20
Мејсон со 26 години му кажа збогум на фудбалот  причина е хорор повредата на главата

Мејсон со 26 години му кажа збогум на фудбалот, причина е хорор повредата на главата

пред 4 дена - 24 фудбал - Фудбал

Рајан Мејсон е принуден да замине во пензија, фудбалерот на Хал Сити не сака да ризикува со својот живот и со 26 години му...

Мејсон ја завршува кариерата на 26 години

Мејсон ја завршува кариерата на 26 години

пред 4 дена - Идивиди - Фудбал

Фудбалерот на Хал, Рајан Мејсон, е принуден да ја заврши својата кариера на 26-годишна возраст поради фрактура на черепот добиена минатата година на дуелот со Челзи, објави Би-Би-Си.

Рајан Мејсон ја заврши кариерата

Рајан Мејсон ја заврши кариерата

пред 5 дена - Top Sport - Фудбал

Играчот на Хал Сити Рајан Мејсон на 26-годишна возраст мора да ја заврши фудбалската кариера поради фрактура на черепот со која се здоби пред една година на натпреварот против Челси, објави Би би си.

Фудбалерот кој ја доживеа најтешката повреда во Премиер лигата стави крај на кариерата

Фудбалерот кој ја доживеа најтешката повреда во Премиер лигата стави крај на кариерата

пред 5 дена - Дерби - Фудбал

Рајан Мејсон во јануари минатата година имаше ужасен судир со Кејхил по кој мораше да му биде правена операција на черепот,...

Тажен крај  Играчот на Хал  Рајан Мејсон на 26 години ја заврши кариерата

Тажен крај: Играчот на Хал, Рајан Мејсон на 26 години ја заврши кариерата

пред 5 дена - Кајгана - Фудбал

Фудбалер на Хал Сити ќе мора да ја заврши предвреме професионалната кариера поради тешка повреда со која се здоби пред една година.

Времеплов
x