира курдските сили ИПГ во Сирија ќе влијае врз турските одлуки, порача претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган пред посетата на американскиот државен секретар Рекс Тилерсон неделава.

Ердоган со закана до САД Не ја почувствувале моќта на отоманскиот удар

Ердоган со закана до САД: Не ја почувствувале моќта на отоманскиот удар

пред една недела - Вечер - Свет

Одлуката на САД да продолжат со финансирањето на силите на курдската милиција YPG во Сирија ќе влијае врз одлуките на Турција,...

Ердоган со закана до САД Не ја почувствувале моќта на отоманскиот удар

Ердоган со закана до САД: Не ја почувствувале моќта на отоманскиот удар

пред една недела - Макфакс - Свет

Одлуката на САД да продолжат со финансирањето на силите на курдската милиција YPG во Сирија ќе влијае врз одлуките на Турција,...

Ердоган со закана до Американците Не ја искусиле силата на Отоманците

Ердоган со закана до Американците: Не ја искусиле силата на Отоманците

пред една недела - Канал 5 - Свет

Американските претставници изјавија дека Тилерсон го очекуваат проблематични разговори во текот на посетата на Турција во четврток и петок со оглед на тоа дека интересите на двете земји членки на НАТО, драстично се разликуваат во Сирија.

Младите Американци што се приклучија на ИСИС разочарани од пакет аранжманот

Младите Американци што се приклучија на ИСИС разочарани од пакет-аранжманот

пред една недела - Off.net.mk - Без катеторија

Отидени во Сирија со цел да живеат заедно со истомислениците од цел свет и да добијат џихадистичка воена обука, американските...

 Турско американските односи на критична точка

„Турско-американските односи на критична точка“

пред една недела - DW - Свет

Турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу смета дека односите со САД се на загрижувачко ниво. Главна спорна тема меѓу двете земји е односот кон сириските Курди.

Според турските власти во Африн засега се ликвидирани над 1 300 терористи

Според турските власти во Африн засега се ликвидирани над 1.300 терористи

пред една недела - Вечер - Свет

Турските вооружени сили неутрализирале 1.369 припадници на организациите кои Анкара ги смета за терористички, во текот на операцијата „Маслинова гранка“ која се спорведува во билизина на градот Африн во северна Сирија.

Според турските власти во Африн засега се ликвидирани над 1 300 терористи

Според турските власти во Африн засега се ликвидирани над 1.300 терористи

пред една недела - Макфакс - Свет

Турските вооружени сили неутрализирале 1.369 припадници на организациите кои Анкара ги смета за терористички, во текот на операцијата „Маслинова гранка“ која се спорведува во билизина на градот Африн во северна Сирија.

Турската армија неутрализирала повеќе од 1 300 терористи во Африн

Турската армија неутрализирала повеќе од 1.300 терористи во Африн

пред една недела - Алфа - Свет

Турските вооружени сили во операцијата „Маслиново гранче“ во Африн, во северна Сирија, досега неутрализирале 1.369 припадници на силите кои Анкара ги смета за терористички, соопшти денеска Генералштабот на турските вооружени сили.

Турската армија неутрализирала повеќе од 1 300 терористи во Африн

Турската армија неутрализирала повеќе од 1.300 терористи во Африн

пред една недела - Сител - Свет

Турските вооружени сили во операцијата „Маслиново гранче“ во Африн, во северна Сирија, досега неутрализирале 1.369 припадници на силите кои Анкара ги смета за терористички, соопшти денеска Генералштабот на турските вооружени сили.

Турција неутрализирала повеќе од 1 300 екстремисти во Африн

Турција неутрализирала повеќе од 1.300 екстремисти во Африн

пред една недела - A1on - Свет

Во операцијата „Маслиново гранче“ во Африн, северна Сирија, турските вооружени сили неутрализирале 1.369 припадници на силите кои според Анкара се терористички, соопштија од Генералштабот на турските вооружени сили.

ТУРЦИЈА НИЖЕ ПОРАЗИ ВО СИРИЈА Курдите тврдат дека кренале во воздух уште три турски тенкови

ТУРЦИЈА НИЖЕ ПОРАЗИ ВО СИРИЈА: Курдите тврдат дека кренале во воздух уште три турски тенкови

пред една недела - Infomax - Свет

Курдите го одбиле нападот на таканаречената Слободна сириска армија на која и помага Турција, јавува агенциајта „Фират“,...

Соборен турски хеликоптер во Сирија Ердоган бесен

Соборен турски хеликоптер во Сирија, Ердоган бесен

пред една недела - Репортер - Живот

Претседателот на Турција Реџеп Тајип Ердоган изјави дека воениот хеликоптер е соборен од земја во Сирија, за време на операцијата „Маслинова гранчица“.

Соборен турски авион во Сирија Ердоган бесен

Соборен турски авион во Сирија, Ердоган бесен

пред една недела - Репортер - Живот

Претседателот на Турција Реџеп Тајип Ердоган изјави дека воениот хеликоптер е соборен од земја во Сирија, за време на операцијата „Маслинова гранчица“.

Времеплов
x