20
Зидан пред мечот со ПСЖ  Не ми е гајле за мојата иднина

Зидан пред мечот со ПСЖ: Не ми е гајле за мојата иднина

пред 4 дена - Канал 5 - Фудбал

- Немам што да докажувам против ПСЖ. Да, јас сум од Марсеј, постои историско ривалство со ПСЖ, но мислам за Мадрид - ПСЖ, рече тренерот на „белите“ на денешната прес-конференција.

Зидан пред мечот со ПСЖ  Не ми е гајле за мојата иднина

Зидан пред мечот со ПСЖ: Не ми е гајле за мојата иднина

пред 4 дена - +Инфо - Спорт

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан покажа самодоверба пред првиот дуел со Париз Сен Жермен во осминафиналето од Лигата на шампионите, која ќе се одигра утре на „Бернабеу“.

Зидан за првпат посочи кој тренер може да го наследи во Реал

Зидан за првпат посочи кој тренер може да го наследи во Реал

пред 5 дена - Дерби - Фудбал

Зинедин Зидан ја одржа стандардната прес-конференција во пресрет на утрешниот голем меч меѓу Реал Мадрид и ПСЖ во Лигата...

Роналдо  ПСЖ е одличен состав  ама Реал

Роналдо: ПСЖ е одличен состав, ама Реал…

пред 5 дена - Дерби - Фудбал

Утре и задутре на големата сцена се враќаат натпреварите од Лигата на шампионите, а најголемо влијание предизвикува пресметката меѓу Реал Мадрид и Пари Сен Жермен која се игра на „Сантијаго Бернабеу“.

Марсело  Нејмар ќе игра за Реал Мадрид

Марсело: Нејмар ќе игра за Реал Мадрид

пред 5 дена - Sportmedia - Фудбал

Дефанзивецот верува дека во скоро време, соиграчот од репрезентација ќе дојде да играат заедно и на клупски план Уште два дена до првиот дуел меѓу Реал Мадрид и Пари Сен Жермен во осминафиналето од Лигата на шампионите, а атмосферата се подгреа.

Марсело  Нејмар еден ден ќе игра во Реал

Марсело: Нејмар еден ден ќе игра во Реал

пред 6 дена - +Инфо - Спорт

Бразилскиот фудбалер на Реал Мадрид, Марсело е убеден дека неговиот соиграч од репрезентацијата, Нејмар, еден ден ќе биде дел од „кралскиот клуб“.

Марсело даде свое предвидување за можната преселба на Нејмар во Реал

Марсело даде свое предвидување за можната преселба на Нејмар во Реал

пред 6 дена - Дерби - Фудбал

Бразилецот Нејмар секако ќе биде еден од играчите кои ќе бидат во центарот на вниманието на престојниот дуел кој ќе го имаат...

Времеплов
x