20
Снежна покривка од половина метар во Маврово

Снежна покривка од половина метар во Маврово

пред една недела - Вечер - Македонија

Во Маврово до 16 часот е формирана снежна покривка од 55 сантиметри, информира УХРМ. Во Пожаране е формирана снежна покривка од 37 сантиметри, во Лазарополе од 25, во Тетово од 8, а во Берово од 5 сантиметри.

Снежна покривка од половина метар во Маврово

Снежна покривка од половина метар во Маврово

пред една недела - Макфакс - Македонија

Во Маврово до 16 часот е формирана снежна покривка од 55 сантиметри, информира УХРМ. Во Пожаране е формирана снежна покривка од 37 сантиметри, во Лазарополе од 25, во Тетово од 8, а во Берово од 5 сантиметри.

ВЕЧЕРВА СНЕГ И ДОЖД Погледнете каде вечерва ќе врне дожд а каде снег

ВЕЧЕРВА СНЕГ И ДОЖД: Погледнете каде вечерва ќе врне дожд, а каде снег

пред една недела - Infomax - Без катеторија

Висината на снежната покривка во Маврово до 16 часот изнесува 55 сантиметри, во Пожаране 37, Лазарополе 25, Ѓуриште 19, Тетово осум, Берово пет и два сантиметри во Охрид.

Во Маврово до попладнево наврнати 55 сантиметри снег

Во Маврово до попладнево наврнати 55 сантиметри снег

пред една недела - +Инфо - Македонија

Висината на снежната покривка во Маврово до 16 часот изнесува 55 сантиметри, во Пожаране 37, Лазарополе 25, Ѓуриште 19, Тетово осум, Берово пет и два сантиметри во Охрид.

Во Маврово до попладнево наврнати 55 сантиметри снег

Во Маврово до попладнево наврнати 55 сантиметри снег

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Како што соопштија од УХМР за девет часа во Маврово наврнале 17 литри на метар квадратен воден талог, во Пожаране 16, Тетово 13, Охрид 12, десет во Лазарополе, четири во Скопје.

Метео Од петок стабилизирање на временската состојба

Метео: Од петок стабилизирање на временската состојба

пред една недела - МТВ 1 - Македонија

Утре во Македонија ќе преовладува променливо облачно време. Во западните делови ќе има повремени локални врнежи од снег со послаб интензитет особено претпладне.

Подгответе се за обилни врнежи дожд доаѓа и снегот  снежна покривка од 45 сантиметри

Подгответе се за обилни врнежи дожд, доаѓа и снегот – снежна покривка од 45 сантиметри

пред една недела - MK News - Македонија

Најмногу снег има во Маврови Анови, 45 сантиметри, Крушево 26, Ѓуриште 20… Времето Попладне во западните делови ќе има пообилни...

Најстудено во Маврово попладне нови врнежи

Најстудено во Маврово, попладне нови врнежи

пред една недела - Алфа - Македонија

Најмногу снег има во Маврови Анови, 45 сантиметри, Крушево 26, Ѓуриште 20. Најстудено изутрина во Македонија е во Берово,...

Облачно со дожд и снег на планините

Облачно со дожд и снег на планините

пред една недела - Алфа - Македонија

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи, кои долж Повардарието ќе бидат од дожд, во останатите делови од дожд и снег, а на планините од снег.

Најстудено во Маврово попладне нови врнежи

Најстудено во Маврово, попладне нови врнежи

пред една недела - Сител - Македонија

Најстудено изутрина во Македонија е во Берово, -7 степени, по што следат  Лазарополе со -4, Маврово, Крива Паланка, Крушево...

Облачно со дожд и снег на планините

Облачно со дожд и снег на планините

пред една недела - 24 вести - Македонија

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи, кои долж Повардарието ќе бидат од дожд, во останатите делови од дожд и снег, а на планините од снег.

Најстудено во Маврово најмногу снег во Маврови Анови

Најстудено во Маврово,најмногу снег во Маврови Анови

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Најмногу снег има во Маврови Анови, 45 сантиметри, Крушево 26, Ѓуриште 20...

Подгответе се за обилни врнежи дожд доаѓа и снегот  снежна покривка од 45 сантиметри

Подгответе се за обилни врнежи дожд, доаѓа и снегот - снежна покривка од 45 сантиметри

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Најстудено изутрина во Македонија е во Берово, -7 степени, по што следат Лазарополе со -4, Маврово, Крива Паланка, Крушево...

Облачно со дожд и снег на планините

Облачно со дожд и снег на планините

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Пообилни ќе бидат во западните и југоисточните подрачја каде ќе наврнат над 30 л/м2. Снежната покривка ќе се зголеми, на планините позначително.

Најстудено во Маврово попладне ќе врне

Најстудено во Маврово, попладне ќе врне

пред една недела - +Инфо - Македонија

Најстудено изутрина во Македонија е во Берово, -7 степени, по што следат Лазарополе со -4, Маврово, Крива Паланка, Крушево...

Најстудено во Маврово попладне врнежи

Најстудено во Маврово, попладне врнежи

пред една недела - Пулс 24 - Македонија

Најстудено изутрина во Македонија е во Берово, -7 степени, по што следат Лазарополе со -4, Маврово, Крива Паланка, Крушево...

Временска прогноза за наредните 5 дена

Временска прогноза за наредните 5 дена

пред една недела - Скопје Инфо - Без катеторија

Денес е вторник, 13 февруари 2018 година, 44-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:27, а ќе зајде во 17:08 часот. Денот ќе трае 10 часа и 41 минути.

Најстудено во Маврово попладне нови врнежи

Најстудено во Маврово, попладне нови врнежи

пред една недела - A1on - Македонија

Најстудено изутрина во Македонија е во Берово, -7 степени, по што следат Лазарополе со -4, Маврово, Крива Паланка, Крушево...

Денеска облачно со врнежи од дожд и снег

Денеска облачно со врнежи од дожд и снег

пред една недела - Денар - Економија

Под влијание на влажен бран денеска во повеќе делови од Македонија ќе има врнежи, кои по должината на Повардарјето ќе бидат од дожд, во другите делови од дожд и снег, а на планините од снег, информира УХРМ.

Македонија окована во студ Температурите длабоко под нула не чека поголем студ

Македонија окована во студ: Температурите длабоко под нула, не чека поголем студ

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Најстудено изутрина во Македонија е во Берово, -7 степени, по што следат Лазарополе со -4, Маврово, Крива Паланка, Крушево...

ДЕНЕС ВРЕМЕТО Облачно со врнежи од дожд и снег

ДЕНЕС ВРЕМЕТО:Облачно со врнежи од дожд и снег

пред една недела - Infomax - Без катеторија

Денеска времето ќе биде облачно со врнежи кои вдолж Повардарието ќе бидат од дожд, а во останатите делови од дожд и снег, а на планините од снег.

Облачно со врнежи од дожд и снег

Облачно со врнежи од дожд и снег

пред една недела - A1on - Македонија

Под влијание на влажен бран денеска во повеќе делови од Македонија ќе има врнежи, кои по должината на Повардарјето ќе бидат од дожд, во другите делови од дожд и снег, а на планините од снег, информира УХРМ.

Влажен и студен бран во Македонија Обилни врнежи но и снег

Влажен и студен бран во Македонија: Обилни врнежи но и снег

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Под влијание на влажен бран денеска во повеќе делови од Македонија ќе има врнежи, кои по должината на Повардарието ќе бидат од дожд, во другите делови од дожд и снег.

Облачно и врнежливо време со температура до 9 степени

Облачно и врнежливо време со температура до 9 степени

пред една недела - Либертас - Македонија

Времето денеска ќе биде облачно со врнежи, кои долж Повардарието ќе бидат од дожд, во останатите делови од дожд и снег, а на планините од снег.

Времето денеска облачно со дожд и снег на планините

Времето денеска облачно со дожд и снег на планините

пред една недела - еМАГАЗИН - Македонија

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи, кои долж Повардарието ќе бидат од дожд, во останатите делови од дожд и снег, а на планините од снег.

Времето денеска Променливо облачно со врнежи од дожд и снег

Времето денеска: Променливо облачно со врнежи од дожд и снег

пред една недела - Канал 77 - Македонија

Под влијание на влажен бран денеска во повеќе делови од Македонија ќе има врнежи, кои по должината на Повардарјето ќе бидат од дожд, во другите делови од дожд и снег, а на планините од снег, информира УХРМ.

Облачно време со врнежи од дожд и снег

Облачно време со врнежи од дожд и снег

пред една недела - Вечер - Македонија

Под влијание на влажен бран денеска во повеќе делови од Македонија ќе има врнежи, кои по должината на Повардарјето ќе бидат од дожд, во другите делови од дожд и снег, а на планините од снег, информира УХРМ.

Облачно време со врнежи од дожд и снег

Облачно време со врнежи од дожд и снег

пред една недела - Макфакс - Македонија

Под влијание на влажен бран денеска во повеќе делови од Македонија ќе има врнежи, кои по должината на Повардарјето ќе бидат од дожд, во другите делови од дожд и снег, а на планините од снег, информира УХРМ.

Облачно време со врнежи од дожд и снег

Облачно време со врнежи од дожд и снег

пред една недела - Кајгана - Македонија

Под влијание на влажен бран денеска во повеќе делови од Македонија ќе има врнежи, кои по должината на Повардарјето ќе бидат од дожд, во другите делови од дожд и снег, а на планините од снег, информира УХРМ.

Временска најава за утре  очекувајте дожд и снег

Временска најава за утре - очекувајте дожд и снег

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Нов влажен бран со врнежи од дожд и снег се очекува во вторник попладне и в среда. Во вторник времето ќе биде облачно, а  попладне и во текот на ноќта со врнежи од дожд, а на повисоките места и на планините со снег.

Времеплов
x