20
Нова мизерија за Лаказет   во аут барем шест недели

Нова мизерија за Лаказет – во аут барем шест недели

пред 3 месеци - Top Sport - Фудбал

Арсенал потврди дека нивниот француски напаѓач Александер Лаказет ќе паузира најмалку шест недели откако беше на операција на левото колено.

Венгер останува без напаѓачи во Лига Европа

Венгер останува без напаѓачи во Лига Европа

пред 3 месеци - Канал 5 - Кошарка

Веста е исклучително непријатна за менаџерот на „топџиите“ Арсен Венгер, чиј избор на напаѓачи за Лига Европа станува исклучително ограничен.

Трагичарот Лаказет подлегна на непланирана операција  Арсенал излезе со официјално соопштение

Трагичарот Лаказет подлегна на непланирана операција, Арсенал излезе со официјално соопштение

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Александер Лаказет изминатиов викенд беше вистински трагичар на дерби натпрварот кој го одиграа Тотенхем и Арсенал на „Вембли“,...

Најдобриот стрелец на Арсенал на операција

Најдобриот стрелец на Арсенал на операција

пред 3 месеци - Кајгана - Фудбал

Арсен Венгер е на голема мака бидејќи главната ѕвезда на неговиот напад, Александар Лаказет, поради повреда на коленото ќе отсуствува најмалку шест недели од теренот.

Венгер откри зошто пропаднал јануарскиот трансфер на Еванс во Арсенал

Венгер откри зошто пропаднал јануарскиот трансфер на Еванс во Арсенал

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Џони Еванс беше посакуван од Арсен Венгер и Арсенал, но лондонскиот клуб не успеа да го комплетира неговиот трансфер во јануарскиот преоден рок.

Времеплов
x