20
Груевски Јанакиески и Пешевски денеска на обвинителна клупа

Груевски, Јанакиески и Пешевски денеска на обвинителна клупа

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола...

Кој и за колку пари ќе го купи Мерцедесот на Груевски

Кој и за колку пари ќе го купи „Мерцедесот“ на Груевски?

пред една недела - Бизнис вести - Економија

Владата вчера донесе одлука да се продаде патничкото моторно возило Мерцедес Бенц С600 преку електронскиот систем за јавно наддавање на Министерството за финансии.

Груевски Пешевски и Јанакиески на суд Рочиште за Траекторија

Груевски, Пешевски и Јанакиески на суд: Рочиште за „Траекторија“

пред една недела - еМАГАЗИН - Македонија

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот „Траекторија“, на Специјалното јавно обвинителство (СЈО)...

Владата ќе го продава мерцедесот преку јавна аукција

Владата ќе го продава мерцедесот преку јавна аукција

пред една недела - Сител - Македонија

Владата вечерва соопшти дека е донесена одлука да го продаде мерцедесот бенц C600 којшто беше набавен во времето на ВМРО-ДПМНЕ.

Владата ќе го продава мерцедесот на аукција со почетна цена од 230 000 евра

Владата ќе го продава „мерцедесот“ на аукција со почетна цена од 230.000 евра

пред една недела - Вечер - Македонија

Владата денеска донесе одлука да го продаде автомобилот на поранешниот премиер Никола Груевски, „мерцедес бенц С600“, преку електронскиот систем за јавно наддавање со кој управува и оперира Министерството за финансии.

Владата ќе го продава мерцедесот на аукција со почетна цена од 230 000 евра

Владата ќе го продава „мерцедесот“ на аукција со почетна цена од 230.000 евра

пред една недела - Макфакс - Македонија

Владата денеска донесе одлука да го продаде автомобилот на поранешниот премиер Никола Груевски, „мерцедес бенц С600“ преку електронскиот систем за јавно наддавање со кој управува и оперира Министерството за финансии.

 МЕРЦЕДЕСОТ НА АУКЦИЈА Владата ќе го стави на лицитација блиндираниот Мерцедес С 600 гард

„МЕРЦЕДЕСОТ“ НА АУКЦИЈА: Владата ќе го стави на лицитација блиндираниот „Мерцедес С-600 гард“

пред една недела - Infomax - Македонија

Владата денеска донесе одлука да го продаде автомобилот на поранешниот премиер Никола Груевски, „мерцедес бенц С600“, преку електронскиот систем за јавно наддавање со кој управува и оперира Министерството за финансии.

Парите донирани во СДСМ се враќаат преку СЈО Со политички вештачења се обвинуваат Груевски и Јанкулоска

Парите донирани во СДСМ се враќаат преку СЈО? Со политички вештачења се обвинуваат Груевски и Јанкулоска?

пред една недела - Денешен - Македонија

Еден од вештаците во предметите против Никола Груевски, Тале Герамитчиоски е поранешен пратеник и заменик министер за образование од СДСМ.

 Тоа на М ќе се продава на аукција  почетна цена е 230 000 евра

„Тоа на М“ ќе се продава на аукција - почетна цена е 230.000 евра

пред една недела - +Инфо - Македонија

Владата одлучила да го продаде Мерцедесот кој претходната владејачка гарнитура го набави за 600.000 евра. Продажбата ќе се врши преку електронскиот систем за јавно наддавање со кој управува и оперира Министерството за финансии.

Владата преку јавна аукција ќе го продава Мерцедесот

Владата преку јавна аукција ќе го продава „Мерцедесот“

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Владата денеска донесе одлука да се изврши продажба на патничкото моторно возило Мерцедес Бенц С600 преку електронскиот систем за јавно наддавање со кој управува и оперира Министерството за финансии.

 Тоа на М ќе се продава на аукција  почетна цена од 230 000

„Тоа на М“ ќе се продава на аукција - почетна цена од 230.000

пред една недела - +Инфо - Македонија

Владата одлучила да го продаде Мерцедесот кој претходната владејачка гарнитура го набави за 600.000 евра. Продажбата ќе се врши преку електронскиот систем за јавно наддавање со кој управува и оперира Министерството за финансии.

Мерцедесот од 600 000 евра оди на аукција  почетната цена многу пониска

Мерцедесот од 600 000 евра оди на аукција – почетната цена многу пониска

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Владата денеска донесе одлука да се изврши продажба на патничкото моторно возило Мерцедес Бенц С600 преку електронскиот систем за јавно наддавање со кој управува и оперира Министерството за финансии.

Владата ќе го продава мерцедесот преку јавна аукција

Владата ќе го продава мерцедесот преку јавна аукција

пред една недела - 24 вести - Македонија

Владата вечерва соопшти дека е донесена одлука да го продаде мерцедесот бенц C600 којшто беше набавен во времето на ВМРО-ДПМНЕ.

Владата преку јавна аукција ќе го продава Мерцедесот

Владата преку јавна аукција ќе го продава „Мерцедесот“

пред една недела - Судство - Македонија

Владата денеска донесе одлука да се изврши продажба на патничкото моторно возило Мерцедес Бенц С600 преку електронскиот систем за јавно наддавање со кој управува и оперира Министерството за финансии.

Фамозниот Мерцедес на Груевски оди на продажба почетна цена 230 илјади евра

Фамозниот Мерцедес на Груевски оди на продажба, почетна цена 230 илјади евра

пред една недела - еМАГАЗИН - Македонија

Владата денеска донесе одлука да се изврши продажба на патничкото моторно возило Мерцедес Бенц С600 преку електронскиот систем за јавно наддавање со кој управува и оперира Министерството за финансии.

 Мерцедесот на Груевски ќе се продава на аукција почетна цена 230 илјади евра

„Мерцедесот“ на Груевски ќе се продава на аукција, почетна цена 230 илјади евра

пред една недела - A1on - Македонија

Владата денеска донесе одлука да се изврши продажба на патничкото моторно возило Мерцедес Бенц С600 преку електронскиот систем за јавно наддавање со кој управува и оперира Министерството за финансии.

Владата преку јавна аукција ќе го продава Мерцедесот

Владата преку јавна аукција ќе го продава „Мерцедесот“

пред една недела - Нова ТВ - Македонија

Владата денеска донесе одлука да се изврши продажба на патничкото моторно возило Мерцедес Бенц С600 преку електронскиот систем за јавно наддавање со кој управува и оперира Министерството за финансии.

Владата ќе го продава мерцедесот од 600 илјади евра преку аукција почетна цена 230 000 евра

Владата ќе го продава мерцедесот од 600 илјади евра преку аукција, почетна цена 230.000 евра

пред една недела - Либертас - Македонија

Владата вечерва соопшти дека е донесена одлука да го продаде мерцедесот бенц C600 којшто беше набавен во времето на ВМРО-ДПМНЕ.

Што изјави Груевски пред судиите

Што изјави Груевски пред судиите

пред една недела - Бизнис вести - Економија

Ова е брука од суд. Против мене се води политички процес, рече поранешниот премиер Никола Груевски на денешното рочиште за предметот „Тенк“ за набавката на „мерцедесот“ од 600.

Груевски Власта или не сака да го продаде Мерцедесот или сака на некој свој

Груевски: Власта или не сака да го продаде Мерцедесот, или сака на некој свој

пред една недела - MK News - Македонија

Поранешниот премиер Никола Груевски, денеска седна на обвинителна клупа за набавката на Мерцедесот. – „Ова е политички процес во кој судиите треба да одработат.

Случајот Тенк  Одбиени приговорите на одбраната

Случајот „Тенк“: Одбиени приговорите на одбраната

пред една недела - Сител - Македонија

Embedded video for Случајот „Тенк“: Одбиени приговорите на одбраната Судот ги одби сите приговори на одбраната во случајот...

Судот ги одби сите приговори на одбраната на Груевски

Судот ги одби сите приговори на одбраната на Груевски

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Судот ги одби сите приговори на одбраната во случајот Тенк во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, екс министерката за внатрешни Гордана Јанкуловска и поранешниот помошник министер во МВР Ѓоко Поповски.

Груевски Власта или не сака да го продаде Мерцедесот или сака на некој свој

Груевски: Власта или не сака да го продаде Мерцедесот, или сака на некој свој

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Поранешниот премиер Никола Груевски, денеска седна на обвинителна клупа за набавката на Мерцедесот. - „Ова е политички процес во кој судиите треба да одработат.

ОВА Е БРУКА ОД СУД Екс премиерот Никола Груевски со остра критика по рочиштето за Тенк

ОВА Е БРУКА ОД СУД: Екс-премиерот Никола Груевски со остра критика по рочиштето за „Тенк“

пред една недела - Infomax - Македонија

„Ова е брука од суд. Против мене се води политички процес“, рече поранешниот премиер Никола Груевски на крајот од денешното рочиште за предметот „Тенк“ за набавката на „мерцедесот“ од 600.

Груевски Ова е политички процес

Груевски: Ова е политички процес

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Обвинетите во случајот кој го води СЈО нема да ги добијат разговорите на цедиња, но ќе можат да ги слушаат во судот. Судот ги одби и барањата на одбраната разговорите да не бидат докази во предметот, како и приговорот за вештачењето.

Груевски Ова е политички процес

Груевски: Ова е политички процес

пред една недела - МТВ 1 - Македонија

Против мене се води политички процес, рече поранешниот премиер Никола Груевски. Не сум изненаден што судот не ги прифати приговорите на одбраната.

 Тенк продoлжува во петок одбиени сите приговори на одбраната

„Тенк“ продoлжува во петок, одбиени сите приговори на одбраната

пред една недела - Судство - Македонија

Обвинетите нема да ги добијат прислушуваните материјали во аудио форма и тие во овој предмет ќе се користат како докази....

Груевски по судењето  Госпоѓо се менува името

Груевски по судењето: „Госпоѓо, се менува името"

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Поранешниот македонски премиер, Никола Груевски, денеска седна на обвинителна клупа на судење за мерцедесот и се пожали дека тоа е монтиран процес со цел да се сврти вниманието од промената на името.

 Тенк продолжува во петок одбиени сите приговори на одбраната

„Тенк“ продолжува во петок, одбиени сите приговори на одбраната

пред една недела - +Инфо - Македонија

Судечкиот совет ги одби сите приговори на одбраната во случајот „Тенк“, во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски,...

Груевски Политички процес против мене целта е смена на името

Груевски: Политички процес против мене, целта е смена на името

пред една недела - +Инфо - Македонија

Против мене се води политички процес, во кој што судиите треба да одработат. Секој ден сум во судница, бидејќи Заев и Димитров...

Времеплов
x