20
И Кратово е критичен

И Кратово е критичен

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Во Тетово снег, во Кратово дожд...Доколку временските услови не се променат нема да биде чудно доколку дел од утрешните мечевите во рамките на стартот на пролетниот дел од сезоната во ПМФЛ бидат одложени.

Тетово како Пјонгчанг  Снег го затрупа стадионот  ФОТОГАЛЕРИЈА

Тетово како Пјонгчанг: Снег го затрупа стадионот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

ФОТО: ПЕТР СТОЈАНОВСКИ Во Тетово има вистински зимски услови. На помалку од 24 часа до почеток на утрешното дерби меѓу Шкендија и Вардар, стадионот во Тетово е прекриен со снег.

Времеплов
x