20
Струмичанец ги насамарил Серена Вилијамс Навратилова Би Би Си и Адидас

Струмичанец ги насамарил Серена Вилијамс, Навратилова, Би-Би-Си и Адидас

пред една недела - Алфа - Македонија

Струмичанецот Дарко Грнчаров е новата светска тениска контроверза откако за време на Австралија опен предизвика интерес од светската јавност за своите ставови за правата на хомосексуалците.

Приказната за тенисерот Дарко Грнчаров Истина

Приказната за „тенисерот“ Дарко Грнчаров (Истина)

пред една недела - 365 - Без катеторија

16 Споделувања Share Tweet Струмичанецот Дарко Грнчаров е новата светска тениска контроверза откако за време на Австралија опен предизвика интерес од светската јавност за своите ставови за правата на хомосексуалците.

Како тенисерот Дарко Грнчаров успеа да ги измами Серена Вилијамс Навратилова и Би Би Си

Како “тенисерот“ Дарко Грнчаров успеа да ги измами Серена Вилијамс, Навратилова и „Би-Би-Си“

пред една недела - Канал 5 - Живот

Со овие зборови Бен Ротенберг, американски новинар кој пишува и за „Њујорк тајмс“, ја започнува својата колумна, во која ја открива приказната за лажниот тенисер од Македонија.

Тенисерот што беше во кома Дарко Грнчаров  не постои

Тенисерот што беше во кома, Дарко Грнчаров – не постои!

пред една недела - Репортер - Сцена

Тенисерот Дарко Грнчаров, кој лани беше во кома шест месеци и кој со својата тажна животна приказна ја воодушеви дури и Серена Вилијамс – не постои.

Како Македонец од Струмица ги насанка Серена Вилијамс и БиБиСи

Како Македонец од Струмица ги насанка Серена Вилијамс и БиБиСи

пред една недела - Off.net.mk - Спорт

Во пресрет на претседателските избори во САД, на големо се зборуваше за лажните вести за потребите на еден од кандидатите кои се штанцаат во Велес.

ИЗМАМА НА ВЕКОТ Македонскиот тенисер што се разбудил од кома  не постои

ИЗМАМА НА ВЕКОТ: Македонскиот тенисер што се разбудил од кома – не постои!

пред една недела - Вечер - Спорт

Дарко Грнчаров, македонски тенисер, чија животна приказна го трогна тенискиот свет, приказна што ја воодушеви Серена Вилијамс,...

Македонскиот тенисер што се разбудил од кома  не постои

Македонскиот тенисер што се разбудил од кома – не постои!

пред една недела - Top Sport - Спорт

Дарко Грнчаров, македонски тенисер, чија животна приказна го трогна тенискиот свет, приказна што ја воодушеви Серена Вилијамс,...

Времеплов
x