20
Ризикот посилен од желбата  Мејсон се откажа од фудбалот

Ризикот посилен од желбата: Мејсон се откажа од фудбалот

пред 3 месеци - Sportmedia - Фудбал

Мејсон кој неодамна стана татко, се одлучил на ваков чекор по совети од невролози и неврохирурзи Играчот од средниот ред на Хал сити, Рајан Мејсон е принуден да се откаже од фудбалот на 26 години по совет на лекарите.

Мејсон со 26 години му кажа збогум на фудбалот  причина е хорор повредата на главата

Мејсон со 26 години му кажа збогум на фудбалот, причина е хорор повредата на главата

пред 3 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Рајан Мејсон е принуден да замине во пензија, фудбалерот на Хал Сити не сака да ризикува со својот живот и со 26 години му...

Мејсон ја завршува кариерата на 26 години

Мејсон ја завршува кариерата на 26 години

пред 3 месеци - Идивиди - Фудбал

Фудбалерот на Хал, Рајан Мејсон, е принуден да ја заврши својата кариера на 26-годишна возраст поради фрактура на черепот добиена минатата година на дуелот со Челзи, објави Би-Би-Си.

Рајан Мејсон ја заврши кариерата

Рајан Мејсон ја заврши кариерата

пред 3 месеци - Top Sport - Фудбал

Играчот на Хал Сити Рајан Мејсон на 26-годишна возраст мора да ја заврши фудбалската кариера поради фрактура на черепот со која се здоби пред една година на натпреварот против Челси, објави Би би си.

Тажен крај  Играчот на Хал  Рајан Мејсон на 26 години ја заврши кариерата

Тажен крај: Играчот на Хал, Рајан Мејсон на 26 години ја заврши кариерата

пред 3 месеци - Кајгана - Фудбал

Фудбалер на Хал Сити ќе мора да ја заврши предвреме професионалната кариера поради тешка повреда со која се здоби пред една година.

Фудбалерот кој ја доживеа најтешката повреда во Премиер лигата стави крај на кариерата

Фудбалерот кој ја доживеа најтешката повреда во Премиер лигата стави крај на кариерата

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Рајан Мејсон во јануари минатата година имаше ужасен судир со Кејхил по кој мораше да му биде правена операција на черепот,...

Времеплов
x