20
Поповски  Ни беше потребен овој меч за да си ја вратиме самодовербата

Поповски: Ни беше потребен овој меч за да си ја вратиме самодовербата

пред една недела - Дерби - Ракомет

Ракометарите на Вардар го заборавија поразот од Барселона и го совладаа составот на Целје со убедливи 35-27 во СЕХА лигата.

Вардар домаќин на Цеље  а Металург гостува во Загреб

Вардар домаќин на Цеље, а Металург гостува во Загреб

пред една недела - Сител - Ракомет

Во регионалната ракометна СЕХА лида денеска и утре на програмата се дуелите од 14.коло. Актуелниот шампион во ова натпреварување Вардар, вечерва пред своите симпатизери (20:45 часот) ќе го угости тимот на Цеље.

Вардар против Цеље за потврда на првото место во СЕХА

Вардар против Цеље за потврда на првото место во СЕХА

пред една недела - МТВ 1 - Ракомет

Ракометарите на Вардар вечер го пречекуваат словенечкиот претставник Цеље во дуел од регионалната СЕХА лига. „Црвено-црните" имаат обезбедено пласман на Ф4 турнирот, но со евентуална победа ќе биде многу близу до освојување на првото место.

Вардар против Цеље за потврда на првото место во СЕХА

Вардар против Цеље за потврда на првото место во СЕХА

пред една недела - Канал 5 - Ракомет

„Црвено-црните" имаат обезбедено пласман на Ф4 турнирот, но со евентуална победа ќе биде многу близу до освојување на првото место.

Чупиќ и натаму е проблем за Вардар

Чупиќ и натаму е проблем за Вардар

пред една недела - Sportmedia - Ракомет

Иван Чупиќ нема да биде во составот на Вардар за утрешната средба против Целје во рамките на СЕХА-лигата. Нема одмор за Вардар.

Раул Гонзалес  Мора да ја сопреме брзата игра на Целје

Раул Гонзалес: Мора да ја сопреме брзата игра на Целје

пред една недела - Sportmedia - Ракомет

Раул Гонзалес повикува на максимално внимание пред мечот на европскиот првак Вардар против Целје во рамките на СЕХА лигата.

Времеплов
x