20
Утре стартува пролетната фудбалска сезона

Утре стартува пролетната фудбалска сезона

пред 3 месеци - Сител - Фудбал

Денеска заврши зимската пауза за фудбалерите од домашното првенство. Утре  се игра првото пролетно коло кое носи дерби во Тетово.

Тетово како Пјонгчанг  Снег го затрупа стадионот  ФОТОГАЛЕРИЈА

Тетово како Пјонгчанг: Снег го затрупа стадионот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

пред 3 месеци - Sportmedia - Фудбал

ФОТО: ПЕТР СТОЈАНОВСКИ Во Тетово има вистински зимски услови. На помалку од 24 часа до почеток на утрешното дерби меѓу Шкендија и Вардар, стадионот во Тетово е прекриен со снег.

Шкендија со Муслиу без Вакили против Вардар

Шкендија со Муслиу без Вакили против Вардар

пред 3 месеци - Sportmedia - Фудбал

„Ова е големо дерби во нашето првенство, но Шкендија нема да има некакив посебен притисок. Имаме добра предност од 8 бодови и верувам дека со победа ќе бидеме многу блиску до титула“, изјави Ќатип Османи.

Хасани  Сега сме фаворити против Вардар  со победа ќе бидеме блиску до титулата

Хасани: Сега сме фаворити против Вардар, со победа ќе бидеме блиску до титулата

пред 3 месеци - Sportmedia - Фудбал

Ферхан Хасани вели дека по неколку сезони, конечно Шкендија ја има пол-позицијата во однос на големиот ривал Вардар и сега...

Шкендија очекува победа во дербито со Вардар

Шкендија очекува победа во дербито со Вардар

пред 3 месеци - Канал 77 - Фудбал

Фудбалскиот клуб Шкендија очекува победа на првиот натпреварот од пролетната сезона од Првата македонска фудбалска лига. Со победата како што велат, ќе бидат поблиску до освојувањето на првенствототo, со голема предност пред Вардар од 11 поени.

Вардар без Брдаровски и Велковски против Шкендија

Вардар без Брдаровски и Велковски против Шкендија

пред 3 месеци - Sportmedia - Фудбал

Владица Брдаровски и Дарко Велковски нема да играат за шампионот Вардар против Шкендија, утре во Тетово во големото дерби...

Времеплов
x