20
Нема спас од дождот  ни доаѓа и многу снег и пад на температурите

Нема спас од дождот - ни доаѓа и многу снег и пад на температурите

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди во текот на денот Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Студено и ветровито

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе достигне до два, а дневната до осум степени.

УХМР предупредува Вечерва вистински потоп

УХМР предупредува: Вечерва вистински потоп

пред една недела - Прес 24 - Македонија

По најавите за нови врнежи од дожд и снег, можно е извесно зголемување на водостоите на реките, особено во западните и јужните делови од земјата, но сепак не се очекува излевање, соопштија од Управата за хидрометеоролошки работи.

МАКЕДОНИЈА ПОД СНЕГ Западна Македонија под снег погледнете ги фотографиите и снимките

МАКЕДОНИЈА ПОД СНЕГ: Западна Македонија под снег, погледнете ги фотографиите и снимките

пред една недела - Infomax - Македонија

Во Маврово до 16 часот е формирана снежна покривка од 55 сантиметри, информира УХРМ. Во Пожаране е формирана снежна покривка од 37 сантиметри, во Лазарополе од 25, во Тетово од 8, а во Берово од 5 сантиметри.

Еве каде вечерва ќе врне снег а каде дожд

Еве каде вечерва ќе врне снег, а каде дожд

пред една недела - Вечер - Македонија

Висината на снежната покривка во Маврово до 16 часот изнесува 55 сантиметри, во Пожаране 37, Лазарополе 25, Ѓуриште 19, Тетово осум, Берово пет и два сантиметри во Охрид.

Во Маврово до попладнево наврнати 55 сантиметри снег

Во Маврово до попладнево наврнати 55 сантиметри снег

пред една недела - Сител - Македонија

Висината на снежната покривка во Маврово до 16 часот изнесува 55 сантиметри, во Пожаране 37, Лазарополе 25, Ѓуриште 19, Тетово осум, Берово пет и два сантиметри во Охрид.

Снежна покривка од половина метар во Маврово

Снежна покривка од половина метар во Маврово

пред една недела - Вечер - Македонија

Во Маврово до 16 часот е формирана снежна покривка од 55 сантиметри, информира УХРМ. Во Пожаране е формирана снежна покривка од 37 сантиметри, во Лазарополе од 25, во Тетово од 8, а во Берово од 5 сантиметри.

Каде наврна најмногу снег и колку изнесува снежната покривка

Каде наврна најмногу снег и колку изнесува снежната покривка

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Висината на снежната покривка во Маврово до 16 часот изнесува 55 сантиметри, во Пожаране 37, Лазарополе 25, Ѓуриште 19, Тетово осум, Берово пет и два сантиметри во Охрид.

Снежна покривка од половина метар во Маврово

Снежна покривка од половина метар во Маврово

пред една недела - Макфакс - Македонија

Во Маврово до 16 часот е формирана снежна покривка од 55 сантиметри, информира УХРМ. Во Пожаране е формирана снежна покривка од 37 сантиметри, во Лазарополе од 25, во Тетово од 8, а во Берово од 5 сантиметри.

ВЕЧЕРВА СНЕГ И ДОЖД Погледнете каде вечерва ќе врне дожд а каде снег

ВЕЧЕРВА СНЕГ И ДОЖД: Погледнете каде вечерва ќе врне дожд, а каде снег

пред една недела - Infomax - Без катеторија

Висината на снежната покривка во Маврово до 16 часот изнесува 55 сантиметри, во Пожаране 37, Лазарополе 25, Ѓуриште 19, Тетово осум, Берово пет и два сантиметри во Охрид.

УХМР Можно зголемување на водостојот на реките во западните и јужните делови

УХМР: Можно зголемување на водостојот на реките во западните и јужните делови

пред една недела - Сител - Македонија

- Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) попладнево соопшти дека по најавите за нови врнежи од дожд и снег и постудено време можно е извесно зголемување на водостоите на реките особено во западните и јужните делови, но не се очекува излевање.

Во Маврово до попладнево наврнати 55 сантиметри снег

Во Маврово до попладнево наврнати 55 сантиметри снег

пред една недела - +Инфо - Македонија

Висината на снежната покривка во Маврово до 16 часот изнесува 55 сантиметри, во Пожаране 37, Лазарополе 25, Ѓуриште 19, Тетово осум, Берово пет и два сантиметри во Охрид.

Во Маврово до попладнево наврнати 55 сантиметри снег

Во Маврово до попладнево наврнати 55 сантиметри снег

пред една недела - Популарно - Македонија

Висината на снежната покривка во Маврово до 16 часот изнесува 55 сантиметри, во Пожаране 37, Лазарополе 25, Ѓуриште 19, Тетово осум, Берово пет и два сантиметри во Охрид.

Во Маврово до попладнево наврнати 55 сантиметри снег

Во Маврово до попладнево наврнати 55 сантиметри снег

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Како што соопштија од УХМР за девет часа во Маврово наврнале 17 литри на метар квадратен воден талог, во Пожаране 16, Тетово 13, Охрид 12, десет во Лазарополе, четири во Скопје.

УХМР 55 сантиметри снег во Маврово

УХМР: 55 сантиметри снег во Маврово

пред една недела - A1on - Македонија

Во Маврово до 16 часот е формирана снежна покривка од 55 сантиметри, информира УХМР. Во Пожаране е формирана снежна покривка од 37 сантиметри, во Лазарополе од 25, во Тетово од 8, а во Берово од 5 сантиметри.

УХМР апелира за водостојот на реките во западните и јужните делови

УХМР апелира за водостојот на реките во западните и јужните делови

пред една недела - +Инфо - Македонија

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) попладнево соопшти дека по најавите за нови врнежи од дожд и снег и постудено време можно е извесно зголемување на водостоите на реките особено во западните и јужните делови, но не се очекува излевање.

УХМР предупредува Новите врнежи може да го зголемат нивото на реките

УХМР предупредува: Новите врнежи може да го зголемат нивото на реките

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) попладнево соопшти дека по најавите за нови врнежи од дожд и снег и постудено време можно е извесно зголемување на водостоите на реките особено во западните и јужните делови, но не се очекува излевање.

УХРМ апелира за водостојот на реките во западните и јужните делови

УХРМ апелира за водостојот на реките во западните и јужните делови

пред една недела - +Инфо - Македонија

Управата за хидрометеоролошки работи (УХРМ) попладнево соопшти дека по најавите за нови врнежи од дожд и снег и постудено време можно е извесно зголемување на водостоите на реките особено во западните и јужните делови, но не се очекува излевање.

УХРМ Можно зголемување на водостојот на реките во западните и јужните делови

УХРМ: Можно зголемување на водостојот на реките во западните и јужните делови

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Зголемување на нивоата се очекува на реките Треска, Црна Река и Голема река во околината на Ресен, како и на водотеците кои допаѓаат од Кожуф и реките во Гевгелиско-валандовска котлина.

УХМР Можно е зголемување на нивоата на реките по најавите за врнежи од дожд и снег

УХМР: Можно е зголемување на нивоата на реките по најавите за врнежи од дожд и снег

пред една недела - A1on - Македонија

По најавите за нови врнежи од дожд и снег, можно е извесно зголемување на водостоите на реките, особено во западните и јужните делови од земјата, но сепак не се очекува излевање, соопштија од Управата за хидрометеоролошки работи.

Новите врнежи може да го зголемат нивото на реките

Новите врнежи може да го зголемат нивото на реките

пред една недела - Пулс 24 - Македонија

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) попладнево соопшти дека по најавите за нови врнежи од дожд и снег и постудено време можно е извесно зголемување на водостоите на реките особено во западните и јужните делови, но не се очекува излевање.

Метео Од петок стабилизирање на временската состојба

Метео: Од петок стабилизирање на временската состојба

пред една недела - МТВ 1 - Македонија

Утре во Македонија ќе преовладува променливо облачно време. Во западните делови ќе има повремени локални врнежи од снег со послаб интензитет особено претпладне.

Подгответе се за обилни врнежи дожд доаѓа и снегот  снежна покривка од 45 сантиметри

Подгответе се за обилни врнежи дожд, доаѓа и снегот – снежна покривка од 45 сантиметри

пред една недела - MK News - Македонија

Најмногу снег има во Маврови Анови, 45 сантиметри, Крушево 26, Ѓуриште 20… Времето Попладне во западните делови ќе има пообилни...

Во Маврово до попладнево наврнати 55 сантиметри снег еве што не очекува ноќва

Во Маврово до попладнево наврнати 55 сантиметри снег, еве што не очекува ноќва

пред една недела - Либертас - Македонија

Висината на снежната покривка во Маврово до 16 часот изнесува 55 сантиметри, во Пожаране 37, Лазарополе 25, Ѓуриште 19, Тетово осум, Берово пет и два сантиметри во Охрид.

Најстудено во Маврово попладне нови врнежи

Најстудено во Маврово, попладне нови врнежи

пред една недела - Алфа - Македонија

Најмногу снег има во Маврови Анови, 45 сантиметри, Крушево 26, Ѓуриште 20. Најстудено изутрина во Македонија е во Берово,...

Облачно со дожд и снег на планините

Облачно со дожд и снег на планините

пред една недела - Алфа - Македонија

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи, кои долж Повардарието ќе бидат од дожд, во останатите делови од дожд и снег, а на планините од снег.

Најстудено во Маврово попладне нови врнежи

Најстудено во Маврово, попладне нови врнежи

пред една недела - Сител - Македонија

Најстудено изутрина во Македонија е во Берово, -7 степени, по што следат  Лазарополе со -4, Маврово, Крива Паланка, Крушево...

Временска прогноза за наредните 5 дена

Временска прогноза за наредните 5 дена

пред една недела - Скопје Инфо - Без катеторија

Денес е вторник, 13 февруари 2018 година, 44-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:27, а ќе зајде во 17:08 часот. Денот ќе трае 10 часа и 41 минути.

Најстудено во Маврово најмногу снег во Маврови Анови

Најстудено во Маврово,најмногу снег во Маврови Анови

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Најмногу снег има во Маврови Анови, 45 сантиметри, Крушево 26, Ѓуриште 20...

Подгответе се за обилни врнежи дожд доаѓа и снегот  снежна покривка од 45 сантиметри

Подгответе се за обилни врнежи дожд, доаѓа и снегот - снежна покривка од 45 сантиметри

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Најстудено изутрина во Македонија е во Берово, -7 степени, по што следат Лазарополе со -4, Маврово, Крива Паланка, Крушево...

Времеплов
x