20
Рамос и неговиот стил станаа хит на карневалите  галерија

Рамос и неговиот стил станаа хит на карневалите (галерија)

пред една недела - Top Sport - Фудбал

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос е препознатлив по својот екстравагантен начин на облекување, но неговиот последен „хит“, синото палто кое наликуваше на работничко стана хит на карневалите во Шпанија.

Учесници на карневалот го копираа шокантниот стил на Рамос  па добија поздрав од капитенот на Реал

Учесници на карневалот го копираа шокантниот стил на Рамос, па добија поздрав од капитенот на Реал

пред една недела - Дерби - Фудбал

Паралелно со традиционалниот карневал во Рио де Жанеиро, во последните неколку години во истиот период е актуелен и карневалот кој се одржува во Мадрид, а од кој сега ни пристигна една урнебесна слика поврзана со капитенот на Реал.

Времеплов
x