20
Еве каде вечерва ќе врне снег а каде дожд

Еве каде вечерва ќе врне снег, а каде дожд

пред 3 месеци - Вечер - Македонија

Висината на снежната покривка во Маврово до 16 часот изнесува 55 сантиметри, во Пожаране 37, Лазарополе 25, Ѓуриште 19, Тетово осум, Берово пет и два сантиметри во Охрид.

Во Маврово до попладнево наврнати 55 сантиметри снег

Во Маврово до попладнево наврнати 55 сантиметри снег

пред 3 месеци - Сител - Македонија

Висината на снежната покривка во Маврово до 16 часот изнесува 55 сантиметри, во Пожаране 37, Лазарополе 25, Ѓуриште 19, Тетово осум, Берово пет и два сантиметри во Охрид.

Снежна покривка од половина метар во Маврово

Снежна покривка од половина метар во Маврово

пред 3 месеци - Вечер - Македонија

Во Маврово до 16 часот е формирана снежна покривка од 55 сантиметри, информира УХРМ. Во Пожаране е формирана снежна покривка од 37 сантиметри, во Лазарополе од 25, во Тетово од 8, а во Берово од 5 сантиметри.

Каде наврна најмногу снег и колку изнесува снежната покривка

Каде наврна најмногу снег и колку изнесува снежната покривка

пред 3 месеци - Прес 24 - Македонија

Висината на снежната покривка во Маврово до 16 часот изнесува 55 сантиметри, во Пожаране 37, Лазарополе 25, Ѓуриште 19, Тетово осум, Берово пет и два сантиметри во Охрид.

Снежна покривка од половина метар во Маврово

Снежна покривка од половина метар во Маврово

пред 3 месеци - Макфакс - Македонија

Во Маврово до 16 часот е формирана снежна покривка од 55 сантиметри, информира УХРМ. Во Пожаране е формирана снежна покривка од 37 сантиметри, во Лазарополе од 25, во Тетово од 8, а во Берово од 5 сантиметри.

ВЕЧЕРВА СНЕГ И ДОЖД Погледнете каде вечерва ќе врне дожд а каде снег

ВЕЧЕРВА СНЕГ И ДОЖД: Погледнете каде вечерва ќе врне дожд, а каде снег

пред 3 месеци - Infomax - Без катеторија

Висината на снежната покривка во Маврово до 16 часот изнесува 55 сантиметри, во Пожаране 37, Лазарополе 25, Ѓуриште 19, Тетово осум, Берово пет и два сантиметри во Охрид.

Во Маврово до попладнево наврнати 55 сантиметри снег

Во Маврово до попладнево наврнати 55 сантиметри снег

пред 3 месеци - +Инфо - Македонија

Висината на снежната покривка во Маврово до 16 часот изнесува 55 сантиметри, во Пожаране 37, Лазарополе 25, Ѓуриште 19, Тетово осум, Берово пет и два сантиметри во Охрид.

Во Маврово до попладнево наврнати 55 сантиметри снег

Во Маврово до попладнево наврнати 55 сантиметри снег

пред 3 месеци - Популарно - Македонија

Висината на снежната покривка во Маврово до 16 часот изнесува 55 сантиметри, во Пожаране 37, Лазарополе 25, Ѓуриште 19, Тетово осум, Берово пет и два сантиметри во Охрид.

Во Маврово до попладнево наврнати 55 сантиметри снег

Во Маврово до попладнево наврнати 55 сантиметри снег

пред 3 месеци - Канал 5 - Македонија

Како што соопштија од УХМР за девет часа во Маврово наврнале 17 литри на метар квадратен воден талог, во Пожаране 16, Тетово 13, Охрид 12, десет во Лазарополе, четири во Скопје.

УХМР 55 сантиметри снег во Маврово

УХМР: 55 сантиметри снег во Маврово

пред 3 месеци - A1on - Македонија

Во Маврово до 16 часот е формирана снежна покривка од 55 сантиметри, информира УХМР. Во Пожаране е формирана снежна покривка од 37 сантиметри, во Лазарополе од 25, во Тетово од 8, а во Берово од 5 сантиметри.

Метео Од петок стабилизирање на временската состојба

Метео: Од петок стабилизирање на временската состојба

пред 3 месеци - МТВ 1 - Македонија

Утре во Македонија ќе преовладува променливо облачно време. Во западните делови ќе има повремени локални врнежи од снег со послаб интензитет особено претпладне.

Подгответе се за обилни врнежи дожд доаѓа и снегот  снежна покривка од 45 сантиметри

Подгответе се за обилни врнежи дожд, доаѓа и снегот – снежна покривка од 45 сантиметри

пред 3 месеци - MK News - Македонија

Најмногу снег има во Маврови Анови, 45 сантиметри, Крушево 26, Ѓуриште 20… Времето Попладне во западните делови ќе има пообилни...

Во Маврово до попладнево наврнати 55 сантиметри снег еве што не очекува ноќва

Во Маврово до попладнево наврнати 55 сантиметри снег, еве што не очекува ноќва

пред 3 месеци - Либертас - Македонија

Висината на снежната покривка во Маврово до 16 часот изнесува 55 сантиметри, во Пожаране 37, Лазарополе 25, Ѓуриште 19, Тетово осум, Берово пет и два сантиметри во Охрид.

Најстудено во Маврово попладне нови врнежи

Најстудено во Маврово, попладне нови врнежи

пред 3 месеци - Алфа - Македонија

Најмногу снег има во Маврови Анови, 45 сантиметри, Крушево 26, Ѓуриште 20. Најстудено изутрина во Македонија е во Берово,...

Облачно со дожд и снег на планините

Облачно со дожд и снег на планините

пред 3 месеци - Алфа - Македонија

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи, кои долж Повардарието ќе бидат од дожд, во останатите делови од дожд и снег, а на планините од снег.

Најстудено во Маврово попладне нови врнежи

Најстудено во Маврово, попладне нови врнежи

пред 3 месеци - Сител - Македонија

Најстудено изутрина во Македонија е во Берово, -7 степени, по што следат  Лазарополе со -4, Маврово, Крива Паланка, Крушево...

Временска прогноза за наредните 5 дена

Временска прогноза за наредните 5 дена

пред 3 месеци - Скопје Инфо - Без катеторија

Денес е вторник, 13 февруари 2018 година, 44-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:27, а ќе зајде во 17:08 часот. Денот ќе трае 10 часа и 41 минути.

Најстудено во Маврово најмногу снег во Маврови Анови

Најстудено во Маврово,најмногу снег во Маврови Анови

пред 3 месеци - Канал 5 - Македонија

Најмногу снег има во Маврови Анови, 45 сантиметри, Крушево 26, Ѓуриште 20...

Подгответе се за обилни врнежи дожд доаѓа и снегот  снежна покривка од 45 сантиметри

Подгответе се за обилни врнежи дожд, доаѓа и снегот - снежна покривка од 45 сантиметри

пред 3 месеци - Прес 24 - Македонија

Најстудено изутрина во Македонија е во Берово, -7 степени, по што следат Лазарополе со -4, Маврово, Крива Паланка, Крушево...

Облачно со дожд и снег на планините

Облачно со дожд и снег на планините

пред 3 месеци - Канал 5 - Македонија

Пообилни ќе бидат во западните и југоисточните подрачја каде ќе наврнат над 30 л/м2. Снежната покривка ќе се зголеми, на планините позначително.

Најстудено во Маврово попладне ќе врне

Најстудено во Маврово, попладне ќе врне

пред 3 месеци - +Инфо - Македонија

Најстудено изутрина во Македонија е во Берово, -7 степени, по што следат Лазарополе со -4, Маврово, Крива Паланка, Крушево...

Облачно со дожд и снег на планините

Облачно со дожд и снег на планините

пред 3 месеци - 24 вести - Македонија

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи, кои долж Повардарието ќе бидат од дожд, во останатите делови од дожд и снег, а на планините од снег.

Денеска облачно со врнежи од дожд и снег

Денеска облачно со врнежи од дожд и снег

пред 3 месеци - Денар - Економија

Под влијание на влажен бран денеска во повеќе делови од Македонија ќе има врнежи, кои по должината на Повардарјето ќе бидат од дожд, во другите делови од дожд и снег, а на планините од снег, информира УХРМ.

Македонија окована во студ Температурите длабоко под нула не чека поголем студ

Македонија окована во студ: Температурите длабоко под нула, не чека поголем студ

пред 3 месеци - Прес 24 - Македонија

Најстудено изутрина во Македонија е во Берово, -7 степени, по што следат Лазарополе со -4, Маврово, Крива Паланка, Крушево...

ДЕНЕС ВРЕМЕТО Облачно со врнежи од дожд и снег

ДЕНЕС ВРЕМЕТО:Облачно со врнежи од дожд и снег

пред 3 месеци - Infomax - Без катеторија

Денеска времето ќе биде облачно со врнежи кои вдолж Повардарието ќе бидат од дожд, а во останатите делови од дожд и снег, а на планините од снег.

Влажен и студен бран во Македонија Обилни врнежи но и снег

Влажен и студен бран во Македонија: Обилни врнежи но и снег

пред 3 месеци - Прес 24 - Македонија

Под влијание на влажен бран денеска во повеќе делови од Македонија ќе има врнежи, кои по должината на Повардарието ќе бидат од дожд, во другите делови од дожд и снег.

Најстудено во Маврово попладне врнежи

Најстудено во Маврово, попладне врнежи

пред 3 месеци - Пулс 24 - Македонија

Најстудено изутрина во Македонија е во Берово, -7 степени, по што следат Лазарополе со -4, Маврово, Крива Паланка, Крушево...

Најстудено во Маврово попладне нови врнежи

Најстудено во Маврово, попладне нови врнежи

пред 3 месеци - A1on - Македонија

Најстудено изутрина во Македонија е во Берово, -7 степени, по што следат Лазарополе со -4, Маврово, Крива Паланка, Крушево...

Облачно со врнежи од дожд и снег

Облачно со врнежи од дожд и снег

пред 3 месеци - A1on - Македонија

Под влијание на влажен бран денеска во повеќе делови од Македонија ќе има врнежи, кои по должината на Повардарјето ќе бидат од дожд, во другите делови од дожд и снег, а на планините од снег, информира УХРМ.

Облачно време со врнежи од дожд и снег

Облачно време со врнежи од дожд и снег

пред 3 месеци - Вечер - Македонија

Под влијание на влажен бран денеска во повеќе делови од Македонија ќе има врнежи, кои по должината на Повардарјето ќе бидат од дожд, во другите делови од дожд и снег, а на планините од снег, информира УХРМ.

Времеплов
x