20
ЗОИ 2018  Ветерот го одложи и женскиот слалом

ЗОИ 2018: Ветерот го одложи и женскиот слалом

пред една недела - Канал 5 - Без катеторија

Причина за тоа е силниот ветар. Почетокот на првата трка беше закажана за 10:15 часот по локално време, потоа беше преместен двапати за 15 минути.

ЗОИ Пјонгчанг  Одложен женскиот слалом

ЗОИ Пјонгчанг: Одложен женскиот слалом

пред една недела - Top Sport - Спорт

Организаторите на трките во алпско скијање на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг имаат големи проблеми со организацијата на натпреварите.

ЗОИ 2018  Хиршер победник во првата алпска дисциплина во Пјонгчанг

ЗОИ 2018: Хиршер победник во првата алпска дисциплина во Пјонгчанг

пред една недела - 24 вести - Спорт

Австриецот Марсел Хиршер го освои златниот медал во првата алпска дисциплина од Зимските олимписки игри во Пјонгчанг - алпска комбинација.

ЗОИ 2018  Хиршер победник во првата алпска дисциплина во Пјогчанг

ЗОИ 2018: Хиршер победник во првата алпска дисциплина во Пјогчанг

пред една недела - Канал 5 - Без катеторија

Хиршер утрово извози солиден спуст, по што беше одличен во слаломот создавајќи недостижна предност (2:06.52 секунди) за конкурентите.

ЗОИ Пјонгчанг  Хиршер  златен  во комбинација

ЗОИ Пјонгчанг: Хиршер „златен“ во комбинација

пред една недела - Top Sport - Спорт

Австриецот Марсел Хиршер се закити со златниот медал во алпска комбинација на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг и на тој начин дојде до својата прва олимписка титула во кариерата.

ЗОИ 2018  Хиршер победник во алпска комбинација

ЗОИ 2018: Хиршер победник во алпска комбинација

пред една недела - Сител - Спорт

Австрискиот скијач Марсел Хиршер го освои првиот олимписки медал во Пјонгчанг во алпските дисциплини. Воедно ова за него е и прв златен медал на Олимписките игри.

Поради силен ветар одложен женскиот велеслалом

Поради силен ветар одложен женскиот велеслалом

пред една недела - Алфа - Спорт

Организаторот на Игрите се соочува со проблем околу одржувањето на трките во алпските дисциплини. Откако поради силен ветар...

Силниот ветар го одложи женскиот велеслалом во Пјонг Чанг

Силниот ветар го одложи женскиот велеслалом во Пјонг Чанг

пред една недела - Пулс 24 - Свет

Велеслалом кај жените на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг што требаше да се вози ноќеска е одложен поради силен ветар.

Невреме во Пјонгчанг  Силниот ветар го одложи женскиот велеслалом

Невреме во Пјонгчанг: Силниот ветар го одложи женскиот велеслалом

пред една недела - Прес 24 - Спорт

Велеслалом кај жените на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг што требаше да се вози ноќеска е одложен поради силен ветар.

Времеплов
x