20
Ќе биде интересно летово  Кутињо се враќа на Енфилд

Ќе биде интересно летово: Кутињо се враќа на Енфилд!?

пред една недела - Фаланга - Спорт

Само неколку месеци по спектакуларниот трансфер во Барселона, Фелипе Кутињо би можел да се врати на Енфилд каде играше до пред два месеца.

Кутињо станува Португалец

Кутињо станува Португалец

пред една недела - +Инфо - Спорт

Фудбалерот на Барселона, Филипе Кутињо започнал постапка за вадење на португалски пасош. На тој начин ќе ослободи квота за странец кој не е од ЕУ во тимот на Ернесто Валверде.

Кутињо станува Португалец

Кутињо станува Португалец

пред една недела - Канал 5 - Фудбал

Во моментов во Барселона играчи кои не доаѓаат од членки на ЕУ, се Јери Мина и Паулињо. Португалскиот закон дозволува ако...

Фелипе Кутињо доби португалски пасош

Фелипе Кутињо доби португалски пасош

пред една недела - Top Sport - Фудбал

Бразилскиот фудбалер Фелипе Кутињо доби португалско државјанство и доби можност во Барселона да настапува како играч од Европската унија, а не како странец.

Времеплов
x