20
ЗОИ Пјонгчанг  Канаѓаните со злато  бронза за згодната Русинка

ЗОИ Пјонгчанг: Канаѓаните со злато, бронза за згодната Русинка

пред една недела - Top Sport - Спорт

Канада стигна до третото злато на Зимската олимпијада во Пјонгчанг, откако со 10:3 ја победија Швајцарија во првото натпреварување во мешани двојки на големата сцена.

Канада со првиот златен медал во карлинг за мешани тимови

Канада со првиот златен медал во карлинг за мешани тимови

пред една недела - Канал 5 - Без катеторија

Претходно денеска ОАР (олимписките спортисти на Русија) ја победија со 8:4 Норвешка. Со тоа Лоус и Морис ги заслужија вторите олимписки титули, откако освоија такви во двете основни дисциплини во 2014-та и 2010-та.

Запознајте ја најубавата олимпијка   Анастасија Бризгалова

Запознајте ја најубавата олимпијка- Анастасија Бризгалова

пред една недела - Пулс 24 - Спорт

Карлингот сигурно не е на листата на најпопуларните олимписки зимски спортови, меѓутоа многу фанови одеднаш најдоа причина да го гледаат олимпиското натпреварување.

Времеплов
x