20
НБА  Кливленд го доби дербито против Оклахома

НБА: Кливленд го доби дербито против Оклахома

пред една недела - Кајгана - Кошарка

Од сите 6 натпревари кои беа на програмата на НБА лигата вчера, најочекуван беше дуелот помеѓу Оклахома Сити Тандер и Кливленд Кавалирс и тој успеа дури да ги надмине очекувањата.

Кливленд го доби дербито со Бостон  повлечен дресот на Пол Пирс

Кливленд го доби дербито со Бостон, повлечен дресот на Пол Пирс

пред една недела - 24 вести - Спорт

Новата „четворка“ во Кливленд на своето деби против Бостон се наметнаа како вистинско засилување и одличен избор на вицепрвакот.

Кливленд го совлада Бостон  Торонто нов лидер на Истокот

Кливленд го совлада Бостон, Торонто нов лидер на Истокот

пред една недела - Алфа - Спорт

Во НБА лигата одиграни се седум натпревари. Во дербито на Истокот, Кливленд како гостин го совлада Бостон со 121:99. ЛеБрон...

Кливленд го доби дербито со Бостон  повлечен дресот на Пол Пирс

Кливленд го доби дербито со Бостон, повлечен дресот на Пол Пирс

пред една недела - 24 вести - Спорт

Новата „четворка“ во Кливленд на своето деби против Бостон се наметнаа како вистинско засилување и одличен избор на вицепрвакот.

Успешна шок терапија во Кливленд  Торонто лидер на Истокот

Успешна шок терапија во Кливленд, Торонто лидер на Истокот

пред една недела - Top Sport - Кошарка

Кливленд победи во „ТД гарден“ во Бостон 121:99, во дерби мечот, во НБА лигата. Со поразот Бостон му го препушти првото место во Источната конференција на Торонто Репторс.

Пол Пирс и бројот 34 отидоа во легендите

Пол Пирс и бројот 34 отидоа во легендите

пред една недела - Sportmedia - Кошарка

Дресот на Пол Пирс со броот 34 е повлечен под сводовите на ТД Гарден салата на славните на Бостон Селтикс После мечот со Кливленд во кој Селтикс забележаа убедлив пораз, навивачите во Бостон останаа на трибините.

Бостон поразен благодарение на новајлиите во Кливленд

Бостон поразен благодарение на новајлиите во Кливленд

пред една недела - Дерби - Кошарка

Кливленд Кавалирс на гостувањето кај Бостон Селтикс во „ТД Гарден“ успеа да прикаже една од најдобрите партии сезонава и го порази со резултат од 121:99.

НБА  Кливленд му го расипаа пензионирањето на Пол Пирс

НБА: Кливленд му го расипаа пензионирањето на Пол Пирс

пред една недела - Кајгана - Кошарка

Вчерашната вечер во НБА лигата донесе 8 натпревари, од кои најголемо внимание привлече дуелот помеѓу двете најголеми сили во Источната конференција, Бостон Селтикс и Кливленд Кавалирс.

Времеплов
x