20
Корејската штафета постави олимписки рекорд во полуфиналето на  шорт трек

Корејската штафета постави олимписки рекорд во полуфиналето на „шорт-трек“

пред 4 дена - +Инфо - Спорт

Штафетата на Република Кореја се квалификува во финалето на 5.000 метри за мажи на турнирот на „шорт-трек“ (лизгање на кратки патеки) на Олимписките игри во Пјонгчанг.

Корејската штафета постави олимписки рекорд во полуфиналето на  шорт трек

Корејската штафета постави олимписки рекорд во полуфиналето на „шорт-трек“

пред 4 дена - Канал 5 - Без катеторија

Во полуфиналето, Корејците ја освоија втората серија со нов олимписки рекорд - 6.34.510 минути. Второто место е за Унгарија со 6,36,866 минути.

Времеплов
x