20
Грнчаров заработи суспензија од два натпревари поради последниот инцидент во Гевгелија

Грнчаров заработи суспензија од два натпревари поради последниот инцидент во Гевгелија

пред една недела - Дерби - Кошарка

Во најновиот билтен на Македонската кошаркарска федерација за сениорските кошаркарски лиги, директорот на МЗТ Скопје Аеродром, Тони Грнчаров добил суспензија од два меча.

Се е подготвено за кошаркарскиот Куп на Македонија

Се е подготвено за кошаркарскиот Куп на Македонија

пред една недела - Сител - Кошарка

Финалниот турнир од Купот на Република Македонија отсекогаш бил синоним за празник на кошарката. Осум екипи во машка односно четири екипи во женска сениорска конкуренција ќе се натпреваруваат за престижниот трофеј.

Тренерите воздржани пред кошаркарскиот Куп на Македонија

Тренерите воздржани пред кошаркарскиот Куп на Македонија

пред една недела - +Инфо - Спорт

Никој од учесниците не ја прифаќа улогата на фаворит во пресрет на кошаркарскиот Куп на Македонија што ќе се игра следниот викенд во Кавадарци.

Јасно е  пехарот ќе добие друг  газда

Јасно е, пехарот ќе добие друг „газда"

пред една недела - Sportmedia - Кошарка

Со оглед на случувањата во екипата на Карпош Соколи, екипата која треба да го брани трофејот освоен лани на истото место каде ќе се игра и завршницата на Купот, салата „Јасмин" во Кавадарци, јасно е дека ќе го промени сопственикот.

Наредниот викенд ќе се одржи завршницата на Купот на Македонија  МЗТ и Работнички главни фаворити

Наредниот викенд ќе се одржи завршницата на Купот на Македонија: МЗТ и Работнички главни фаворити

пред една недела - Дерби - Кошарка

Финалниот турнир од Купот на Република Македонија отсекогаш бил синоним за празник на кошарката. Осум екипи во машка односно четири екипи во женска сениорска конкуренција ќе се натпреваруваат за престижниот трофеј.

Времеплов
x