20
СЕХА  Пораз на Металург во Загреб

СЕХА: Пораз на Металург во Загреб

пред една недела - Top Sport - Ракомет

ППД Загреб забележа рутинска победа над Металург 30:28 (15:13) во рамките на 14.коло во СЕХА лигата. Металург го забележа осмиот пораз и остана седмата позиција со 16 бода, а Загреб со десеттата стигна до 31.

Силниот отпор на Металург недоволен за бодови во Загреб

Силниот отпор на Металург недоволен за бодови во Загреб

пред една недела - РК Металург - Ракомет

Металург ја загуби средбата од 14. коло, која во Загреб ја одигра со екипата на ППД Загреб. Поразени сме со резултат 30:28 (15:13), иако во текот на целиот натпревар бевме во позиција да се бориме за двата бода.

И покрај сите проблеми  борбеноста не згаснува   Металург тесно поразен во Загреб

И покрај сите проблеми, борбеноста не згаснува – Металург тесно поразен во Загреб

пред една недела - 24 вести - Спорт

Ракометарите на Металург за миг повторно заборавија на проблемите со неисплатени плати, па одиграа уште достоен натпревар на гости против Загреб, кој, сепак на крајот ја оправда фаворитската улога и славеше со 30:28.

Металург замина за Загреб

Металург замина за Загреб

пред една недела - РК Металург - Ракомет

Македонскиот вицешампион пред малку замина за Загреб, каде утре го чека средба со екипата на ППД Загреб. Се работи за натпревар од 14.

Времеплов
x