20
Лавина на патот Маврово Дебар  Монасите од Бигорски први помагаа

Лавина на патот Маврово-Дебар - Монасите од Бигорски први помагаа

пред една недела - Сител - Македонија

Во расчистувањето на снежната лавини на патниот правец Маврово-Дебар, синоќа први се вклучија монасите од Бигорската обител.

Укината забраната за камиони на Пресека

Укината забраната за камиони на Пресека

пред една недела - Сител - Македонија

На планинскиот превој Пресека изутрина во девет часот е укината забраната за движење на тешки товарни возила. Претходно,...

Прекин и забрана за движење на дел од патиштата

Прекин и забрана за движење на дел од патиштата

пред една недела - Вечер - Македонија

На планинскиот превој Ѓавато изутрина во седум часот е укината забраната за тешки товарни возила. Од шест часот изутрина...

Прекин и забрана за движење на дел од патиштата

Прекин и забрана за движење на дел од патиштата

пред една недела - Макфакс - Македонија

На планинскиот превој Ѓавато изутрина во седум часот е укината забраната за тешки товарни возила. Од шест часот изутрина...

Сообраќајот отежнат прекини и забрани на дел од патиштата

Сообраќајот отежнат, прекини и забрани на дел од патиштата

пред една недела - Скопје Инфо - Без катеторија

На планинскиот превој Ѓавато изутрина во седум часот е укината забраната за тешки товарни возила. Од шест часот изутрина...

Сообраќајот отежнат прекини и забрани на дел од патиштата

Сообраќајот отежнат, прекини и забрани на дел од патиштата

пред една недела - Сител - Македонија

- На планинскиот превој Ѓавато изутрина во седум часот е укината забраната за тешки товарни возила. Од шест часот изутрина...

Укината забраната за камиони на Пресека

Укината забраната за камиони на Пресека

пред една недела - +Инфо - Македонија

На планинскиот превој Пресека изутрина во девет часот е укината забраната за движење на тешки товарни возила. Претходно,...

На дел од патиштата прекин и забрана за движење

На дел од патиштата прекин и забрана за движење

пред една недела - Денар - Економија

На планинскиот превој Ѓавато изутрина во седум часот е укината забраната за тешки товарни возила. Од шест часот изутрина...

И утрово сообраќајот отежнат прекини и забрана на следниве патни правци

И утрово сообраќајот отежнат, прекини и забрана на следниве патни правци

пред една недела - Прес 24 - Македонија

На планинскиот превој Ѓавато изутрина во седум часот е укината забраната за тешки товарни возила. Од шест часот изутрина...

Сообраќајот отежнат прекини и забрани на дел од патиштата

Сообраќајот отежнат, прекини и забрани на дел од патиштата

пред една недела - +Инфо - Македонија

На планинскиот превој Ѓавато изутрина во седум часот е укината забраната за тешки товарни возила. Од шест часот изутрина...

Сообраќајот отежнат прекини и забрани на дел од патиштата

Сообраќајот отежнат, прекини и забрани на дел од патиштата

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Забрани за тешки товарни возила има на патните правци Струга – граничен премин Ќафасан, крак Маврово – Дебар, крак Стража – село Колари и обратно, како и на планинските премини Пресека, Буково и Ѓавато.

Лавина на патот маврово Дебар  Монасите од Бигорски први помагаа

Лавина на патот маврово-Дебар - Монасите од Бигорски први помагаа

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Во расчистувањето на снежната лавини на патниот правец Маврово-Дебар, синоќа први се вклучија монасите од Бигорската обител.

Монасите од Бигорски први на помош во расчистување на лавината

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Според градоначалникот на општина Маврово и Ростуше, Медат Куртовски, благодарение на нивната ангажираност се успеало да се оспособи простор за да може да се минува.

Сообраќајот отежнат прекини и забрани на дел од патиштата

Сообраќајот отежнат, прекини и забрани на дел од патиштата

пред една недела - A1on - Македонија

ПРЕКИН НА СООБРАЌАЈ: Поради снежна лавина кај манастирот Бигорски патниот правец Маврово- Дебар целосно е во прекин од 06:00 часот.

АМСМ Прекини на дел од патиштата сообраќајот отежнат

АМСМ: Прекини на дел од патиштата, сообраќајот отежнат

пред една недела - Нова ТВ - Македонија

Од шест часот изутрина повторно во целосен прекин e сообраќајот на патот Маврово – Дебар, поради снежната лавина што падна синоќа околу 18 часот кај Бигорскиот манастир, соопшти Автомотосојузот на Македонија (АМСМ).

Сообраќајот отежнат прекини на дел од патиштата

Сообраќајот отежнат, прекини на дел од патиштата

пред една недела - Канал 77 - Македонија

На планинскиот превој Ѓавато изутрина во седум часот е укината забраната за тешки товарни возила. Од шест часот изутрина...

Прекин и забрана за движење на дел од патиштата

Прекин и забрана за движење на дел од патиштата

пред една недела - Кајгана - Македонија

На планинскиот превој Ѓавато изутрина во седум часот е укината забраната за тешки товарни возила. Од шест часот изутрина...

Снегот предизвика проблеми во сообраќајот

Снегот предизвика проблеми во сообраќајот

пред една недела - Сител - Македонија

Врнежите од снег предизвикаа проблеми во одвивањето на сообраќајот на повеќе патни правци низ државата. Поради лавина од...

Сообраќајот на патниот правец Дебар Маврово по една коловозна лента Река без струја

Сообраќајот на патниот правец Дебар-Маврово по една коловозна лента, Река без струја

пред една недела - Сител - Македонија

Сообраќајот на патниот правец  Дебар-Маврово, делница Ростушки Мост-Жировница кој беше во прекин поради падната лавина, се одвива по една коловозна лента.

Отстранет дел од лавината на патот Маврово Дебар сообраќајот се одвива по една лента

Отстранет дел од лавината на патот Маврово-Дебар, сообраќајот се одвива по една лента

пред една недела - Вечер - Македонија

Во близина на манастирот Свети Јован Бугорски вечерва поради лавина дојде до прекин на сообраќајот на патниот правец Маврово-Дебар.

СООБРАЌАЈОТ ПАРАЛИЗИРАН ВО ПОЛОВИНА МАКЕДОНИЈА Патишта во Македонија завеани еве каде има забрана за возила

СООБРАЌАЈОТ ПАРАЛИЗИРАН ВО ПОЛОВИНА МАКЕДОНИЈА: Патишта во Македонија завеани- еве каде има забрана за возила

пред една недела - Infomax - Македонија

Врнежите од снег предизвикаа проблеми во одвивањето на сообраќајот на повеќе патни правци низ државата. Поради лавина од...

Отстранет дел од лавината на патот Маврово Дебар сообраќајот се одвива по една лента

Отстранет дел од лавината на патот Маврово-Дебар, сообраќајот се одвива по една лента

пред една недела - Макфакс - Македонија

Во близина на манастирот Свети Јован Бугорски вечерва поради лавина дојде до прекин на сообраќајот на патниот правец Маврово-Дебар.

По патот Маврово Дебар во една коловозна лента

По патот Маврово-Дебар во една коловозна лента

пред една недела - +Инфо - Македонија

Врнежите од снег предизвикаа проблеми во одвивањето на сообраќајот на повеќе патни правци низ државата. Поради лавина од...

Снегот предизвика проблеми во сообраќајот Забрани за сообраќај лавина и сообраќајна несреќа

Снегот предизвика проблеми во сообраќајот: Забрани за сообраќај, лавина и сообраќајна несреќа

пред една недела - Прес 24 - Без катеторија

Врнежите од снег предизвикаа проблеми во одвивањето на сообраќајот на повеќе патни правци низ државата. Поради лавина од...

Снегот предизвика проблеми во сообраќајот

Снегот предизвика проблеми во сообраќајот

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Поради лавина од камења и снег целосно беше во прекин патот Маврово-Дебар, а вечерва според информацијата од Авто мото сојузот на Македонија, сообраќајот се одвива по една коловозна лента.

Патиштата во Македонија завеани сообраќајот отежнат на повеќе патни правци

Патиштата во Македонија завеани, сообраќајот отежнат на повеќе патни правци

пред една недела - Вечер - Македонија

Денешните врнежи од снег го отежнаа сообраќајот на повеќе патни правци во државата. Како што може да се види од фотографиите...

Патиштата во Македонија завеани сообраќајот отежнат на повеќе патни правци

Патиштата во Македонија завеани, сообраќајот отежнат на повеќе патни правци

пред една недела - Макфакс - Македонија

Денешните врнежи од снег го отежнаа сообраќајот на повеќе патни правци во државата. Како што може да се види од фотографиите...

СНЕГОТ ГИ ЗАТРУПА АВТОПАТИШТАТА Врнежите од снег повторно ги изненадија надлежните сообраќајот парализиран низ половина Македонија

СНЕГОТ ГИ ЗАТРУПА АВТОПАТИШТАТА: Врнежите од снег повторно ги изненадија надлежните, сообраќајот парализиран низ половина Македонија

пред една недела - Infomax - Македонија

Денешните врнежи од снег го отежнаа сообраќајот на повеќе патни правци во државата. Како што може да се види од фотографиите...

 МАКЕДОНИЈА ПАТ КОНЕЧНО ИЗЛЕЗЕ НА ТЕРЕН Нема повредени во лавината кај Бигорски патот ќе се ослободи до полноќ

„МАКЕДОНИЈА ПАТ“ КОНЕЧНО ИЗЛЕЗЕ НА ТЕРЕН: Нема повредени во лавината кај Бигорски, патот ќе се ослободи до полноќ

пред една недела - Infomax - Без катеторија

Нема повредени и затрупани лица во лавината што попладнето го блокираше регионалниот пат од Дебар до Маврови Анови. Од СВР Тетово информираат дека одронот се случил околу 18 часот во близина на бензиската станица кај Бигорскиот манастир.

Снежна лавина го затрупа патот во близина на Бигорски манастир

Снежна лавина го затрупа патот во близина на Бигорски манастир

пред една недела - Вечер - Македонија

Лавина го затрупа патот кон Дебар во близина на Бигорскиот манастир, а возило на „Македонија пат" сеуште нема за да го расчисти...

Времеплов
x