20
Сите освојувачи на медали од четвртиот ден во Пјончанг

Сите освојувачи на медали од четвртиот ден во Пјончанг

пред 4 дена - Канал 5 - Без катеторија

Денеска се појави и првиот Македонец на Зимската олимпијада во Пјонгчанг. На квалификациската трка спринт класично на 1,4 км.

ЗОИ 2018  Сите освојувачи на медали од четвртиот ден во Пјончанг

ЗОИ 2018: Сите освојувачи на медали од четвртиот ден во Пјончанг

пред 4 дена - +Инфо - Спорт

Четвртиот натпреварувачки ден на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг донесе големи возбудувања, откако репрезентативците на Канада, Холандија и Олимписките спортисти од Русија освоија по три сета медали.

Нуис со прва титула на 1 500 метри брзо лизгање на ЗОИ 2018

Нуис со прва титула на 1.500 метри брзо лизгање на ЗОИ 2018

пред 4 дена - +Инфо - Спорт

Светскиот шампион Келд Нуис (Холандија) ја освои олимписката титула во дисциплината 1.500 метри брзо лизгање на Игрите во Пјонгчанг.

Нуис со прва титула на 1 500 метри брзо лизгање

Нуис со прва титула на 1.500 метри брзо лизгање

пред 4 дена - Канал 5 - Без катеторија

Дваесет и осум годишниот Нуис заврши за 1:44.01 минути и го заслужи златото во олимпиското деби. На второ место на 85 стотинки од секундата заврши друг Холанѓанец, Патрик Руст, кој се закити со сребреното одличје.

Времеплов
x