20
МОК нема да ги санкционира Американките поради  Статуата на слободата  на шлемовите

МОК нема да ги санкционира Американките поради „Статуата на слободата“ на шлемовите

пред 4 дена - Канал 5 - Без катеторија

Алекс Ригсби и Никол Хенсли ја имаат „Статуата на слободата“ на своите шлемови, еден од најпопуларните американски симболи, што предизвика доста шпекулации.

МОК нема да ги санкционира Американките поради  Статуата на слободата  на шлемовите

МОК нема да ги санкционира Американките поради „Статуата на слободата“ на шлемовите

пред 4 дена - +Инфо - Спорт

Меѓународниот олимписки комитет нема да бара од голманките на националниот хокеарски тим на САД да ги заменат шлемовите....

Времеплов
x