20
Звезда успеа да остане непоразена против ЦСКА

Звезда успеа да остане непоразена против ЦСКА

пред 4 дена - Top Sport - Фудбал

Црвена Звезда и ЦСКА Москва го одиграа првиот меч од европските купови во 2018 година, откако на „Рајко Митиќ“ одиграа 0:0 против силната ЦСКА Москва и ќе се обидат да изненадат во Русија следната недела.

Навивач на ЦСКА Москва почина во Белград

Навивач на ЦСКА Москва почина во Белград

пред 4 дена - Канал 5 - Свет

Навивачот починал  неколку часа пред натпреварот на „армејците“' против Црвена Ѕвезда од шеснаесетфиналето на Лигата на Европа, кој се игра во моментов.

Во Белград почина навивач на ЦСКА Москва

Во Белград почина навивач на ЦСКА Москва

пред 5 дена - Sportmedia - Фудбал

Симпатизерот на рускиот тим не учествувал во никакви навивачи конфликт, туку починал од срцев удар Црвена Звезда и ЦСКА Москва вечерва играат во Белград, во меч од нокаут фазата во Лигата на Европа.

Тргнале за Белград уапсени во Будимпешта

Тргнале за Белград уапсени во Будимпешта

пред 5 дена - Top Sport - Фудбал

Навивачи на ЦСКА Москва кои патувале за Белград на првиот натпревар во рамките на 1/16 финалето во Лига Европа против Црвена звезда биле уапсени во Будимпешта.

Времеплов
x